دوشنبه, 20 خرداد 1398 ساعت 02:00
کد خبر: 57319

افزایش قیمت نهاده های دامی، بالا رفتن قیمت لبنیات را رقم می زند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مرضیه امیری

عصراقتصادلبنیات از مهم ترین گروه های غذایی هستند که مصرفشان برای بدن بسیار ضروری است، اما با توجه به شرایط اقتصادی و بالا رفتن هزینه های مواد غذایی، کم کم افراد مجبور هستند این مواد پروتئینی را از سفره خانواده خود حذف کنند. سالیانه حدود 6 میلیون تن شیر در کشور تولید می شود؛ سرانه مصرف متوسط هر فرد سالیانه پایین تر از 80 کیلوگرم است. بنا به گفته رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی فرآورده های لبنی ایران با بالا رفتن قیمت نهاده های دامی، قیمت شیر افزایش می یابد و در نتیجه تولیدکنندگان ناخواسته مجبور هستند برای ادامه حیات و فعال بودن تولید، قیمت محصولات لبنی را افزایش دهند، وی معتقدست اتحادیه و صنایع لبنی مخالف این افزایش قیمت هستند چرا که قدرت خرید مردم کاهش و میزان تولید نیز کم می شود.


علی احسان ظفری، رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی فرآورده های لبنی ایران گفت: با توجه به افزایش قیمت 20 درصدی نهاده های دامی، قیمت شیر و در نتیجه محصولات لبنی افزایش پیدا می کند.
وی افزود: هم اکنون قیمت هر کیلوگرم شیرخام 2 هزار و 50 تومان بوده و قرار است قیمت آن به زیر 2 هزار و 400 تومان افزایش یابد.
رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی فرآورده های لبنی ایران تصریح کرد: بعد از جلسه ستاد تنظیم بازار در 21 خرداد که با حضور وزارتخانه های مرتبط، کارشناسان و اتحادیه تعاونی فرآورده های لبنی و اتحادیه کشوری لبنیات برگزار می شود، قرار است افزایش قیمت شیر، نهایی و به دامداری ها و واحدهای لبنی به شکل رسمی ابلاغ شود.

صنایع و اتحادیه لبنیات به شدت مخالف افزایش قیمت هستند

ظفری بیان کرد: صنایع و اتحادیه لبنیات با افزایش قیمت محصولات لبنی به شدت مخالف است زیرا باعث می شود قدرت خرید مردم، سرانه مصرف و تولید کاهش یابد و در نتیجه صنایع لبنی با کمبود سرمایه در گردش روبرو شوند، به این دلیل آنها مجبور هستند ناخواسته در پی افزایش قیمت سایر مواد اولیه، محصولات لبنی را افزایش دهند.

سرانه مصرف شیر برای هر فرد سالیانه پایین تر از 80 کیلوگرم است

وی ادامه داد: سالیانه حدود 6 میلیون تن شیر تولید می شود و سرانه مصرف سالیانه برای هر فرد پایین تر از 80 کیلوگرم است. با افزایش قیمت شیر پیش بینی می شود سرانه مصرف نیز کاهش یابد.

تهیه پاکت های تتراپک و استریل مشکل شده است

رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی فرآورده های لبنی ایران اظهار کرد: هم اکنون مشکل تهیه پاکت های استریل و تتراپک را داریم و دسترسی به آن سخت شده است این پاکت ها از کشورهای سوئد، ترکیه، چین و ... وارد کشور می شود، با توجه به شرایط کنونی شرکت های خارجی که در گذشته همکاری می کردند حاضر به ارسال مواد اولیه نیستند زیرا جا به جایی پول مشکل شده است؛ همچنین با توجه به طولانی شدن تخصیص ارز نیمایی که حدود چهار تا پنج ماه زمان می برد و پرداخت شش درصد نیز به صرافی ها، باعث شده تا مواد اولیه به نرخ آزاد تهیه شود و قیمت هر پاکت چهار برابر شود.
وی افزود: برای خرید این پاکت ها از خارج، باید واریزی ها از طریق صرافی انجام شود این موضوع باعث شده تا هزینه های تولید بالا برود و با تأخیر به دست تولیدکننده برسد، در نتیجه خطوط تولیدی لبنیات نمی تواند 100 درصد فعال باشد و آسیب بزرگی برای تولیدکنندگان است.
وی ادامه داد: متأسفانه روز به روز مشکلات تولید بیشتر می شود، برای واردات مواد اولیه و تهیه ارز نیمایی موانع زیادی وجود دارد؛ به جایی رسیدیم که تولید در این صنعت با مشکل روبرو شده است. به طوری که حدود 20 تا 30 درصد تولیدات محصولات واحدهای لبنی کاهش یافته است؛ تخصیص ارز به این شکل ادامه پیدا کند و حمایت کمتری از آن بشود، روز به روز صنعت لبنیات ضعیف تر می شود و تولیدکنندگان یکی پس از دیگری از این صنعت بیرون می روند.
رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی فرآورده های لبنی ایران بیان کرد: با توجه به اینکه فشار زیادی بر روی بخش تولید است، متأسفانه بانک ها، سازمان تأمین اجتماعی و وزارت اقتصاد دارایی بدون توجه به شرایط کنونی و در نظر گرفتن میزان تولیدات سود تسهیلات و مالیات خود را از تولیدکنندگان می گیرند و با آنها کنار نمی آیند.
ظفری تصریح کرد: 30 درصد مواد اولیه تولیدات محصولات لبنی به واردات وابسته است. با توجه به شرایط کنونی از یک هزار و 400 واحد تولیدی محصولات لبنی، تنها 300 واحد فعال هستند، حدود یک هزار و 300 واحد تعطیل شدند از این میزان 400 واحد طی یک سال گذشته به فعالیت خود پایان دادند.
ظفری درباره صادرات شیر گفت: سالیانه حدود 300 هزار تن شیر به عراق، افغانستان، دوبی و پاکستان صادر می شود. در بخش صادرات تعرفه ها بالا رفته به طوری که کشور عراق تعرفه ها را چند برابر کرده است؛ حدود 70 درصد محصولات لبنی مان به کشور عراق صادر می شود.

دولت به تولید نگاه ویژه ای داشته باشد

رئیس هیأت مدیره اتحادیه تعاونی فرآورده های لبنی ایران اظهار کرد: دولت به تولید نگاه ویژه ای داشته باشد و ارز دولتی را به واردات مواد اولیه ای اختصاص دهد که در سبد غذایی خانوار قرار دارد.
شیر و لبنیات منبع بسیار خوبی برای تأمین پروتئین مورد نیاز بدن است، مصرف روزانه دو لیوان شیر، ۵۰ درصد پروتئین مورد نیاز افراد بالغ را تأمین می کند.کلسیم موجود در شیر و لبنیات از نرمی استخوان، کندی رشد، خرابی دندان ها در کودکان و پوکی استخوان در بزرگسالان پیشگیری می کند. مصرف 2 تا 3 لیوان شیر در روز می تواند نیاز بدن به کلسیم را در افراد تامین کند. فسفر به همراه کلسیم در تشکیل استخوان و استحکام آن موثر بوده و در ساخت بافت های عضلانی، مغز و اعصاب دخالت می کند.
 
 
 

 

 

 

 

 

 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395