چهارشنبه, 05 تیر 1398 ساعت 10:06
کد خبر: 57979

اطلاعات تکميلي

  • معاون طرح وبرنامه وزارت صنعت:

برای هر کشور بسته سیاستی صادراتی مشخص تدوین شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به ظرفیت ها، توانمندی ها و سطح مراودات جمهوری اسلامی، ضروری است تا برای هر کشور بسته سیاستی صادراتی مشخص تدوین شود.

به گزارش روابط عمومی وزارتخانه مزبور، سعید زرندی در نشست کمیته هماهنگی تجارت خارجی افزود: با توجه به شرایطی که در کشور حاکم است، همه مسئولان و اقتصاددانان اتفاق نظر دارند که راه برون رفت از این مشکلات صادرات غیرنفتی است.

وی افزود: براساس برنامه وزارتخانه امسال بطور ویژه به موضوع توسعه صادرات توجه شده و در کمیته هماهنگی تجارت خارجی، علاوه بر سازمان توسعه تجارت، نمایشگاه بین المللی و صندوق ضمانت صادرات، اتاق بازرگانی و کمیسیون های مشترک اتاق هم حضور دارند تا با یک اتفاق نظر موضوع صادرات پیگیری شود.
بسته سیاستی صادراتی

زرندی تاکید کرد: برای توسعه صادرات، باید الزامات و نقش همه دستگاه ها خصوصاً وزارت امور خارجه تعریف شود و باید از همه این ظرفیت ها بهره مند شد.
وی تصریح کرد: لازم است اولویت ها و اقدام های ویژه برای توسعه صادرات مشخص شود و در این موضوع با همفکری همه صاحب نظران و صادرکنندگان اقدام خواهد شد.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، خاطرنشان ساخت: طی جلسات منظمی که با انجمن ها و تشکل های صنعتی و معدنی برگزار می شود، توانمندی ها و ظرفیت های آنها در صادرات به بحث گذاشته می شود
زرندی گفت: چهار کمیته هماهنگی صنعت، معدن، تجارت خارجی و بازرگانی داخلی بطور منظم برگزار می شود و در آن وظایف سازمان ها و معاونت های وزارتخانه مشخص و برنامه ها و اقدام های آنها رصد و پایش می شود.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395