پنج شنبه, 03 فروردين 1396 ساعت 16:33
کد خبر: 7519

ارائه آموزش مهارتی به مقرری بگیران بیمه بیکاری

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار از ارائه آموزش‌های مهارتی به مقرری بگیران بیمه بیکاری خبر داد.

کریم یاوری توانمندسازی بنگاه‌های اقتصادی و حل مشکلات آنها را از برنامه‌های مهم وزارت کار برشمرد و گفت: حمایت از بنگاه‌های تولیدی موجب صیانت نیروی کار و حفظ اشتغال موجود می‌شود.

وی با بیان اینکه کاهش مدت ماندگاری مقرری بگیران در بیمه بیکاری و هدایت آنها به اشتغال مجدد در دستور کار قرار دارد، افزود: وزارت کار برای اشتغال مجدد مقرری بگیران برنامه توانمندسازی و ارتقای مهارت این افراد را دنبال می‌کند.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار خاطرنشان کرد: علاوه بر اختصاص بودجه مناسب در این زمینه، استانها باید رشته‌های شغلی را شناسایی و به سازمان فنی و حرفه‌ای اعلام کنند تا ضمن فراهم کردن فضای آموزشی لازم، آموزش اشتغال مقرری بگیران را برعهده بگیرد.

یاوری افزود: در بحث بیمه بیکاری موضوعاتی از قبیل اشتغال مجدد مقرری بگیران، کشف اشتغال پنهان و ارائه آموزش‌های مهارتی حایز اهمیت است.

وی درباره پرداخت بیمه بیکاری توضیح داد: بیمه بیکاری به کارگرانی که قبلا شاغل بوده ولی بدون میل و اراده خود بیکار شده‌اند، در صورت داشتن حداقل یک سال سابقه کار و واریز حق بیمه پرداخت می شود.

به گفته مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، کارگران متاهل حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۵۰ ماه و کارگران مجرد حداقل شش ماه و حداکثر ۳۶ ماه مقرری دریافت می‌کنند.

منبع : ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395