چهارشنبه, 16 فروردين 1396 ساعت 06:23
کد خبر: 8470

ارایه 7میلیون وام بلاعوض به خانوارهای محروم روستایی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

عصر اقتصاد: معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب‌اسلامی، فعالیت‌های بنیاد مسکن را در قالب نوسازی واحدهای مسکن‌روستایی، ارایه وام‌های بلاعوض به خانواده‌های محروم و خانواده‌های دارای دو معلول، تشریح کرد و گفت: بنیاد مسکن تلاش می‌کند تا با تفاهم‌نامه‌ای که با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به امضا رسانده است، هفت میلیون تومان وام بلاعوض به خانوارهای روستایی محروم پرداخت کند تا بتوانند خانه‌هایشان را بسازند که همه اینها در قالب بهسازی مساکن‌روستایی است.

عزیزالله مهدیان فعالیت‌های بنیاد مسکن را در قالب نوسازی واحدهای مسکن روستایی در قالب تسهیلات ۱۵، ۱۸ و ۲۰ میلیون تومانی، ارایه تسهیلات دو میلیون وام بلاعوض به خانواده‌های دو معلول، ارایه هفت میلیون وام بلاعوض برای خانوارهای محروم و همچنین ارایه تسهیلات به نقاط حادثه دیده، تشریح کرد.

وی با اشاره به اینکه معمولا  عملیات اجرایی ساخت مسکن به دلیل مصوب‌شدن در ماه‌های پایانی سال، به سال بعد موکول می‌شود، گفت: ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در سال ۹۵ تصویب و ابلاغ شد که همه آنها باید به بانک مسکن معرفی شوند، قرارداد عقد کنند، پروانه گرفته و برای آنها نقشه تهیه شود. باید این نکته را مدنظر قرار دهیم که ساخت یک واحد مسکونی به طور متوسط دو سال زمان می‌برد.

معاون امور بازسازی واحدهای مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: برای سال ۹۶، تسهیلات ۹۵ ابلاغ شده است و ۲۰۰ هزار واحد است که برای ۱۲۰ هزار واحد آن ۱۸ میلیون تومان و برای ۸۰ هزار واحد ۲۰ میلیون تومان تسهیلات درنظر گرفته شده است.

وی رقم تسهیلات در نظر گرفته شده را برای بازسازی مساکن روستایی نقاط مرزی، ۲۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: برای واحدهایی که ۲۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند رعایت مبحث ۱۹ که به مصرف بهینه انرژی می‌پردازد، الزامی است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395