وزارت امور خارجه و دیپلماسی

سه شنبه, 26 شهریور 1398 ساعت 08:58

طرف مقابل ما اروپاست نه ترامپ

عصراقتصاد: سخنگوی وزارت خارجه در ‌‌پاسخ به سوالی درباره اعتبار ۱۵ میلیارد دلاری (طرح ماکرون) و اینکه آیا ترامپ با این طرح موافقت کرده است یا نه، گفت: به ما ارتباطی ندارد ترامپ موافقت می‌کند یا نه، طرف گفتگوی ما اروپایی‌ها به ویژه فرانسوی‌ها هستند.
سخنگوی وزارت امور خارجه اتهام زنی‌ مقامات‌ آمریکا به ایران در ماجرای حمله به تاسیسات نفتی سعودی را بی اساس خواند و گفت:جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است که از مردم یمن و حقوق آنها دفاع می‌کند ولی اینکه این گونه اقدامات به ایران نسبت داده شود، در راستای دروغ…
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: آمریکایی‌ها سیاستی به نام «فشار حداکثری» را علیه ایران در پیش گرفتند که به دلیل ناکامی‌ها به سمت «دروغ حداکثری» گرایش پیدا کرده است.
هاتف فرج اللهی عصراقتصاد: روابط سیاسی و تجاری چین پس از آغاز جنگ تجاری میان پکن و واشنگتن رنگ جدیدی به خود گرفته است و برخی بر این باورند که جنگ تجاری می تواند عاملی باشد برای پیشرفت تعاملات دو کشور. اما آیا حقیقتا می توان ایران و چین را…
وزیر امور خارجه ایران با اشاره به ناتوانی اروپایی‌ها برای جبران خروج آمریکا از برجام تاکید کرد: اقدامات موقت ایران در صورت پایبندی کشورهای اروپایی به تعهداتشان قابل بازگشت هستند.
وزیر امور خارجه کشورمان با تاکید بر این که شکوفایی اقتصاد آبی نیاز به امنیت و ثبات در کل منطقه دارد گفت: ایران اعتقاد دارد که این سرمایه، برآمده از همکاری کشورهای منطقه باشد و نمی‌توان آن را از بیرون خریداری کرد زیرا این امر منجر به افزایش پایگاه‌های نظامی…
سخنگوی وزارت امور خارجه از آزادی هفت خدمه کشتی توقیف شده انگلیسی خبر داد و تاکید کرد: ما با خدمه کشتی و ناخدای کشتی مشکلی نداریم. مشکل ما تخلفی است که کشتی انجام داده و کارهایی که نباید انجام می‌دادند را انجام داده است.
عصر اقتصاد: در چهارمین روز از هفته تعاون، سفیر ایران در ساحل عاج با رئیس اتاق تعاون دیدار و گفتگو کرد.
چهارشنبه, 13 شهریور 1398 ساعت 09:29

برجام هنوز نمرده است

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه تلویزیونی "راشا تودی" روسیه با اشاره به اینکه برجام نمرده است و هنوز زود است که درباره پایان آن صحبت شود، افزود: اروپایی ها متاسفانه نتوانستند به تعهداتشان در این زمینه عمل کنند.
سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: از نظر جمهوری اسلامی هیچ مذاکره مجددی در خصوص برجام صورت نخواهد گرفت اما اجرای مطلوب برجام می تواند موضوع گفت وگوها باشد.
چهارشنبه, 13 شهریور 1398 ساعت 02:00

ایران، عامل ریزش در ائتلاف آمریکایی

عصراقتصاد: ژاپن رضایت ایران را شرط استقرار نیروهای دفاعی خود در منطقه تنگه هرمز دانسته و بر عدم پیوستن به ائتلاف آمریکایی در خلیج فارس تاکید کرده است.
سه شنبه, 12 شهریور 1398 ساعت 08:43

روسیه یار روزهای سخت ایران بوده است

عصر اقتصاد: وزیر امورخارجه کشورمان با بیان اینکه تهران هیچ وقت دوستانی را که در روزهای سخت در کنارش بودند از یاد نمی‌برد گفت: در این سفر توسعه روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی مورد علاقه دو کشور در دیدار با مقام های روسیه مورد بحث و…
سخنگوی وزارت امورخارجه با بیان اینکه گام سوم کاهش تعهدات ایران طراحی شده و آماده اجراست،‌ تاکید کرد: اگر تلاش‌های دیپلماتیک به نتیجه مطلوب برسد این گام‌ها قابل بازگشت است و ایران گام سوم را برنخواهد داشت.
۱۰ سفر به ۹ کشور و طی مسافت ۴۳ هزار و ۸۹۷ کیلومتر در ۱۸ روز پاسخ فعالانه محمدجواد ظریف و دیپلماسی پویای ایران به تحریم‌ وزیر امور خارجه ایران از سوی ایالات متحده بوده است.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: راهی که ما جلوی پای اروپایی ها گذاشته‌ایم، این است که یا با اخذ مجوز از آمریکا برای شرکت‌های خودشان از ما نفت بخرند و اگر نمی‌توانند، دولت‌های آنها معادل همان مقدار نفتی که ما باید بفروشیم خطوط اعتباری، اعتبارات صادراتی و یا به…
عصراقتصاد: رایزنی ها و تکاپوی رئیس دستگاه دیپلماسی و دعوت وی از سوی کشورهای تاثیر گذار در عرصه بین المللی در شرایطی که از سوی هیت حاکمه آمریکا نیز تحریم شده است، می تواند برای تیم دیپلماسی کشور امتیاز تلقی شده و از طرفی نشان دهنده بی توجهی اروپا به…
چهارشنبه, 06 شهریور 1398 ساعت 10:59

دیدار جواد ظریف با نخست‌ وزیر ژاپن

محمد جواد ظریف امروز چهارشنبه با «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن دیدار و گفت و گو کرد.
سه شنبه, 05 شهریور 1398 ساعت 12:01

جواد ظریف راهی توکیو شد

«محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز (سه شنبه) به وقت محلی پکن را به مقصد توکیو ایستگاه بعدی خود ترک کرد.
یک کارشناس و تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل در خصوص حضور غیرمنتظره وزیر امور خارجه در اجلاس سران گروه هفت گفت: مشخص است که بحث‌های مطرح شده میان ایران و فرانسه از سوی آقای ماکرون با طرف‌های گروه هفت مطرح شده بود و در نتیجه لازم بود که آقای ظریف نیز موارد…
سه شنبه, 05 شهریور 1398 ساعت 08:20

ظریف با همتای چینی خود دیدار کرد

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر امروز دوشنبه به وقت محلی در پکن با «وانگ یی» وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین دیدار و در خصوص مهمترین مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفت و گو و تبادل نظر کرد.
یکشنبه, 03 شهریور 1398 ساعت 00:00

50 درصد روابط تجاری ایران با همسایگان است

عصراقتصاد: معاون اقتصادی وزارت خارجه اظهار کرد: بیش از ۵۰ درصد از روابط تجاری خارجی ما در مراودات با همسایگان خلاصه شده است. این یک جهت گیری صحیح و درستی بوده که سال‌ها در انتظار آن بودیم و خوشبختانه امروز محقق شده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، اظهارات اخیر وزیر خارجه کانادا در مورد مذاکرات با ایران برای ارایه خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم آن کشور را متناقض ، نوعی فرار از مسئولیت و غیرقابل قبول عنوان کرد.موسوی با بیان این که دولت کانادا رفاه چهارصد هزار ایرانی مقیم این کشور را…
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با شبکه خبری فرانس 24 تاکید کرد: فشار آمریکا بر روی ایرانیان تاثیرگذار نخواهد بود.
عصراقتصاد: وزیر امور خارجه کشورمان هفته گذشته اروپای شمالی را مقصد سفرهای خود برای رایزنی درباره برجام و تنش زدایی در منطقه برگزیده بود.
وزیر امور خارجه گفت: اگر امنیت می‌خواهید باید امنیت همه کشورها را تامین کنید. این تنها راه حل است. ما خواهان حفظ امنیت این منطقه هستیم اما امنیت باید برای همه تامین شود. نمی‌دانم چرا اروپا به آمریکا اجازه می‌دهد آنها را کنترل کند.
یکشنبه, 27 مرداد 1398 ساعت 10:18

مردم ما مبنای قدرت ما هستند

وزیر امور خارجه: حتما قدرت نظامی و پیشرفت اقتصادی و علمی و سیاسی مهم است اما مهم‌تر از همه وابستگی ما به مردم و فرهنگ ایثار و شهادت است و این شما هستید که ولی نعمت ما بوده، هستید و خواهید بود. ما موظف هستیم در پس مقاومت شما پنهان…
یکشنبه, 27 مرداد 1398 ساعت 09:47

جواد ظریف: دیپلماسی فعال ما ادامه دارد

جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در توییتی با اشاره به برنامه‌ها و دیدارهای صورت گرفته در روز شنبه در حوزه دیپلماسی، تأکید کرد: دیپلماسی فعال ما ادامه دارد.
یکشنبه, 27 مرداد 1398 ساعت 08:39

دیدار معاون وزیر خارجه ژاپن با ظریف

عصراقتصاد: معاون ارشد وزارت امور خارجه ژاپن تاکید کرد: توکیو برای روابط با تهران و تداوم رایزنی‌ها اهمیت زیادی قائل است.
 وزیر امور خارجه ایران گفت: اگر درباره تهدیدهایی که از منطقه ناشی می‌شود صحبت می‌کنید، [بهتر است بگوییم] که تهدیدها از جانب آمریکا و متحدانش ناشی می‌شوند که اسلحه به منطقه سرازیر و آن را به بشکه باروتی آماده انفجار تبدیل می‌کنند.
پمپئو گفت: «ساعت در حال تیک تاک کردن است، زمان باقی مانده پیش از آنکه تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران به پایان برسد و ممنوعیت سفر "قاسم سلیمانی" (فرمانده نیروی قدس سپاه) برداشته شود، به پایان نزدیک می‌شود.»
صفحه 1 از 27

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395