سه شنبه, 03 دی 1398 ساعت 15:37
کد خبر: 65609

جواد ظریف: در کنار سلطنت عمان می‌مانیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

جواد ظریف، وزیر امور خارجه با یادآوری این که ایران و عمان از گذشته تا بحال پیوسته دو کشور همسایه‌ای بوده اند که روابط بسیار گرمی با هم داشته اند، تصریح کرد: در کنار سلطنت عمان می مانیم. حکومتی مستحکم و ملتی قدرتمند.

محمد جواد ظریف که برای دیدار و گفت و گو با مقامات عمان به مسقط پایتخت این کشور سفر کرده است، ‌ امروز در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «دیروز و امروز برای گفت و گو و مشورت با مقام ها عالی رتبه سلطنت عمان در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای و بین المللی، از مسقط دیدن کردم.»
وزیر امور خارجه با یادآوری این که ایران و عمان از گذشته تا بحال پیوسته دو کشور همسایه‌ای بوده اند که روابط بسیار گرمی با هم داشته اند، تصریح کرد: در کنار سلطنت عمان می مانیم. حکومتی مستحکم و ملتی قدرتمند.
«محمدجواد ظریف» پیش از ظهر دیروز برای دیدار و گفت و گو با مقامات عمان راهی مسقط شد.
وی طی دیروز و امروز در جریان دو دور گفت و گو در خصوص مسائل مختلف با همتای عمانی خود تبادل نظر کرد.
طرفین در این دیدارها در خصوص مهمترین موضوعات روابط دو جانبه بویژه مسائل اقتصادی و تجاری گفت و گو کردند.
وزیر امور خارجه امروز هم با فهد بن محمود معاون پادشاه و سرلشکر النعمانی وزیر دفتر سلطان قابوس دیدار و گفت و گو کرد.
این در حالی است که وزیر امور خارجه کشورمان به همراه «سابرامانیام جایشانکار» وزیر خارجه هند که در مسقط حضور دارد، در ضیافت ناهار همتای عمانی خود شرکت کرد.
سابرامانیام جایشانکار وزیر امور خارجه روز یکشنبه با سفر به تهران، ضمن دیدار با محمدجواد ظریف، علی شمخانی و حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، در نوزدهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و هند شرکت کرده بود.

منبع: ایرنا


نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399