چهارشنبه, 14 اسفند 1398 ساعت 15:09
کد خبر: 68166

واکنش ایران به گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین، در واکنش به گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: ایران در حال جلوگیری از ایجاد یک بدعت غیراصولی و خطرناک در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است.

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین المللی در وین، در واکنش به گزارش آژانس در زمینه مسائل پادمانی در ایران اظهار کرد: متأسفانه یک بار دیگر، آمریکا و رژیم اسراییل در تلاش هستند تا روابط و همکاری‌های فعال و سازنده میان آژانس و ایران را با اعمال فشار به آژانس برای خروج از وظایف اساسنامه‌ای خود، با اخلال مواجه نمایند.

نماینده دائم کشورمان با اشاره به این که ایران در حال جلوگیری از ایجاد یک بدعت غیراصولی و خطرناک در آژانس بین المللی انرژی اتمی است که می‌خواهد به مطالب جعلی سرویس‌های جاسوسی اعتباربخشی کند، تصریح کرد: طرح هرگونه درخواست روشنگری یا دسترسی تکمیلی از سوی آژانس مبتنی بر مطالب جعلی سرویس‌های جاسوسی از جمله رژیم صهیونیستی نه تنها در مغایرت با اسناد تاسیسی آژانس و نظام راستی آزمایی قرار دارد، بلکه هیچ تعهدی را نیز برای ایران در جهت اجابت این درخواست‌ها ایجاد نمی‌کند.

غریب آبادی اضافه کرد؛ چنانچه کشور‌ها در مقابل اینگونه توطئه‌ها اقدامات بنیادین صورت ندهند، حاکمیت ملی آن‌ها مخدوش خواهد شد.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عصر دیروز (سه‌شنبه ۱۳ اسفند) در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد که ایران اجازه دسترسی به سه مکان را فراهم نکرده و درباره پرسش‌های آژانس پیرامون مواد هسته‌ای اعلام نشده، همکاری قابل توجهی نداشته است.

غریب آبادی پیش‌تر هم هشدار داده بود که موضوعات پادمانی نباید با اغراض سیاسی بزرگنمایی شود.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399