چهارشنبه, 21 اسفند 1398 ساعت 12:33
کد خبر: 68416

اطلاعات تکميلي

  • سخنگوی وزارت خارجه ایران:

هر ادعای پوچی که هر رژیم و فردی مطرح کرد نباید مبنای سوال آژانس باشد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی وزارت خارجه ایران با دفاع از فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان تاکید کرد: هر ادعای پوچی که هر رژیم و فردی مطرح می‌کند، نباید مبنای سوال آژانس از کشورها باشد.

سید عباس موسوی صبح روز چهارشنبه در نشست خبری خود با خبرنگاران داخلی و خارجی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، در پاسخ به سوالی در مورد گزارش اخیر آژانس مبنی بر اینکه ایران فعالیت هسته‌ای در مناطق اعلام نشده داشته است و تاکید آژانس جهت بازدید از این مناطق تصریح کرد: هر ادعای پوچی که هر رژیم و فردی مطرح کرد نباید مبنای سوال آژانس باشد.
وی در همین راستا خاطرنشان کرد: بنا نیست هر ادعا و سؤال بی مبنا و پایه‌ای توسط آژانس مطرح و ایران به آن پاسخ دهد.
سخنگوی وزارت خارجه در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سؤالی درباره برگزاری تحلیف هم‌زمان دو رئیس‌جمهور در افغانستان و ادعای هم‌زمان اشرف غنی و عبدالله عبدالله مبنی بر رییس جمهور بودن افغانستان و نگاه ایران به این تحولات گفت: از مدت‌ها قبل تمام تلاش خود را در سطوح مختلف برای همگرایی و همدلی مردم افغانستان، گروه‌ها و شخصیت‌ها در این کشور انجام دادیم و به طرفین گفته‌ایم که تنها راه رونق و رفاه و ثبات و امنیت در افغانستان تشکیل یک دولت فراگیر و وحدت شخصیت‌ها، گروه‌ها، احزاب و مسئولان است.
این دیپلمات کشورمان خاطرنشان کرد: ما به تلاش‌های خود در این زمینه ادامه می‌دهیم و امیدواریم به نتیجه برسد و ثبات سیاسی به افغانستان برگردد و دوستان ما در این کشور همسایه از این مرحله عبور کنند.
سخنگوی وزارت خارجه تاکید کرد: ایران همه توان خود را به کار خواهد گرفت تا این اتفاق در کشور دوست و برادر ما جمهوری اسلامی افغانستان رخ دهد و موضوع پیش آمده حل شود.
سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در نشست خبری خود اعلام کرد: ایران آماده همکاری و همراهی با کشورهایی است که قصد دارند اتباع خودشان را از ایران بازگردانند.
سید عباس موسوی در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی اتباع آذربایجانی که در ایران هستند در پی شروع ویروس کرونا اعلام کردند که قصد بازگشت به کشورشان را دارند و آیا ایران در زمینه صدور مجوز پرواز به هواپیماهای آذربایجان برای بازگشت اتباع آذربایجانی اقداماتی را انجام داده است، خاطرنشان کرد : همانطور که ما انتظار داریم مجوز پروازها از سوی کشورها به ما داده شود تا اتباع ایرانی به کشور بازگردانده شوند همان اندازه آمادگی داریم تا اتباعی که از کشورهای همسایه و غیر همسایه در ایران هستند و مایل به بازگشت به کشورشان هستند را به صورت فوری و آنی مجوز دهیم تا این اتباع به کشور خود بازگردند .
وی خطاب به خبرنگار پرسش کننده ادامه داد: در مورد آنچه که شما مطرح کردید من اطلاعات کاملی ندارم ولی همانطور که اشاره کردم صد درصد ایران آماده همکاری و همراهی با کشورهایی است که قصد دارند اتباع خودشان را بازگرداند.

منبع:‌ ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399