سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 ساعت 15:00
کد خبر: 71109

اطلاعات تکميلي

  • ظریف مطرح کرد؛

خدمت به کشور راست و چپ نمی‌شناسد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: برای خدمت به مردم، راست و چپ بودن مهم نیست بلکه عاشق ایران و مردم بودن مهم است؛ حسین شیخ الاسلام و حسین کاظم پور را خدا رحمت کند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در مراسم بزرگداشت مرحوم کاظم پور اردبیلی گفت: زمانی که کاظم پور همراه با آقای ولایتی به نیویورک می‌آمد جانانه کار می کرد، کاظم پور مردی خوش فکر شجاع بی تکلف بود.
او ادامه داد: زمانی که مشاور وزیر شدم و به تهران آمدم. با کاظم پور سالیان سال در یک اتاق بودیم و چه چیزهای ارزنده ای از او یاد گرفتم.
ظریف افزود: او به من درس انسانیت و شجاعت آموخت کاش ما هم مثل او برای ایران از همه چیز مایه بگذاریم، حسین کاظم‌پور برای من یک الگو و یک نمونه است. حسین شیخ الاسلام و کاظم پور دو دیدگاه متضاد فکری بودند ولی هر دو برای سربلندی کشور زیاد تلاش کردند.برای خدمت به مردم، راست و چپ بودن مهم نیست بلکه عاشق ایران و مردم بودن مهم است؛ خدا هر دو "حسین" را رحمت کند.
او بیان کرد: امروز ما اسم دو سالن وزارت خارجه را با نام حسین کاظم‌پور اردبیلی و حسین شیخ الاسلام نامگذاری می کنیم. کاظم پور ‌شهید زنده است و از درگاه خدا می خواهم در جوار سالار شهیدان قرار دهد.

منبع: باشگاه خبرنگارن

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399