آب و نیرو

عصراقتصاد: وزیر نیرو با اشاره به مسئولیت وزارت نیرو در کمیسیون مشترک ایران و روسیه گفت: حمایت فعالانه از بخش خصوصی، یکی از اولویتهای ما در کمیسیون مشترک است.
دوشنبه, 27 خرداد 1398 ساعت 15:36

مصرف برق کشور به مرز هشدار رسید

میزان مصرف برق کشور با جهش یک هزار مگاواتی به مرز هشدار رسیده است.
دوشنبه, 27 خرداد 1398 ساعت 10:27

اعلام جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات

سخنگوی صنعت برق گفت: ساعت کاری ادارات یک ساعت زودتر آغاز شده و یک ساعت زودتر به پایان می‌رسد.
سه شنبه, 21 خرداد 1398 ساعت 11:20

مردم مقصر کمبود برق در کشور نیستند

هاتف فرج اللهی عصراقتصاد: کشور ایران هر ساله در آستانه فصل گرما با مشکل کمبود برق و افزایش چشمگیر مصرف رو به رو می شود و هر سال نیز مدیران کشور تلاش می کنند که مردم را مقصر این کمبود جلوه دهند و اسراف کاری مردم را عامل اصلی کمبود…
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اعلام ذخیره 60 درصدی آب در مخزن سد زاینده‌رود گفت: نیروگاه برق‌آبی زاینده‌رود پس از 12 سال با توجه به افزایش دبی ورودی، افزایش حجم و ارتفاع آب سد، با توان حداکثر تولید در مدار قرار گرفت.
به طور رسمی طرح ملی قبض سبز و فرآیند حذف قبوض کاغذی با حضور وزیر نیرو در سراسر کشور آغاز شد.
اردکانیان با بیان اینکه علت اینکه تحریم شدیم همین بد عادتی در مصرف است، گفت: 40 سال فرصت داشته‌ایم خودمان را از شیر نفت جدا کنیم و نکردیم، نقطه ضعف ما را فهمیده‌اند و دائم از همان ناحیه فشار وارد می‌کنند.
عصراقتصاد: مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره وری آب و آبفا گفت: در رویداد ملی سازگاری با کم آبی، طرح های نوین مدیریت مصرف آب، منشاء سیاست گذاری و هماهنگی های فرابخشی کارگروه ملی سازگاری با کم آبی قرار خواهد گرفت.
مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب معاونت مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان، از 44 میلیارد و 430 میلیون متر مکعب حجم ورودی به حوضه‌های آبریز استان در سال آبی 98-97 خبر داد و گفت: میزان ورودی به حوضه‌های آبریز استان نسبت به سال گذشته، از افزایش 35.2 میلیارد مترمکعبی…
عصراقتصاد: وزیر نیرو از مطرح شدن لایحه موافقت‌نامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا در صحن علنی مجلس طی روزهای آینده خبر داد.
یکشنبه, 05 خرداد 1398 ساعت 11:58

افزایش پیک مصرف برق به 46 هزار مگاوات

طی روزهای گذشته پیک مصرف برق روند صعودی به خود گرفته و به مرز ۴۶ هزار مگاوات رسیده است.
وزرای نیرو و انرژی ایران و روسیه در تماس تلفنی شامگاه (دوشنبه) درباره محورهای پانزدهمین اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور که خردادماه امسال در تهران و اصفهان برگزار می‌شود، گفت‌وگو کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت نیرو «وحید عسکری‌نژاد» روز شنبه افزود: اکنون 40.9 میلیارد مترمکعب آب در مخزن سدهای کشور ذخیره سازی شده است.
شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 15:39

پرشدگی مخازن سدها به 82 درصد رسید

رئیس گروه بهره‌برداری از سد‌های کشور گفت: درصد پرشدگی مخازن سدها به حدود 82 درصد رسیده است.
سه شنبه, 24 ارديبهشت 1398 ساعت 10:06

آبگیری 87 درصد تالاب هورالعظیم

مدیر دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه‌ها و سواحل سازمان آب و برق خوزستان گفت: ۸۷ درصد از سطح تالاب بین‌المللی هورالعظیم در سال آبی ۹۸-۹۷ آبگیری شد.
سه شنبه, 24 ارديبهشت 1398 ساعت 08:58

خیالمان از تامین آب و برق تابستان راحت باشد؟

عصراقتصاد: بارش های اخیر در کشور موجب شده است که وضعیت آب سد های کشور در حالت مطلوبی باشد، حال آن که در سال گذشته به دلیل کمبود آب در پشت سد ها هم کمبود آب داشتیم و هم به دلیل کاهش توان نیروگاه های برق آبی، کمبود برق و…
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه در شرایط فعلی پیش‌بینی جیره بندی آب برای تابستان در استان تهران صورت نگرفته است، اظهار کرد: آب جیره بندی نمی‌شود مگر اینکه حوادث خاصی رخ دهد.
عصراقتصاد: معاون راهبری تولید شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: تاکنون 84 هزار و 850 مگاوات و یا به تعبیری 92.8 درصد از برنامه تعمیرات واحدهای نیروگاهی کشور به پایان رسیده است.
عصراقتصاد: – گلستان: معاون برنامه ریزی و منابع انسانی شرکت آب و فاضلاب گلستان بر ضرورت تکمیل پرسشنامه فرهنگ سازمانی تاکید کرد.
دوشنبه, 16 ارديبهشت 1398 ساعت 09:24

رحمت آسمانی توجیه هزینه های برباد رفته

عصراقتصاد: همان گونه که می دانیم کشور در ماه های اخیر با پدیده سیل رو به رو شد و این بارش های سنگین به رغم خسارت های سنگین برای جان و مال مردم، فوایدی نیز برای محیط زیست داشته است که از میان آن ها می توان به پر شدن…
یکشنبه, 15 ارديبهشت 1398 ساعت 21:30

آغاز روند افزایشی مصرف برق در کشور

روند افزایشی مصرف برق در کشور همزمان با بالا رفتن دمای هوا در برخی مناطق به خصوص در مناطق گرمسیری آغاز شد به گونه ای که این میزان مصرف به محدوده 40 هزار مگاوات نزدیک شده است.
یکشنبه, 15 ارديبهشت 1398 ساعت 18:30

افزایش 95 درصدی ورودی سدهای تهران

میزان ورودی سدهای پنجگانه استان تهران از ابتدای سال آبی تاکنون با ۹۵ درصد رشد نسبت به سال گذشته همراه شد و به بیش از یک میلیارد و ۱۵۷ میلیون مترمکعب رسیده است.
مدیر دفتر تاسیسات آبی و برقابی آب منطقه‌ای تهران با اشاره به رشد 107 درصدی بارش‌های استان تهران نسبت به سال گذشته، گفت: در پی بارندگی‌های مناسب سال آبی جاری میزان ورودی به سدهای پنجگانه استان تهران از ابتدای سال آبی تاکنون با رشد 95 درصدی نسبت به سال گذشته…
عصراقتصاد: معاون وزير نيرو و رييس ساتبا از افزايش ظرفيت انرژي هاي تجديدپذير به 800 مگاوات تا پيک تابستان 98 خبر داد.
رئیس دانشکده علوم آب دانشگاه چمران اهواز گفت: اگر هر متر مکعب لایروبی را با حداقل هزینه هم در نظر بگیریم برای رودی مثل کارون باید 50 میلیون متر مکعب خاک از بستر خارج شود که 750 میلیارد تومان خواهد شد و دوباره بعد از 3 سال به جای خود…
سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398 ساعت 09:09

78 درصد مخازن سدهای کشور پر شد

عصراقتصاد: بارش های مناسب سال آبی جاری باعث شده تا میزان ذخیره آب سدهای کشور با رشد 63 درصدی نسبت به سال گذشته به بیش از 39 میلیارد مترمکعب رسیده و 78 درصد از ظرفیت مخازن سدهای کشور نیز پر شود.
سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398 ساعت 15:07

صنعت برق ایران به خودکفایی رسیده است؟

عصراقتصاد: صنعت برق یکی از مهم ترین و زیرساختی ترین صنایع برای کشور ها است. از این رو تلاش های بسیاری در کشور انجام شده تا صنعت برق به ایران به خودکفایی برسد. اما آیا صنعت برق به خودکفایی رسیده است.
چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 22:50

ایران دچار «رادیکالیزم» آب و هوایی شده است

عصراقتصاد: اردکانیان وزیر نیرو:به گفته اردکانیان، نخستین کاری که باید در ساخت سد ها انجام شود، بازنگری براساس آخرین یافته های جهانی در ارتباط با شرایط تغییر اقلیم است و چنانچه این نظریه غالب باشد که منطقه ما به سمتی می رود دچار یک نوع «رادیکالیزم» آب و هوایی است،…
چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 09:50

تبدیل سیلاب به فرصت

مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو گفت: جنس سیلاب با دیگر حوادث طبیعی بسیار متفاوت است؛ به گونه ای که با اعمال مدیریت درست می توان تهدید آن را به فرصتی برای کشور تبدیل کرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای فارس با بیان اینکه قطعا بارندگی های اخیر تاثیر مستقیم بر ورودی سدهای استان داشته است، خاطرنشان کرد: ورودی آب در سدهای موثر استان فارس 50 درصد اضافه شده است.
صفحه 1 از 45

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395