آموزش و پژوهش

عصراقتصاد: رییس مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور گفت: یکی از دلایل توسعه‌یافتگی کشورها را درهم آمیختگی لایه‌های علمی با بدنه جامعه است.
چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 04:00

جمع‌آوری بخاری‌های نفتی مدارس تا اول مهر

عصراقتصاد: سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس خشت و گلی به غیر از مدارس سیستان و بلوچستان تا اول مهر امسال برچیده می‌شود؛ همچنین تمام بخاری‌های نفتی مدارس نیز تا اول مهر جمع‌آوری خواهد شد. سیدجواد حسینی در همایش مهر خوبان و آیین نکوداشت محمدرضا حافظی، مدیرعامل جامعه خیرین…
در نمایشگاه اینوتکس، از اولین مدل بومی تعالی سازمانی کشور، به عنوان مدل تعالی سازمانی ملی، رونمایی شد.
علی ربیعی سخنگوی دولت از تعیین سید جواد حسینی به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش از سوی رئیس جمهوری خبر داد. به گزارش گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی ربیعی با بیان اینکه در روزهای گذشته گزینه های مختلفی برای تصدی این پست با رئیس جمهوری دیدار کرده و…
رییس دانشگاه فرهنگیان درباره سرانجام رسیدگی به وضعیت حقوقی دانشجومعلمان گفت: قرار بود بعد از عید فطر با وزیر آموزش و پرورش درباره حقوق دانشجو معلمان جلسه داشته باشیم که با استعفای آقای بطحایی مواجه شدیم و حالا گزارشی در این زمینه در دست نداریم.
معاون علمی فناوری ریاست جمهوری درباره مشکلات دارویی کشور گفت: اگر امروز مشکلات دارویی ما در حوزه تحریم کم است به دلیل عملکرد جوانان است.
دبیر اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه گفت: نمایندگان ۵۰ کشور از دولت‌ها و سازمان‌های تخصصی در اولین مجمع نوآوری آسیا و اقیانوسیه حضور دارند.
عضو کمیته فرهنگی کمیسیون اصل نود گفت: این کمیته به موضوع شهریه‌های دانشگاه آزاد ورود کرده است.
اکرم رضائی نژاد عصراقتصاد: پنجشنبه هفته گذشته بود که یکبار دیگر خبر استعفای وزیر یکی از دو وزارتخانه سرگردان منتشر شد. دفتر سخنگوی دولت اعلام کرد، سیدمحمد بطحائی، وزیر آموزش و پرورش به دلیل شرکت در انتخابات مجلس از سمت خود استعفا داده است.
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی و خانواده به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش انتخاب شد.
شنبه, 18 خرداد 1398 ساعت 09:06

خطای راهبردی دشمن

علی‌رضا اکبری/ کارشناس مسائل سیاست خارجیترامپ و تیم او، تصویر ناصحیحی از مدل و سنت تصمیم گیری ایران، در ذهن دارند.
سی و نهمین نشست روسای پارک‌های فناوری کشور، روز چهارشنبه 22 خردادماه همزمان با هشتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2019)، در محل تالار مروارید واقع در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.
 معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: در قانون ۱۴۰ نوع خدمات حمایتی برای شرکت های دانش بنیان کشور پیش بینی شده است که بیشتر آنها جنبه تسهیل گری دارند.
یکشنبه, 05 خرداد 1398 ساعت 11:20

افزایش 22 درصدی شهریه دانشگاه آزاد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی از افزایش شهریه این دانشگاه بسته به مکان آن (در شهرهای مختلف) از ۱۰ تا ۱۵ درصد و در برخی از رشته ها نیز تا ۲۲ درصد خبر داد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: آن دسته از اولیاء که به هر دلیل از مدرسه فرزندشان شکایت دارند می‌توانند شکایت خود را در این سامانه به ثبت برسانند.
وزیرآموزش و پرورش گفت: در حوزه آموزش موفقیت‌های خوبی به دست آمده است اما راه نرفته هم وجود دارد لذا مهارت‌ آموزی دانش آموزان در این راه از اهمیت بالایی برخوردار است.
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 14:16

مسعود سلیمانی گروگان دولت واشنگتن است

برادر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی بازداشت شده در آمریکا با تاکید بر این که برادرم قطعا گروگان دولت واشنگتن است از مجامع بین المللی حقوق بشری و دستگاه های مسئول خواست با گذشت هشت ماه اقدام عملی برای آزادی وی انجام دهند.
مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پروژه‌های زیادی با وزارت دفاع داریم و شاید تعداد آنها حدود هزار پروژه مشترک باشد.
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1398 ساعت 09:12

تولید، توسعه و ظرفیت های اقتصادی جنوب فارس

فرضعلی سالاری سردری، کنشگر برنامه ریزی و توسعه منطقه ای عصراقتصاد: تولید و به ویژه تولید منجر به ثروت مهم ترین شرط موفقیت اقتصاد مقاومتی می باشد که این مُهم در سطح محلی (تولید) شروع و مقاومت اقتصادی کشور (ملی) به دنبال دارد. راهبردهای توسعه اقتصادی مناطق بر مبنای توان…
دکتر ابوالقاسم مردمی- استاد یار دانشگاه و عضو مرکز غیر دولتی ارتقای سلامت اداری بخش دوم امام امیرالمومنین علی (ع): لو کان المال لی، لسویت بینهم. فکیف؟ و انما المال؛ مال الله ( خطبه 126 نهج البلاغه)
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر می‌خواهیم دانش آموز ما به بیگانگان دل نبندد باید امکانات در اختیارشان قرار دهیم و جامعه ای که می خواهد هویت را پاس بدارد، باید سرمایه گذاری کرده و درب سالن ها و اردوگاه ها را بر روی دانش آموزان بگشاید…
یکشنبه, 22 ارديبهشت 1398 ساعت 09:48

آموزش و پرورش باید مسیرش را اصلاح کند

عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش باید مسیرش را اصلاح کند و از حافظه محوری فاصله بگیرد.
شنبه, 21 ارديبهشت 1398 ساعت 08:34

به یادبود حسین عظیمی آرانی

 حسین عظیمی آرانی، اقتصاددان، استاد دانشگاه و عضو سابق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بود. وی در سال 1327 در شهرستان آران و بیدگل متولد شد و پس از گذراندن تحصیلات متوسطه در کاشان، برای تحصیل در رشته اقتصاد به دانشگاه تهران رفت. او سپس برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری…
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398 ساعت 20:00

 ساخت ربات هوشمند خانگی توسط محققان ایرانی

محققان مشهدی فعال در یک استارتاپ با استفاده از فناوری هوش مصنوعی موفق به طراحی و ساخت ربات هوشمند خانگی شدند.
عصراقتصاد: وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت پیش نویس طرح تبدیل وضعیت معلمان حق التدریسی را پس از مصوبه مجلس تهیه کرده و در صورت تایید نهایی، وزارت آموزش و پرورش آماده انجام این تغییرات است.
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398 ساعت 08:26

پیشرفت های نمایشی علمی در خدمت جوایز

اکرم رضائی نژاد عصراقتصاد: سال هاست که در اعلام برگزیدگان جشنواره های علمی بین المللی نام مخترعان ایرانی به چشم می خورد و بارها خبرهایی از موفقیت و کسب مدال های مختلف توسط دانش آموزان و مخترعان ایرانی منتشر شده است و هر سال این اخبار بیشتر می شود که…
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: بطحایی در‌ زمینه شهریه زیاد برخی از مدارس غیرانتفاعی گفت: سامانه‌های نظارتی را تقویت کرده و نگاه واقع بینانه‌ای به همکاران خود در این مدارس داشته‌ایم. همچنین زمانی که عده‌ای از معلمان دور یکدیگر جمع می‌شوند، افرادی که دغدغه معلم را ندارند در کنار آنها قرار می‌گیرند…
دوشنبه, 16 ارديبهشت 1398 ساعت 13:55

تغییر نگرش مشتریان برای خرید یک کالا

حامد کلاهدوزاننگرش یکی از عوامل تاثیر گذار بر رفتار مشتریان بوده که دارای ویژگی ها و ابعاد گوناگون است.
عصراقتصاد: چهارمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا امروز روز پنجشنبه با هدف کشف استعدادهای برتر در پردیس شمالی دانشگاه تهران برگزار شد.
وزیر علوم گفت: بودجه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در سال ۹۷ به طور صد درصد اختصاص یافته است.
صفحه 1 از 69

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395