سه شنبه, 03 مرداد 1396 ساعت 11:12
کد خبر: 15069

اهدای سهام هدیه شاهد به فرزندان و همسران شهدای منا، حرم و مرزهای کشور

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اهدای سهام هدیه شاهد به فرزندان و همسران شهدای سال های اخیر شامل شهیدان مدافع حرم، مرزها، منا، حملات تروریستی و .... موافقت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی ضمن موافقت با طرح پیشنهادی موسسه اندوخته شاهد برای اهدای سهام هدیه شاهد به فرزندان و همسران شهدای جدید، دستور تخصیص معادل یک میلیون ریال واحد سهمی موسسه اندوخته شاهد به صورت هدیه اولیه برای شروع سرمایه گذاری به این قشر معزز را صادر کرد.

وی تصریح کرد: بدین ترتیب به تمامی همسران شهدای جدید و آن دسته از فرزندان آنان که در زمان شهادت شهید کمتر از 20 سال سن داشته ‌اند، معادل یک میلیون ریال واحد سهمی موسسه اندوخته شاهد تعلق خواهد گرفت.
شهیدی اضافه کرد: در صورت رضایت این عزیزان ماهیانه مبلغ 500 هزار ریال نیز برای تداوم سرمایه ‌گذاری از حساب هر یک از فرزندان و همسران شهدای جدید که از بنیاد شهید و امور ایثارگران حقوق دریافت می‌کنند کسر و به سرمایه‌گذاری در موسسه یاد شده تخصیص می ‌یابد.
این اقدام با توجه به اینکه در سال‌ های اخیر تعدادی از هموطنان شامل جانبازان، مرزبانان، زائران خانه خدا در منا و همچنین مدافعان سرافراز حرم به خیل شهدا پیوسته‌ اند و یا در وقایع تروریستی به شهادت رسیده اند و با توجه به وظیفه ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران و موسسه اندوخته شاهد در تامین آتیه یادگاران شهدای افتخار آفرین انجام شده است.
براساس آماربنیادشهید، آمار جانبازان زیر 25 درصد 331 هزار و 555 تن، جانبازان 25 درصد و بالاتر 233 هزار و 267 تن، جانبازان 50 تا 69 درصد 25 هزار و 481 و جانبازان بالای 70 درصد حدود 9 هزار و 688 است؛ ضمن اینکه حدود هفت هزار جانباز اعصاب و روان شدید در کشور بسر می برند.

منبع:ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395