پنج شنبه, 09 شهریور 1396 ساعت 10:31
کد خبر: 17519

طرح هادی در یک هزار روستا امسال بازنگری می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: امسال طرح هادی در یکهزار روستا بازنگری می شود و برای اجرای این طرح در هر روستا 500 تا 600 میلیون ریال اعتبار نیاز است.
محمدرضا شاملو چهارشنبه شب در بجنورد اظهار کرد: طرح هادی روستاها در دوره 10 ساله پس از تهیه آن بازنگری می شود تا نیازهای جدید برای توسعه روستا شناسایی و برنامه ریزی لازم در این زمینه انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: امسال با توجه به محدودیت اعتباری تنها یکهزار روستا زیرپوشش بازنگری طرح هادی قرار می گیرد.
معاون عمران روستایی بنیادمسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: در قانون برنامه ششم توسعه، بنیاد مسکن مکلف شده است که برای روستاهای هدف گردشگری و دارای بافت با ارزش روستایی طرح ویژه روستاها بافت باارزش تاریخی و گردشگری روستایی تهیه و اجرا کند. 
وی خاطرنشان کرد: این طرح در 300 روستای هدف گردشگری طی برنامه ششم توسعه اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح در هر روستا 10 تا 15 میلیارد ریال اعتبار منظور می شود گفت: در هر سال طرح ویژه روستاها بافت باارزش تاریخی و گردشگری روستایی در 60 روستا اجرایی می شود.
وی افزود: کارگروه متشکل از نماینده سازمان برنامه و بودجه، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و این بنیاد شکل گرفته است و استان ها، روستاهای هدف گردشگری را برای بهره مندی از حمایت های این طرح، شناسایی و معرفی می کنند. 
وی تصریح کرد: طرح های مزبور در روستاهای هدف گردشگری برای کمک به توسعه روستاها و رونق اقتصادی روستاها اجرایی می شود تا با بهسازی محیط روستا، بستر مناسب برای جذب و پذیرایی از گردشگران فراهم شود و روستاییان از مزایای اقتصادی حضور گردشگران در روستاها بهره مند شوند. 
معاون روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور بازدید از روستاهای استان خراسان شمالی چهارشنبه وارد این استان شده است و بازدیدهای این مسئول کشوری امروز هم ادامه می یابد.

منبع : ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395