سه شنبه, 04 مهر 1396 ساعت 15:07
کد خبر: 19566

350 هزار شغل به همت بنیاد برکت ایجاد شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با اعلام این که بنیاد برکت 350 هزار شغل ایجاد کرد، گفت: نقطه آسیب کشور در حال حاضر مسائل اقتصادی است و دشمن روی همین مساله طمع دارد.

محمد مخبر در مراسم افتتاح 130 مدرسه بنیاد برکت در سراسر کشور، از ایجاد 350 هزار شغل توسط ستاد اجرایی فرمان امام خبر داد و گفت: نقطه آسیب کشور در حال حاضر مسائل اقتصادی است و دشمن روی همین مساله طمع دارد.
مخبر با اشاره به این که به لحاظ سیاسی ایران در منطقه حرف اول را ایران می زند و هیچ تصمیمی در منطقه گرفته نمی شود مگر اینکه ایران در آن دخیل باشد، افزود: امروز به لحاظ امنیتی و نظامی به نقطه ای رسیده ایم و وضعیت اقتدار نظامی ما به گونه ای است که هیچ خطری از ناحیه حمله نظامی دشمن حتی به ذهن آنان خطور نمی کند اما نقطه ضعف ما بحث اقتصاد است.
وی با بیان این که رهبر انقلاب از 12 سال پیش در خصوص اقتصاد هشدار دادند، افزود: نقطه آسیب ما مساله اقتصادی است، بحث نظامی و درگیری منتفی است اما دشمن روی اقتصاد تمرکز و طمع کرده است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: در کشور نعمت ها و فرصت های بسیاری وجود دارد و اگر آنقدر که به بیرون از کشور نگاه می کنیم به خودمان نگاه می کردیم ، امروز مشکلات کشور حل شده بود.
به گفته مخبر، اقتصاد مقاومتی یعنی اینکه اقتصاد به مردم سپرده شود، همانطور که سیاست و اداره جنگ به مردم سپرده شد.
وی اظهار کرد: نمی دانم چرا همه واهمه داریم که اقتصاد را مردمی کنیم ما مسائل خطرناک تر را به مردم دادیم و نتیجه مثبت گرفتیم.
مخبر با اعلام این که توانمندهای کشور، ظرفیت دو برابر جمعیت فعلی را دارد، تاکید کرد: عزم و نهضت ملی برای حل دو موضوع اساسی کشور لازم است از دلسوزان نظام و مردم خواهش می کنم مساله اشتغال و رفع فقر را جدی بگیرند زیرا این وضعیت زیبنده کشور نیست.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) هیچ کاری انجام نمی شود مگر با منطق اقتصاد مقاومتی و در ستاد، موضوع اشتغال را در همه ابعاد برنامه ریزی شده است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اضافه کرد: از جمله 320 بنگاه در زیرمجموعه ستاد راه اندازی شده که تا امروز 160 بنگاه از آنها به خارج از ستاد سپرده شده است که همین مساله 200 هزار فرصت شغلی را ایجاد کرده است.
مخبر اضافه کرد: تمام پرونده های بزرگ را به مناطق محروم بردیم و بیش از 30 شرکت از طریق بورس و فرابورس آماده واگذاری به مردم است. همچنین از سال 93 تاکنون از بیش از 40 شرکت خارج شده ایم و موسسه دانش بنیانی را راه اندازی کرده ایم که زمینه خوبی برای ساماندهی دیگر شرکت های دانش بنیان است.
وی، پشتیبانی از 350 گروه جهادی، احداث هزار و 350 مدرسه و تحویل 930 باب از آنها را از جمله خدمات ستاد اجرایی دانست و گفت: حدود 400 مدرسه در حال ساخت است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ادامه داد: 25 هزار پروژه از مسجد و مدرسه و بیمارستان گرفته تا موارد دیگر احداث کرده ایم اما کار اصلی ما این نیست بلکه هدف اصلی ایجاد اشتغال است.
مخبر درباره فعالیت های درمانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گفت: برای 60 هزار بیمار سرطانی خدمات ویژه ارائه شدو همچنین سه هزار زوج نابارور شناسایی شدند که دو هزار مورد از آنها را پوشش دادیم و نتیجه آن تولد حدود 250 کودک است که بیشتر آنها در مناطق محروم زندگی می کنند.
وی از ارائه وام قرض الحسنه به حدود 50 هزار نیازمند خبر داد و گفت: کاشت حلزونی برای نوزادان ناشنوا به منظور جلوگیری از مشکلات بعدی در ستاد اجرایی در حال انجام است.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از ایجاد اشتغال برای 350 هزار نفر خبر داد و افزود: اگر معیشت مردم تامین شود بسیاری از معضلات حل خواهد شد؛ در ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بیش از سه هزار تقاضای مشارکت وجود دارد که می تواند زمینه جذب 60 هزار میلیارد تومان مشارکت در جهت اشتغالزایی را فراهم کند.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395