چهارشنبه, 07 تیر 1396 ساعت 16:26
کد خبر: 13527

سید حسن خمینی: کمتر کسی به توانایی علمی شهید بهشتی در علوم اسلامی پرداخته است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

تولیت آستان مقدس امام خمینی(ره) در حساب اینستاگرامی به مناسبت سالروز واقعه هفتم تیر گفت: کمتر کسی به توانایی علمی شهید بهشتی در علوم اسلامی پرداخته است.
حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی با تسلیت سالروز شهادت یاران امام در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی آورده است: شهید آیت الله بهشتی را از جهات مختلف ستوده اند. اما شاید کمتر کسی به توانایی علمی ایشان در علوم اسلامی پرداخته باشد. شاید این امر به باقی نماندن آثار خاص و نوشته های مشخص از ایشان در برخی رشته ها مربوط باشد.
وی ادامه داده است: از زبان های صادق در حوزه علمیه شنیده ام و بسیار هم شنیده ام که جوهره ی استعداد و ذکاء اندیشه ی آن بزرگوار منحصر به فرد و ممتاز بوده است. آن شهید از زمره نخستین کسانی بوده است که در درس اصول امام شرکت کرده و چنان که بزرگانی نوشته اند نخستین دوره ی درس اصول فقه امام با حضور ایشان و حضرات آیات مطهری و منتظری از سال ١٣٢٥ و از ابتدای مباحث اصول عملیه تشکیل یافته بود.
سید حسن خمینی افزوده است: توانمندی فقهی مرحوم بهشتی در زیر سایه جهات سیاسی ایشان پنهان مانده است. و این حجاب که کم و بیش بر دیگر عالمان سیاست مدار هم سایه گسترده است، می تواند به مدد آشنایان با فکر و سخن ایشان تا حدودی زدوه شود. امری که همت فرزندان فاضل و دانشمند آن شهید سعید را موجب شده و انشاء الله خواهد شد. کوتاه سخن آنکه از بسیاری از مراجع و فقیهان بزرگ شنیده ام که بهشتی در علوم اسلامی سرآمد و ممتاز بود.
هفتم تیر به مناسبت سالروز شهادت آیت الله سید محمد حسینی بهشتی و 72 تن از یاران و همراهان انقلاب اسلامی در سال 1360، هفته قوه قضاییه نامگذاری شده است.

منبع : ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395