جمعه, 16 تیر 1396 ساعت 14:53
کد خبر: 14042

چتر نظارتی قوه قضاییه باید از تخلفات پیشگیری کند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

خطیب نماز جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه چتر نظارتی قوه قضاییه باید پیشگیری کننده از تخلفات باشد گفت:‌ با حضو ر بازرسی کل کشور نباید خلافی در هیچ وزارت خانه ای واقع شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی در خطبه های دوم نماز جمعه هفته تهران با تبریک و تسلیت به مناسبت سالگرد شهادت آیت‌الله بهشتی و شهدای هفتم تیر گفت: مرحوم بهشتی هم در زمان حیاتشان مظلوم بودندو هم بعد از شهادت گوهر ناشناخته هستند.

وی در ادامه به فضایل اخلاقی آیت‌الله شهید بهشتی از جمله صبر و تحمل ایشان اشاره کرد و تصریح کرد:‌ متاسفم برخی مسئولان ما امروز منتظرند تا کسی چیزی بگویند و پاسخ دهند و ذره ای تحمل ندارند در حالیکه آیت‌الله شهید بهشتی همه مخالفان خود را تحمل می کردند و در برابر همه تهمت ها و جوسازی علیه شان برای دفاع از خود لب باز نکردند؛ چرا که امام (ره) مسئولان را از بگومگو نهی کرده بودند.

وی با اشاره به بیانات مهم مقام معظم رهبری به مناسبت هفته قوه قضاییه و مطالبات ایشان از دستگاه قضا اظهار کرد: دستگاه قضا وظایف گسترده ای از جمله پشتیبانی قانون و امنیت، احیا کننده حقوق عامه و آزادی مشروع، کم کردن تجاوز و کاهش مشکلات اجتماعی و ... را بر عهده دارد و با توجه به اینکه قوه قضاییه بر اساس اختیارات قانون اساسی دست اش باز است باید بر اجرای قانون نظارت گسترده داشته باشد و چتر نظارتی اش پیشگیری کننده از تخلفات شود و با حضور بازرسی کل کشور خلافی در هیچ وزارت خانه ای واقع نشد و دیوان عدالت نیز در این مسیر اقدامات لازم را انجام دهد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه در راس قوه قضاییه مجتهدی عادل و منصوب شخص اول مملکت حضور دارد، خاطر نشان کرد: توقع است که قوه قضاییه تقویت شوند و جایگاه واقعی خود را پیدا کنند ونسبت به تذکرات حضرت آقا از جمله در موضوع بورسیه ها که تاکنون اقدام موثری شکل نگرفته است توجهات لازم را انجام دهد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه قضات ما بر لبه آتش قرار دارند تصریح کرد: برای قضات ما هیچ گونه جایی برای پارتی بازی، ملاحظات و جهت گیری های شخصی وجود ندارد و از نظر اشراف قانون و اجرای قانون  و همچنین رعایت اخلاق وظیفه سنگینی بر عهده دارند و باید مراقب باشند که مراجعه کنندگان پشت درب های اتاق هایشان و جلوی میزهایشان تحقیر نشوند و نتوانند حرفشان رابه زبان آورند.

صدیقی با اشاره به جنایت های آل سعود و آل خلیفه در کشورهای منطقه به خصوص بعد ازآمدن ترامپ به این کشورها گفت:‌ آمدن ترامپ به این کشورها تیغ ظلم های آل سعود و آل خلیفه را تیزترکرده است و شاهد جنایات بسیاری در یمن و بحرین هستیم. همچنین در شهرهای شیعه نشین عربستان جنایاتی اتفاق می افتد که ما از آن بی خبریم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اقدامات تاثیرگذار معاونت فرهنگی و پیشگیری قوه قضاییه در حوزه حقوق بشر خاطر نشان کرد: در این حوزه تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم البته پرونده های مهمی در این زمینه رسیدگی شده است، اما قوه قضاییه باید پیگیری حقوقی و قضایی مسائل بین‌الملل را نیز مورد توجه قرار دهد و به طور مثال بلندگویی در جهان باشد که علمای آذربایجان به چه جرمی در زندان به سر می برند.

وی همچنین شهادت آیت‌الله صدوق و وفات والد معظم مقام معظم رهبری را نیز تسلیت گفت و افزود:‌ این روزها ایام تخریب قبرستان بقی و ایام شهادت حضرت حمزه سید الشهدا (ع)  است که آن را به مردم ومقام معظم رهبری و امام زمان (عج) تسلیت می گویم.

حجت‌الاسلام و المسلمین صدیقی در خطبه های اول نماز جمعه این هفته تهران نیز ضمن تاکید بر اینکه اهل تقوا به خود اجازه هر کاری را نمی دهد و از حرام پرهیز می‌کند به نفسیر آیات مبارکه سوره حمد پرداخت.

منبع : ایسنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395