چهارشنبه, 01 فروردين 1397 ساعت 08:42
کد خبر: 33008

رسیدن به احسن الحال اقتصادی، پرهیز از کالاهای خارجی است

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، گفت: رسیدن به احسن الحال اقتصادی در جامعه پرهیز از کالاهای خارجی و تقویت اقتصاد داخلی و احسن الحال برای تولیدکنندگان افزایش کیفیت کالاهای تولیدی است.

وی سه شبه شب در مراسم تحویل سال نو در حرم حضرت معصومه(س)، پرهیز از زندگی تشریفات را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: زندگی خود را تشریفاتی نکنیم چراکه زندگی ساده و به دور از تشریفات یکی از راه های مبارزه با دشمن است.
وی با اشاره به جایگاه ایران در منطقه تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی در منطقه حرف نخست را می‌زند و این موجب شده تا دشمنان این قدرت را نپذیرند چراکه فقط خود را تنها قدرت جهان می‌دانند.
آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: با وجود اینکه غربی ها خودشان هزاران بمب دارند اما به کره شمالی اجازه نمی‌دهند یک بمب هم داشته باشد، خودشان هزاران موشک دارند اما نمی‌خواهند ایران اسلامی یک موشک هم داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه ما نمی‌توانیم برده غربی ها باشیم اظهار داشت: باید تدبیر لازم برای عبور بهمراه با تدبیر از این شرایط اتخاذ شود.
این مرجع تقلید، رفع اختلافات، متحد شدن، افزایش محبت و صمیمت میان اقشار مختلف را تدابیر مورد نیاز جامعه دانست و افزود: باید واژه «من» را در سال آینده حذف و واژه «ما» را جایگزین آن کرد و باید دانست که مرحله نخست رسیدن به احسن‌الحال، تحول و تدبیر است.
وی در ادامه با اشاره به روایاتی استجابت دعا را دارای شرایطی دانست و ادامه داد: توبه از گناهان، لقمه حلال،پرهیز از غذای حرام و شبهه دار و نیز امر به معروف و نهی از منکر از جمله شرایط استجابت دعا است.
آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه توبه به معنی پشیمانی از گذشت و تلاش برای اصلاح اشتباهات است اظهار داشت: استجابت دعا با عمل به امر به معروف و نهی از منکر محقق می شود ولی امر به معروف و نهی از منکر به‌معنای دعوای با افراد نیست.
وی به کارگیری منطق و استدلال را در امر به معروف و نهی از منکر ضروری دانست و افزود:باید با منطق امر به معروف و نهی از منکر کرد چرا که همه منطق دارند و با گفتار نیک به سمت کارهای پسندیده دعوت می‌شوند.
وی دعای پایان سال را دعایی بسیار گرانبها با مضامین عالی دانست و ادامه داد: پاک کردن قلب از آلودگی، حفظ چشمان از نگاه های حرام لازمه رسیدن به مضامین دعای تحویل سال است .
وی در پایان ابراز امیدواری کرد، سال آینده سال با برکت، امنیت، عافیت، تندرستی و اتحاد در میان مسلمانان جهان باشد.
منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395