تولید و تجارت

بررسی میدانی از بازار لوازم خانگی پایتخت حاکی است اجناس به اندازه کافی در فروشگاه‌ها موجود است و کمبود خاصی وجود ندارد، آمار تولیدکنندگان نیز این موضوع را تایید می‌کند، اما تولیدکنندگان می‌گویند: تداوم روند رو به رشد تولید به تخصیص به موقع ارز و تامین مواد اولیه نیاز دارد.
چهارشنبه, 02 مهر 1399 ساعت 09:09

«سورن‌ سال» آماده تجاری‌سازی است

مدیر پروژه خودروی سورن سال از آمادگی ایران‌خودرو برای تجاری‌سازی این محصول در یک ماه آینده خبر داد.
چهارشنبه, 02 مهر 1399 ساعت 08:58

روغنی‌ها دست به دامن بانک مرکزی شدند

به گفته دبیر انجمن صنفی روغن نباتی ایران ۵۰ تا ۵۵درصد مواد اولیه روغن‌های جامد، وارداتی و ۴۰ تا ۴۵درصد نیز از دانه‌های روغنی تولید داخل استحصال می‌شود و اگر ارز تامین نشود و مواد اولیه وارد کشور نشود عرضه به مرور کاهش می‌یابد و احتمال ایجاد حباب قیمت هم…
چهارشنبه, 02 مهر 1399 ساعت 10:59

قیمت تخم‌ مرغ رکورد زد

نرخ تورم ماهانه حکایت از افزایش ۳.۶ درصدی کالا و خدمات و کوچک شدن سفره و کاهش قدرت خرید مردم دارد.
چهارشنبه, 02 مهر 1399 ساعت 09:48

تولید دام سبک در فصل تابستان کاهش یافت

تعداد ١.٤ میلیون رأس بره و ٤٥٣ هزار رأس بزغاله در فصل تابستان امسال در کشور متولد شده است که نسبت به فصل بهار، به ­ترتیب ٧١.٢ و ٨٢ درصد کاهش یافته است.
وزیر جهاد کشاورزی، ثبت و پایش کیفیت انواع کودها، بهسازهای خاک و بهبود دهنده های رشد شیمیایی، آلی و زیستی را به موسسه تحقیقات خاک و آب واگذار کرد.
معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در سفر به استان بوشهر از مجتمع پتروشیمی جم و فاز 2 این شرکت واقع در عسلویه بازدید کردند.
در آغاز هفته دفاع مقدس، و در سال جهش تولید با یاری خداوند متعال و تلاش رزمندگان جبهه تولید و فولادمردان فولاد هرمزگان، رکورد تولید ماهیانه در شهریور ۹۹ به میزان ۱۳۷،۳۹۱ تن محقق شد. رکورد ماهیانه قبلی در خرداد ۹۷ و به میزان۱۳۵،۶۹۹ تن محقق شده بود. این موفقیت…
مدیر عامل فولاد هرمزگان ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، کسب رکورد ماهیانه تولید را به همکاران خود تبریک و اظهار امیدواری کرد، این شرکت با همت و‌تلاش، همچنان در مسیر تعالی و بهبود مستمر گام بردارد.
جلالی، نایب رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی استان تهران گفت: در مورد تولیداتی که انجام می‌دهیم، کیفیت افزایش داشته و تعداد قطعات برگشتی براساس آماری که کسب کرده‌ایم به پایین‌ترین میزان رسیده است.
چهارشنبه, 02 مهر 1399 ساعت 09:57

قیمت شیر باز هم بالا رفت +جزییات

این قلم مهم از میز صبحانه خانواده‌ها در مردادماه پارسال لیتری ۵ هزار و ۵۰۰ تومان نرخ‌گذاری شد و در انتهای سال ۹۸ به ۶ هزار تومان رسید.
اگرچه براساس اعلام مسئولان وزارت صمت کارکارد سامانه 124 سازمان حمایت، اطلاع‌رسانی دقیق قیمت کالا و خدمات به مردم است اما به علت تاخیر در به‌روزرسانی؛ این سامانه مرجع مناسبی برای رصد قیمت‌ها نیست.
رئیس کل سازمان توسعه تجارت با اشاره به اهمیت توسعه روابط تجاری ایران در منطقه و همچنین گسترش صادرات غیرنفتی گفت: بر اساس این مهم، نخستین نمایشگاه خدمات فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران در زمینه آب، برق و انرژی همزمان با نخستین خدمات شهری جمهوری اسلامی ایران اول مهرماه…
معاون وزیر صمت با اشاره به کاهش تقاضا در حوزه نوشت ‌افزار علی‌رغم شروع سال تحصیلی، گفت: در تلاش هستیم صنعت نوشت ‌افزار هم همچون سایر صنایع مورد حمایت دولت قرار گیرد.
ایران در ۵ ماهه ابتدایی امسال اقدام به صادرات بیش از ۴ هزار و ۵۲۷ تن انواع پوشاک به ارزش ۳۵ میلیون و ۱۹۰ هزار دلاربه ۲۹ کشور جهان کرده است.
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به گستردگی بخش کشاورزی و نقش آن در اقتصاد کشور، بر ضرورت اصلاح ساختار و بودجه این بخش متناسب با ظرفیت‌های آن تاکید کرد.
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت اعلام کرد: حداکثر قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ فله برای مصرف کننده 14 هزار و 500 تومان تصویب شد که با توجه به وزن، نرخ شانه نیز تعیین خواهد شد.
سه شنبه, 01 مهر 1399 ساعت 08:51

قیمت قارچ در بازار گران شد

عضو هیات مدیره تولیدکنندگان قارچ خوراکی از افزایش قیمت قارچ خبر داد و گفت: تولیدکنندگان قارچ با کمبود کود مرغی مواجه شده‌اند و همین مساله قیمت قارچ را در بازار گران کرده است. اکنون هر کیلو قارچ به بیش از ۲۵ هزار تومان رسیده است.
سه شنبه, 01 مهر 1399 ساعت 10:21

فروش گوشت ۳۵ درصد کاهش یافت

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: به طور میانگین فروش گوشت نسبت به سال گذشته نزدیک به 30 تا 35 درصد کاهش پیدا کرده است.
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت اعلام کرد: ستاد تنظیم بازار قیمت کنجاله سویا را در بنادر 2700 تومان تعیین کرد و بانک مرکزی باید هزینه های مرتبط با نقل و انتقال ارز و کارمزد را در قالب فیش خدمت برای واردکننده لحاظ نماید.
سه شنبه, 01 مهر 1399 ساعت 11:47

۷۱ تن کره درمسیر ترخیص است

سخنگوی گمرک گفت: میزان واردات کالای اساسی در سال ۹۸ برابر ۲۵ میلیون تن بوده که نسبت به سال قبل ۵ میلیون تن افزایش داشته است همین موضوع منجر شده تاکنون کمبودی در بازار احساس نشود و اکنون آنچه در مسیر ترخیص قرار دارد حدود ۷۱ تن است.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از پیگیری برنامه بهره‌مندی ۱۰۰ شرکت از ظرفیت بازار سرمایه در قالب عرضه سهام، انتشار اوراق بدهی و عرضه محصولات در بورس خبر داد.
گواهینامه بین المللی انطباق محصولات فولاد خراسان با الزامات استاندارد «گوست» (GOST) برای سومین دوره تمدید شد.
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران با تأکید بر لزوم حذف ارز دولتی از واردات نهاده‌های دامی گفت: شرکت پشتیبانی امور دام، قیمت خرید گوشت از دامداران را به ۷۲هزار و ۵۰۰ تومان افزایش داد.
تعدادی از معادن کوچک مقیاس نظیر معادن مس سرخ، مرمریت رودشور، سیلیس کوه آشتی و بال کلی پیش چنگ گیسور به چرخه تولید از دستآوردهای مهم طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس در نیمه نخست سال جاری بوده است.
جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت سیمان فیروزکوه، مورخ 30 شهریور 99 در محل شرکت سیدکو با حضور حامد اصل روستا مدیرعامل سیدکو به همراه جمعی از معاونین و مدیران ارشد شرکت و اعضاء هیئت مدیره شرکت سیمان فیروزکوه تشکیل گردید، در ابتدای جلسه اصل روستا از زحمات انوشیروان باقری…
جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت سیمان شمال ، مورخ 99/06/30 در محل شرکت سیدکو با حضور حامد اصل روستا مدیرعامل سیدکو به همراه جمعی از معاونین و مدیران ارشد شرکت سیدکو و اعضاء هیئت مدیره شرکت سیمان شمال تشکیل گردید، در ابتدای جلسه اصل روستا…
معاون امور صنایع وزارت صمت در جلسه کمیته خودرو بیان کردایران خودرو و سایپا به ترتیب ماهانه ۱۸ هزار دستگاه و ۷ هزار دستگاه خودرو در قالب فروش فوق العاده اینترنتی با زمان تحویل حداکثر سه ماه تا پایان سال به متقاضیان عرضه خواهند کرد.
رئیس انجمن تولیدکنندگان لامپ با اعلام اینکه لامپ‌های غیراستاندارد وارداتی قیمت‌های بسیار ارزانی نسبت به تولیدات داخلی دارند، عنوان کرد که این درحالی است که تولیدکنندگان داخلی به سختی محصولات خود را می‌فروشند.
دوشنبه, 31 شهریور 1399 ساعت 11:04

پشت پرده حواشی اخیر کارت های بازرگانی

مدیر سامانه اعتبار سنجی کارت های بازرگانی سامانه جامع تجارت، با بیان اینکه اتاق بازرگانی از فرایند صدور کارتهای بازرگانی حذف نشده است، گفت: استعلامهای کارت بازرگانی در ذیل سامانه جامع تجارت به صورت بر خط از ۲۰دستگاه انجام می‌شود.
صفحه 1 از 507

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399