تولید و تجارت

شنبه, 04 خرداد 1398 ساعت 09:59

فقر علمی بخش خصوصی در تجارت جهانی

لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: رئیس هیات مدیره جامعه ممیزی و بازرسی ایران گفت: تعدادی از تجار ما متاسفانه به جای فکر کردن به منافع ملی کشور در پی منافع شخصی خود هستند و با قوانین بین المل تجارت آشنایی ندارند. از سویی دیگر تجار ما با بازرگانان معتبر ارتباط ندارند و…
مرضیه امیری عصراقتصاد: کله پاچه غذای سنتی ایرانیان محسوب می شود به طوری که آنها علاقه خاصی به طبخ و خوردن آن دارند؛ هر ایرانی حداقل یک بار هم که شده طمع این غذای چرب و لذیذ را چشیده است، در سال ۱۳۹۲ هیأت باستان‌شناسی ایران و ایتالیا، در گورهای…
رییس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: اگر مسئولان ذی ربط بتوانند خروج غیر قانونی دام از مرزهای کشور را کنترل کنند، قیمت دام و به تبع گوشت قرمز به سبب افزایش عرضه در بازار کاهش خواهد یافت.
سمیه بابایی عصراقتصاد: مدتی است همزمان با رکود بازار خودروهای داخلی و نوسانات قیمت در این بازار ، موضوع واردات خودروهای دست دوم به کشور مطرح شده است و عده ای بر این باورند که واردات این خودروها می تواند به تعادل بازار داخلی کمک کند .
صنعت یکی از بخش های اقتصادی است که در حدود 15 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور و 27 درصد از مصرف نهایی انرژی را به خود اختصاص داده است. مصرف بالای انرژی در این بخش علاوه بر اینکه حجم قابل توجهی از منابع انرژی را هدر می دهد، موجب…
سمیه بابایی عصراقتصاد: مدیر گالری ذراتی گفت: در حال حاضر تولید برای ما به صرفه نیست و مشتریان متضرر می شوند؛ اگر به سمت ساخت سنتی طلا رفته و دولت نیز در امر صادرات به ما کمک کند، می توانیم ارزآوری مناسبی به کشور داشته و موجب کاهش بیکاری شویم.…
ليلا ابوالفتحي عصر اقتصاد: مدیرعامل شرکت جهان الکل با اشاره به اینکه تمام کارخانه‌ها به دلایل شرایط اقتصادی جاری و به وجود آمدن بحران‌های ناخواسته دچار مشکل شده اند، گفت: کاری که می تواند تولیدکننده را نجات دهد، حذف ربح مرکب (سودمرکب) از بدهی بانکی تولیدکنندگان است.
چهارشنبه, 01 خرداد 1398 ساعت 00:00

1200 گونه گیاهی کشور در حال انقراض است

مرضیه امیری عصراقتصاد: معاون وزیر جهادکشاورزی با تاکید بر اینکه بزرگترین بانک بذر خاورمیانه در داخل این مجموعه قرار دارد، گفت: از این بانک که تحت عنوان بانک ژن است و منابع زراعی کشور در آن قرار دارد، نگهداری می شود. طی دو سال گذشته حداقل970 گونه به این بانک…
رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: در سال‌های گذشته اتاق به جای دخالت در تصمیم‌سازی‌ها هر روز عکس‌العملی در مقابل تصمیم‌گیری‌ها داشته که این شرایط باید تغییر کند ما باید با کشورهای همسایه و سایر کشورهایی که قصد همراهی با ایران در زمینه مقابله با تحریم‌ها را دارند ارتباط بیشتری بگیریم.
چهارشنبه, 01 خرداد 1398 ساعت 12:10

فوکر 100 زمین گیر ایران ایر اورهال شد

عصر اقتصاد: مدیر آشیانه ٣ هما گفت: هواپیمای فوکر ١٠٠ ایران ایر بعد از حدود سه سال زمینگیری تعمیر و به خط پروازی بازگشت.
با وجود آنکه پیش‌بینی می‌شد ثبت تلفن همراه در قالب گوشی مسافری با کدملی عمری نداشته باشد، این روال تا اطلاع ثانوی تمدید شد.
عضو هیات علمی گروه مهندسی خودرو دانشگاه علم و صنعت گفت: راهکار اصلی برون رفت از شرایط فعلی اقتصادی و صنعتی کشور کمک به جریان تولید است اما عده ای با طرح های مانند «طرح ساماندهی خودرو» و حمایت از واردات به دنبال پیچیدن نسخه صنعت هستند.
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 11:02

موافقت با صدور مجوز صادرات پیاز

 عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش قیمت پیاز و ضرر و زیان پیازکاران خوزستان گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت مجوز صادرات پیاز را صادر کرد.
وزیر پیشین بازرگانی اظهار داشت: در حوزه عراق در سال گذشته رشد ۳۳ درصدی صادرات را تجربه کردیم هر چند که در فروردین امسال میزان صادرات با افت همراه بوده است که تلاش می‌شود در اردیبهشت و خرداد جبران شود و دوباره جای خود را پیدا کند.
لاهوتی اظهار داشت: بانک مرکزی نباید مسیر بازگشت ارز را برای صادرکنندگان کانالیزه کند بلکه باید از ابزار مهم واردات در مقابل صادرات بیشترین بهره را ببرد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت که دو هزار و 716 میلیارد دلار کالا و محصول های تولیدی استان سال گذشته به خارج از کشور صادر شد.
در این بین، برخی فعالان اقتصادی می گویند مگر دولت چه مشوق هایی در اختیار صادرکنندگان قرار داده که انتظار دارد ارز صادراتی را که در این شرایط نابه سامان اقتصادی و بازارهای بین المللی به دست آورده‌ اند، زیر قیمت بازار به فروش برسانند. از سوی دیگر این محدودیت…
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 09:46

کمبودی برای محصولات پروتئینی نداریم

عصراقتصاد: قیمت گوشت و مرغ طی هشت ماه اخیر با نوسانات زیادی همراه بود و هر روز شاهد افزایش قیمت آن بودیم؛ خوشبختانه بعد از عید قیمت این مواد پروتئینی کاهش یافت به طوری که قیمت مرغ به ثبات رسیده است؛ بنا به گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی قیمت گوشت…
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 09:53

مسئولان شرایط جنگ اقتصادی را درک کنند

عصراقتصاد: – فارس: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس گفت: شرایط امروز کشور شرایط جنگ اقتصادی است و همه مسئولان باید این مهم را درک کنند.
عصراقتصاد: گمرک ایران با انتخاب 120 شرکت بزرگ تولیدی در قالب طرح فعالان مجاز اقتصادی (AEO) تسهیلاتی همچون ترخیص بدون توقف و حتی بدون پرداخت حقوق و عوارض گمرکی کالا برای آنها در نظر گرفته است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: دشمنان در شرایط جنگ اقتصادی پیش آمده هر کجا زمینه را برای ایجاد بحران فراهم ببینند، بحران سازی می کنند و در این شرایط هر کس در خاکریز خودش باید به خوبی ایستادگی کند.
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 08:55

سفته بازی خودرو و قیمت گذاری شورای رقابت

سمیه بابایی عصراقتصاد: همزمان با آشفتگی و نوسانات بازار خودرو درکشور و ادامه نارضایتی تعدادی از نمایندگان از عملکرد وزیر صنعت، معدن و تجارت، صحبت هایی مبنی بر ورود دوباره شورای رقابت به موضوع قیمت گذاری خودرو مطرح است که در این صورت خودروسازان دیگر نباید تعیین‌کننده قیمت ها باشند.
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 11:26

دولت صادرات پیاز، گوجه و هندوانه را آزاد کرد

نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان از آزاد شدن صادرات پیاز، گوجه و هندوانه توسط دولت خبر داد.
مدیر مجتمع پتاس خور و بیابانک، نیاز کشور به پتاس را در شرایط ایده‌ال 400 هزار تن در سال عنوان کرد و گفت: بخش عمده‌‎ای از نیاز داخل از طریق واردات تامین می‌شود، این در حالی است که قیمت محصول داخلی کمتر از محصول خارجی است. بنابراین باید به فکر…
سیف الله یزدانی عصراقتصاد: شاید این متن را نخوانید و یا بخوانید و اعتنا نکنید اما می‌گوییم تا مدیون ملتمان نباشیم و آخرت‌سوز نشویم و اگر وزر و بال کسی به گردنمان بیافتد، ترجیح می‌دهیم از محرومان باشد نه غارتگران.
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 ساعت 14:16

کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار

معاون وزیر جهاد گفت: در گوشت قرمز کمبودی نداریم؛ و حتی در برخی از محصولات با مازاد مواجه هستیم.
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 ساعت 10:11

صادرات سالانه 27 هزارتن خرمای بوشهر

عصراقتصاد: – بوشهر: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از صدور سالانه حدود 27 هزار تن خرما از استان بوشهر خبر داد.
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 ساعت 09:38

افزایش صادرات در گرو پیشرفت تعاملات سیاسی

لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سازندگان چراغ های روشنایی برقی ایران گفت: با توجه به نرخ ارز، قدرت رقابتی تولیدکنندگان ایرانی در بازارهای صادراتی نسبت به گذشته بسیار بالا رفته، ولی پیشرفت این امر به شدت وابسته به نوع پیشرفت تعاملات سیاسی ما با این کشورها است.
سجاد عسگری عصراقتصاد: دبیرانجمن تیرچه سازان استان تهران از مشکلات تولید تیرچه غیر استاندارد و بی کیفیت در پی ماشینی سازی روش های تولیدی و واردات ماشین آلات غیر استاندارد خبر داد.
سمیرا باباییعصراقتصاد: عزت اله محمد پور، دبیر سندیکای تولید کنندگان داروهای دامپزشکی ایران درگفت وگو با «عصراقتصاد» گفت: شفاف سازی ، روان سازی قوانین و مقررات، حذف قوانین و مقررات دست و پاگیر ، حذف موانع رشد تولید ، ارائه تسهیلات لازم به تولید مانند حذف عوارض اضافی ، ایجاد…
صفحه 1 از 341

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395