کشاورزی و صنایع غذایی

به گزارش پات دکتر حسین شیرزاد، مدیرعامل و رئیس هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در گردهمایی ملی " استلزامات کشاورزی قراردادی" که با حضور کلیه مدیران عامل اتحادیه های ملی تعاون روستایی و کشاورزی و معاونین بازرگانی تعاونی های روستایی در استان ها و جمعی از اقتصاددانان حوزه…
مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امسال در تولید پنبه در مقایسه با پارسال حدود ۴۰ درصد پیشرفت داشتیم,گفت: در سطح کشت حدود ۲۷ درصد و در عملکرد در واحد سطح حدود ۸ درصد پیشرفت داشتیم.
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از خرید حمایتی، توافقی و مباشرتی ۶ میلیون و ۹۰۴ هزارو ۸۵۰ تن انواع محصولات کشاورزی از جمله گندم ، زعفران، سیب درختی و گوجه فرنگی در دوره ۹ ماهه امسال ( منتهی به آذر) خبرداد.
لیلا ابوالفتحی عصر اقتصاد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه صنعت زنبورداری، منبع درآمد فوق العاده برای کشور است، از تولید سالیانه ۲۰۰ کیلو زهر زنبور در کشور خبر داد.
سخنگوی انجمن صنفی صنایع لبنی ایران از آغاز تخریب برندهای لبنی ایران در بازار جهانی توسط رقبا به بهانه برنامه صدا و سیمای کشور خبر داد و گفت: رقبای برندهای ایرانی تلاش می‌کنند تا با انتشار فیلم اظهارات غیرکارشناسانه اخیر در صدا و سیما، برندهای ایرانی را در بازارهای منطقه‌ای…
نمایندگان بخش خصوصی بر ضرورت تشکیل کارگروه صادرات محصولات کشاورزی با حضور نمایندگانی از نهادهای بخش خصوصی و دولت تاکید کردند. هم‌چنین از تدوین بسته حمایت از صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی خبر دادند.
سه شنبه, 01 بهمن 1398 ساعت 09:33

رد آلودگی شیر در مجلس

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران عنوان کرد موضوع آلودگی شیر در کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی و رد شده است.
لیلا ابوالفتحی عصر اقتصاد: رئیس مجلس شورای اسلامی در صحن علنی روز گذشته، کمیسیون کشاورزی را مسئول بررسی هر چه سریع‌تر موضوع آلودگی شیرهای پاستوریزه و ارائه گزارش به صحن علنی کرد.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از توزیع ۵۰ تن گوشت قرمز منجمد برای تهیه غذای سیل‌زدگان خبر داد.
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه بنابر گزارش‌ها خسارت برای کشاورزان و باغداران جدی است، گفت: قطعاً دولت برآورد خسارت را بررسی و از طریق ستاد بحران اقدامات لازم انجام خواهد شد.
ارزانی ممقانی گفت: با توجه به فراوانی تولید و عرضه قیمت اقلام آجیل و خشکبار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ تا ۸۰ درصد در بازار کاهش یافته است.
رئیس شورای تامین دام کشور با بیان اینکه گوشت قرمز دام سنگین به مرحله مازاد تولید رسیده و مشتری برای آن نیست، افزود: در شرایط کنونی راهکارهای خرید تضمینی یا خرید برای مصرف کننده عمده دیگر کارساز نیست و تنها راه نجات صنعت دامپروری اجرای طرح ۶۰ روزه صادرات است.
عصر اقتصاد: شرکت مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با خرید ۲۰ هزار تن از محصولات باغداران و کشاورزان گیلانی، از آن‌ها حمایت می‌کند.
رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران اعلام کرد که با وجود افزایش ٢٠ درصدی مصرف تخم‌ مرغ در کشور وضع تولید این محصول به نحوی است که افزایش قیمت تخم مرغ پیش‌بینی نمی‌شود.
رئیس سازمان تحقیقات و ترویج کشاورزی با تاکید بر اینکه قهرمانان واقعی عرصه تولید کشور تولیدکنندگان هستند، افزود: کشاورزان با همت والا امنیت و سلامت را برای مردم به ارمغان می‌آورند از این رو باید زحمات آنها را ارج نهاد.
سه شنبه, 24 دی 1398 ساعت 12:33

در تولید شیر و گوشت شکننده هستیم

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به شرایط کم‌آبی کشور لازم است که مدیریت باران جایگزین مدیریت بحران شود و به مدیریت ریسک مانند بیمه بیشتر توجه شود.
مهدی عباسی، رئیس شورای ملی زیتون، درباره آخرین وضعیت تولید روغن زیتون اظهار کرد: سال گذشته مساعدت بخش دولتی و خصوصی موجب شد تولید روغن زیتون از ۴ هزار و ۵۰۰ تن به بیش از ۷ هزارتن برسد.
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی درباره واقعی شدن نرخ ارز نیز گفت: طی سالهای گذشته پایین نگه داشتن نرخ ارز علاوه بر سرکوب بخش کشاورزی موجب ضرر و زیان این بخش شده بود. وی یکی از چالش‌های بخش کشاورزی را پایین بودن عملکرد عمومی در این بخش دانست و گفت: در…
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: کمبود آب، بهره وری پایین و ناپایداری منابع تولید سه چالش مهم بخش کشاورزی کشور ما است.
دوشنبه, 23 دی 1398 ساعت 09:39

جدال دوباره بر سر مرغ

لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: چند وقتی است که بازار مرغ در کشور بازاری نامتعادل و دارای نوسانات زیادی است به طوری که نه انتظارات مرغداران و نه مردم را برآورده می‌کند.
بررسی آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می‌دهد که قیمت هر کیلوگرم خرمای مضافتی در آبان ماه امسال به ۲۵ هزار و ۹۴۳ تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۲۹.۶ درصدی را نشان می‌دهد.
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به ورود کشتی های حامل کنجاله سویا و ذرت به طور قطع هیچ کمبودی در تامین نهاده های دامی در کشور نخواهیم داشت و آرامش همچنان در بازار حاکم خواهد بود.
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران کشور گفت: با توجه به آغاز روند افزایشی قیمت نهاده‌های تولید از چند روز پیش، پیش‌بینی می‌شود با جهش قیمت مرغ در ایام نوروز روبه‌رو شویم. در این باره به وزارت صمت، ‌وزارت جهاد و دادستانی کل کشور هشدار داده‌ایم و انتظار داریم "فردا…
مدیرعامل اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی‌های ماهیان سردآبی کشور هشدار داد رقابت نابرابر به دلیل تخصیص ارز 4200 تومانی واردات در فصل تولید داخلی، صنعت قزل آلای داخلی پایان خواهد یافت.
عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران با بیان اینکه قیمت هر قطعه جوجه یک روزه به سه هزارو ۴۰۰ تومان رسیده است عنوان کرد که این رشد ۱۶ درصدی به دلیل افزایش تقاضا برای شب عید و کاهش تولید جوجه یک روزه است.
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تمام نهاده‌های کشاورزی بیش از نیاز کشور در انبارها وجود دارد، گفت: با وجود تحریم‌ها مشکلی در تامین و توزیع نهاده‌های کشاورزی نداریم بلکه با مازاد بر نیاز داخلی روبرو هستیم.
دبیر انجمن واردکنندگان برنج کشور با بیان اینکه همچنان ۸۰ هزارتن برنج به دلیل عدم تخصیص ارز در گمرکات رسوب کرده است عنوان کرد که تعلل در تخصیص ارز می تواند تامین برنج وارداتی شب عید را برای اقشار کم درامد با مشکل مواجه سازد.
 تاکنون ۱۰۸ الگوی بهره برداری در سطح ۲۹۲۴۰۷ هکتار زمین عملیاتی شده است. به منظور پیاده سازی و استقرار نظام های بهره برداری در سه طرح محوری وزارت جهاد کشاورزی در سال های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ اقدامات شایان توجهی در حوزه های مختلف به سرانجام رسیده است.
دبیر انجمن صنایع روغن نباتی ایران اعلام کرد بیش از ۸۵ درصد روغن‌های سویا در ایران تراریخته هستند و ۹۰ درصد کشورهای دنیا نیز از محصولات تراریخته استفاده می‌کنند. در مورد سلامت محصولات تراریخته هم می‌توان گفت این محصولات از سلامت کافی برخوردارند و هنوز دلایلی قطعی برای ناسالم بودن …
رئیس انجمن خرمای کشور با بیان اینکه قاچاق سموم بی‌کیفیت باید به صفر برسد، گفت: در تولید خرما حتما باید از سم و کود مجاز استفاده شود، یعنی سمّی که از طرف جهاد کشاورزی مهر تایید داشته ‌باشد.
صفحه 1 از 89

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395