کشاورزی و صنایع غذایی

کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران جوابیه‌ای درباره خبر با عنوان "فساد در خرید گندم" بهانه جدید وارداتچی‌ها، خودکفایی گندم سال‌ها هدف گرفته شده است " ارائه کرد.
تاکنون بیش از ۷۳ هزار تن گوجه فرنگی به ارزشی بالغ بر ۷۳۱ میلیارد ریال در طرح خرید حمایتی از کشاورزان خریداری شده است.
سه شنبه, 26 شهریور 1398 ساعت 14:25

قیمت انواع میوه در میادین میوه و تره‌بار

سازمان میادین میوه و تره‌بار امروز آخرین قیمت مصوب پرمصرف‌ترین میوه‌ها را اعلام کرد. در بین این محصولات همچنان هر کیلوگرم پسته تازه با قیمت 39 هزار تومان گران‌ترین و هر کیلوگرم هندوانه با قیمت 690 تومان ارزان‌ترین میوه‌ها هستند.
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات می‌تواند با برنامه‌ریزی دقیق شرایط را برای صادرات محصولات کشاورزی در این رویداد مهم فراهم نماید.
رئیس شورای تامین دام کشور گفت: در سه ماهه نخست سال توجه مسئولان فقط به واردات گوشت قرمز بود و افراط در این زمینه موجب انباشت دام در دامداری‌های داخل کشور شده است.
نایب رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران گفت: پس از بهانه‌های متعدد برای تخریب خوداتکایی گندم از جمله پایین بودن پروتئین و ‌گلوتن در سال‌های گذشته، حالا اختلاط در خرید گندم با نام دهن پرکن فساد را عنوان کرده‌اند تا هدف خود که فراهم شدن زمینه واردات است برسند.
معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از تاریخ دوم مردادماه سال جاری، وزارت جهاد کشاورزی هیچ اختیاری در تنظیم بازار برنج، ثبت سفارش، تایید ثبت سفارش، تخصیص و یا تایید ارز، تایید ترخیص یا عدم ترخیص کالاها ندارد و تمام این اختیارات به وزارت صنعت، معدن…
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: ایران میزبان اجلاس منطقه آسیا، اقیانوسیه و خاور دور سازمان بهداشت جهانی دام در سال ۲۰۲۳ شده است.
یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 12:18

قیمت مرغ؛ 12800 تا 15 هزار تومان

بررسی قیمت مرغ در سطح شهر تهران نشان‌دهنده این است که این محصول به‌طور میانگین از کیلویی ۱۲ هزار و ۸۰۰ تا ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسد. این در حالی است که قیمت مصوب آن ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است.
سرجمع صادرات انواع محصولات کشاورزی توسط اتحادیه‌های ملی و استانی تحت پوشش سازمان مرکزی تعاون روستایی در سال ۱۳۹۷ و چهار ماهه نخست سال جاری میزان ۱۱۴۹۹ تن به ارزش تقریبی ۴۶۱.۵ میلیارد ریال اعلام شده است.به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی؛ دکتر حسین شیرزاد، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون…
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران گفت: با عملیاتی شدن موافقت‌نامه موقت تجارت آزاد میان ایران و اوراسیا، در گام اول می‌توان ۵ درصد از سهم بازار کشاورزی این اتحادیه را تصاحب کرد که ارزآوری معادل ۳۷ میلیون دلار برای کشور خواهد داشت.
یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 10:33

سرنوشت 19 هزار و 250 تن چای وارداتی چه شد؟

رئیس هیئت مدیره سندیکای چای گفت: آقایان با این آمارها می خواهند موضوع را به بیراهه بکشانند تا 19 هزار و 250 تن چای گم شود.
یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 10:19

چه مواد غذایی نباید خام خورده شوند

خام خوردن بعضی مواد غذایی خطری ندارد با این حال، بعضی مواد غذایی هم هستند که هرگز نباید خام خورده شوند.
یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 08:55

چشم هم چشمی برنج، بازار را آشفته کرد

مرضیه امیری عصراقتصاد: طی یک سال اخیر شاهد نوسانات زیادی در قیمت برنج بودیم به طوری که بیشتر خانواده ها مجبور شدند تا کمتر از این مواد غذایی استفاده کنند، خوشبختانه با بارندگی های خوبی که در ابتدای سال شاهد بودیم حدود 2 میلیون و 600 هزار تن برنج در…
شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 14:54

کاهش قیمت گوجه، پیاز و سیب‌زمینی

بررسی قیمت انواع میوه و تره‌بار در سطح میادین اصلی و عمده توزیع حکایت از آن دارد که قیمت گوجه‌فرنگی، پیاز و سیب‌زمینی کاهش قابل توجهی داشته است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون قریب به 8 میلیون تن گندم به ارزش 132 هزار میلیارد ریال در چرخه خرید تضمینی از کشاورزان تحویل گرفته شده و 125 هزار میلیارد ریال از مطالبات گندم‌کاران آنها پرداخت شده است.
رئیس انجمن برنج ایران گفت: هر چند تفاوت قیمت برنج از مبدا تولید تا عرضه در شهرهای بزرگ از جمله تهران زیاد است اما بزرگترین مشکل، اختلاط برنج‌های کیفی با هندی و پرمحصول در هنگام کیسه‌گیری و فروش آن با نام برنج کیفی خالص با قیمت بالا است.
مدیرکل مرکز اصلاح نژاد دام و بهبود تولیدات دامی کشور گفت: هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاک ممنوع است.
مدیر کل اصلاح نژاد بهبود تولیدات دامی کشور در اولین همایش هویت گذاری دام گیلان گفت: هویت گذاری دام، ثبت احوال دامی است‌.
مرضیه امیری عصراقتصاد: اواخر خرداد سال جاری در ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم شیرخام برای خرید از دامداران 2 هزار و 390 تومان مصوب و ابلاغ شد؛ اما اکنون تا 2 هزار و 800 تومان به کارخانه ها تحویل داده می شود. بنا به گفته رئیس هیأت مدیره اتحادیه…
مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی، آخرین وضعیت پرداخت غرامت سیل به بخش کشاورزی را اعلام کرد.
 سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرد: افت قیمت جهانی ذرت و گندم منجر به کاهش شاخص قیمت مواد غذایی فائو در ماه آگوست شد، این در حالی است که برآوردهای جدید از افزایش تولید جهانی غلات خبر می‌دهند.
عضو هیات مدیره سندیکای صنایع کنسرو ایران گفت: با کاهش قیمت دلار و شروع فصل صید، پیش‌بینی می‌شود که قیمت کنسرو تن ماهی در بازار کاهش یابد.
چهارشنبه, 13 شهریور 1398 ساعت 08:56

خودکفایی گندم گروگان قیمت گذاری

مرضیه امیری عصراقتصاد: سالیانه میزان کشت گندم آبی در کشور 2 میلیون و 800 هزار هکتار و کشت دیم 3 میلیون و 200 هزار هکتار است نیازی به واردات نداریم و 4 ساله که به خودکفایی و پایداری تولید رسیده ایم. تأمین گندم به عنوان یک محصول استراتژیک همواره دغدغه…
مدیرعامل اتحادیه دامداران کشور با بیان اینکه دام های سبک کشور از اطراف کشور خارج می شوند گفت: هم اکنون افغانستان دام سبک مولّد ما را تکثیر و به کشورهای عربی منتقل می کند.
دو روز پیش در مراسم آغاز سال زراعی جدید معاون زارعت وزیر جهادکشاورزی درباره افزایش آفت "سنک" در مزارع کلزا به رئیس سازمان حفظ نباتات هشدار داد و گفت: این آفت موجب شده تولید کلزا در استان کرمانشاه کاهش چشمگیر داشته باشد و بیم آن می‌رود خوداتکایی در این محصول…
نارنگی پیش‌رس مازندران از امروز دوشنبه همزمان با آغاز برداشت رسمی در ۱۰ هکتار از باغ‌های مرکبات روستای " دنگسرک " شهرستان نکاء در شرق مازندران، وارد بازار مصرف شده است.
سه شنبه, 12 شهریور 1398 ساعت 08:46

آرامش در بازار صیفی جات

مرضیه امیری عصراقتصاد: در کشورمان سالیانه 800 هزار هکتار سبزی و صیفی جات کشت و 25 میلیون تن محصول تولید می شود، حدود 2.3 میلیون تن آن به محصول پیاز از 55 هزار هکتار زمین اختصاص دارد؛ همچنین 5 میلیون تن سیب زمینی و 6 میلیون تن گوجه فرنگی در…
رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلات ایران گفت: کشور ما به دانش فنی و تکنولوژی تولید بچه ماهی و تخم چشم‌زده قزل‌آلای رنگین کمان SPF و سالم دست پیدا کرد که امیدواریم با کمک بخش خصوصی فرایند اصلاح نژادی آن هرچه زودتر انجام شود.
معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت دو هزار و ۵۵۰ تومان برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم از کشاورزان مورد تائید وزارت جهاد کشاورزی نیست و قیمت پیشنهادی ما بیشتر از این میزان است.
صفحه 1 از 82

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395