اتاق ها و تشکل ها

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران، در نشست شورای گفت‌وگو ضمن انتقاد از سیاست‌های بانک مرکزی در زمینه بازگشت ارز حاصل از صادرات گفت: در جامعه به گونه‌ای القا شده که گویی ما در اتاق ایران نشسته‌ایم و دائما در حوزه کارت بازرگانی تخلف می‌کنیم؛ جوری القا شده که تمام مشکلات…
کیوان کاشفی، رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه از راه‌اندازی ساختمان مرکزی تجارت ایرانیان در پایتخت سوریه خبر داد و گفت: تأسیس این مرکز گامی برای تحقق صادرات یک میلیارد دلاری به سوریه است.
رییس اتاق بازرگانی ایران و کره جنوبی اظهار داشت: گفتگوها با سفیر کره جنوبی و نماینده بخش بازرگانی این کشور آغاز شده اما هنوز به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم.
فارس- نخستین جلسه میز توسعه روابط تجاری عمان با حضور دبیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، معاون برنامه ریزی و رئیس اداره خارجی سازمان صنعت - معدن و تجارت فارس، وزارت امور خارجه، شرکت شهرک های صنعتی و صندوق توسعه صادرات استان و مشارکت اتاق مشترک ایران و عمان…
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: در بحث سیاست‌های ارزی، سال‌هاست که به دور باطل فرو افتاده‌ایم. آنچه امروز در قالب تعهدات ارزی اجرا می‌شود، در ادوار گذشته نیز در چهارچوب پیمان‌سپاری ارزی پیگیری می‌شد و نتیجه آن کنار گذاشته شدن صادرکنندگان اصیل و دارای اهلیت و…
رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: بیش از چهار ماه است که مهمترین وزارتخانه کشور یعنی وزارت صنعت، معدن و تجارت بدون وزیر است این در حالی است که در سال جهش تولید باید با ایجاد رونق و جهش در تولید، صادرات غیرنفتی را توسعه دهیم.
سرپرست وزارت صمت در نامه‌ای به رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: سامانه قبلی صدور کارت بازرگانی به مدت دو ماه دیگر، به موازات سامانه جدید به فعالیت خود ادامه دهد.
 نائب رئیس اتاق صناف ایران معتقد است تعداد زیاد واحدهای صنفی رقابت بین واحدهای صنفی را زیاد کرده و چیزی به اسم احتکار در اصناف معنا و مفهومی پیدا نمی‌کند.
معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اتمام مهلت ایفای تعهدات ارزی صادرات سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در پایان تیرماه امسال اعلام کرد کلیه صادرکنندگان موظف هستند به منظور جلوگیری از تعلیق کارت بازرگانی خود، بر اساس مصوبات کمیته اقدام ارزی تعهدات ارزی خود را…
تبصره ماده 100 قانون مالیات‌های مستقیم سازوکار تعیین مالیات مقطوع را مشخص کرده است رئیس اتاق اصناف ایران تأکید کرد الزامی در استفاده مؤدیان از ظرفیت تبصره ماده ۱۰۰ وجود ندارد و هر فردی که فکر می کند این ظرفیت برایش مطلوب است، از آن استفاده کند، در غیر این…
عملکرد متفاوت برخی از ممیزین مالیاتی در محاسبه مالیات سود تسعیر نرخ ارز حاصل از صادرات موضوع نشست اخیر کارگروه تخصصی شورای گفت‌وگو بود. در این نشست مقرر شد سازمان امور مالیاتی با ابلاغ بخشنامه‌ای به ادارات مالیاتی تاکید کند صادرکنندگانی که رفع تعهد ارزی کرده‌اند، می‌توانند بدون قید و…
تشکل‌های زنجیره تأمین و تولید صنایع دام و طیور ایران در نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار همراهی بانک مرکزی برای ترخیص اعتباری نهاده‌های دامی رسوبی شدند.
به گفته رئیس اتاق بازرگانی ایران اتاق بازرگانی از این پس عهده‌دار اعتبارسنجی برای صدور کارت بازرگانی نیست، و بررسی امور اولیه و تشخیص صلاحیت بازرگانان برای صدور کارت بازرگانی از این پس بر عهده وزارت صمت است.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید، با تشدید فشارها بر صادرکنندگان بخش خصوصی، تعدادی از تولیدکنندگان در ماه‌های گذشته، عطای صادرات را به لقایش بخشیده‌اند.
رئیس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی تاکید کرد هیچ کمبودی در بخش عرضه وجود ندارد و تمامی کالاها به راحتی در دسترس مردم قرار دارد.
عضو هیأت رئیسه اتاق ایران تأکید کرد که اتاق ایران از مراحل صدور کارت بازرگانی حذف نمی‌شود و همچنان یکی از امضاکننده‌های اصلی برای صدور کارت بازرگانی است.
در دیدار رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای با سردار سرتیب حسین دهقان، مشاور فرمانده معظم کل قوا، موانع توسعه صنعت نوین فروشگاه‌های زنجیره‌ای و لزوم حمایت‌های همه جانبه از این صنف کارآفرین مورد بررسی قرار گرفت.
نائب رییس اول اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران از ارائه کارت اعتباری دارندگان سهام عدالت به زودی خبر داد.
بسمه تعالی عملکرد دوره اول اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای: عملکرد اتحادیه در دوره گذشته را می توان بشرح ذیل بیان کرد: مرحله اول : ایجاد و راه اندازی که با توجه به انتخابات صورت گرفته در سال 1395و شروع بکار اتحادیه در آن مقطع، هیــچ گونه امکاناتی وجود…
رئیس اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: با تعلیق کارت بازرگانی صادر کنندگانی که به بازگشت ارز خود اقدام نکرده‌اند آن‌ها موظف خواهند بود ارزهای وارد نشده به اقتصاد کشور را تعیین تکلیف کنند و اگر بتوانند در موضوع ارز صادراتی، تسویه کنند کارت بازرگانی آن‌ها دوباره فعال خواهد شد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و قطر اعلام کرد درب‌های قطر برروی تمام کشورهای دنیا باز است و این کشور حدوداً 30 میلیارد دلار واردات دارد که سهم ما تقریبا 3 درصد است و این جای سوال دارد. امیدواریم مسئولان تجارت با قطر را جدی گرفته تا سهم ما از بازار…
لغو سازوکارهای محدودکننده در فرآیند بازگشت ارز صادراتی به کشور، اعتماد به صادرکنندگان، استفاده از سیاست‌های تشویقی به جای تنبیه صادرکنندگان، تمدید مهلت بازگشت ارز صادراتی و به دنبال آن مدیریت بهتر بازار ارز کشور، مهم‌ترین موضوعاتی بودند که در تازه‌ترین نشست کمیته ارزی اتاق ایران مطرح شد.
رئیس اتاق مشترک ایران و چین اقتصادهای دو کشور را مکمل هم عنوان کرد و گفت: تدوین برنامه و نقشه راه برای روابط دو کشور طبیعی است، این هم طبیعی است که بخش مهمی از این نقشه درباره مواد خام و زیرساخت‌ها باشد.
عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و پاکستان اعلام کرد هرچند که به طور رسمی اعلام شده مرزهای دو کشور بازگشایی شده‌اند اما هنوز برخی از رانندگان و صادرکنندگان از عدم بازگشایی کامل مرزها و طولانی شدن پروسه رفت و آمد گله‌مند هستند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران سو استفاده‌کنندگان از کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای را جنایتکار توصیف کرد چرا که اقدام آنها باعث بدنامی فعالان واقعی و خوشنام اقتصادی کشور می‌شود.
رییس اتاق بازرگانی ایران سو استفاده‌کنندگان از کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای را جنایتکار توصیف کرد چرا که اقدام آنها باعث بدنامی فعالان واقعی و خوشنام اقتصادی کشور می‌شود.
سازمان توسعه تجارت ایران در اطلاعیه‌ای ازتعلیق کارت بازرگانی بنگاه‌‌های صادراتی در صورت ایفا نکردن تعهد ارزی را ابلاغ کرد.
 عضو هیات نمایندگان اتاق تهران می‌گوید با شکل‌گیری دادگاه‌های ویژه دعاوی تجاری رتبه اقتصادی ایران نیز بهبود پیدا می‌کند؛ زیرا این دادگاه‌ها سبب بالا رفتن سرعت رسیدگی به دعاوی تجاری می‌شوند.
سرپرست مرکز اصناف بازرگانان با اشاره به خسارت 28 هزار میلیارد تومانی واحدهای صنفی در دوران کرونا در خصوص برنامه‌های حمایتی از اصناف گفت: کل مشاغلی که در این مسئله آسیب دیده‌اند 14 عدد هستند و دولت برنامه‌های حمایتی برای آنها در نظر گرفته است که اعطای وام از 12…
پیشنهادهای نه‌گانه اتاق ایران در نود و پنجمین نشست شورای گفتگو، در مورد نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۱۳۹۹ و رفع تعهد ارزی سال ۱۳۹۸ بررسی و در نهایت ۷ بند مورد توافق قرار گرفت.
صفحه 1 از 13

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399