اتاق ها و تشکل ها

دوشنبه, 12 خرداد 1399 ساعت 10:53

آغاز پرداخت وام اصناف از ۲۰ خرداد

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور گفت: به احتمال بالا، تسهیلات اصناف از بیستم خردادماه به تمام کارفرمایانی که از اسفندماه کارگر خود را بیمه و حفظ کرده باشند از 12 تا 16 میلیون تومان با بهره 12 درصد و با تنفس سه ماهه تعلق خواهد گرفت.
اعضای کمیسیون صنایع اتاق ایران در نشستی با موضوع آسیب‌شناسی و بررسی علل ناکارآمدی حمایت‌های دولت از تولید، از نبود استراتژی توسعه صنعتی، نبود نظارت کافی بر نوع و شیوه اجرای حمایت‌ها و در نتیجه گسترش رانت و فساد و همچنین اجرایی نشدن مصوبات ستاد مقابله با کرونا انتقاد کردند.
محمدرضا فاروقی عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: جلوگیری از ترخیص کالا، موجب افزایش هزینه‌های سربار و تمام‌شده خواهد شد و در نهایت به ضرر مصرف‌کننده است. برای اینکه تولید محصولات داخلی به صادرات منجر شود، باید در اولویت نخست، پیش‌نیازهای تولید را فراهم کنیم.
رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: اتفاق راه‌اندازی پنجره واحد شروع کسب‌وکار موجب شفافیت و سلامت محیط کسب و کارها می‌شود و بارها تاکید کرده‌ام که سرمایه‌ و فعالیت‌های اقتصادی در صورت تسهیل، جایگاه خود را خواهند یافت و امیدواریم که این اقدام بتواند در جهت این هدف موثر واقع شود.
رییس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: قبول داریم که اقتصاد کشور دارای مشکلاتی از جمله تهدیدها و عدم توان فروش نفت است اما باید بدانیم که این می‌تواند فرصتی برای کشور در جهت تمرکز بر توانایی‌های خود باشد که لازمه یکی از آن فرصت‌ها این است که بتوان مجوزها، مشکلات…
رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف با بیان اینکه امیدوارم حمایتی که از صنعت خودرو می شود در صنعت فرش هم دیده شود، اعلام کرد متأسفانه فرش های قاچاق افغانی به نام ایرانی در بازار به فروش می رسند.
رئیس اتحادیه پوشاک تهران می‌گوید‌دولت اگر از بخش خصوصی در تولید چادر مشکی به صورت کامل حمایت کند تا پایان سال می‌توان بیش از 50 درصد نیاز بازار را از تولیدات داخلی برآورده کرد.
رئیس اتاق بازرگانی تهران می‌گوید با وجود آنکه کرونا برای اقتصاد ایران در بسیاری از کشورهای جهان شرایط دشواری به وجود آورد، اما یک درس مهم داشت و آن امکان مدیریت اقتصاد با حذف بسیاری از بروکراسی‌ها بود.
سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 ساعت 09:54

نقدینگی به ۲ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان رسید

رئیس اتاق تهران با بیان اینکه نقدینگی کشور به ۲ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان رسیده است، گفت: تجربه شیوع ویروس کرونا و مدیریت پس از آن نشان داد که اقتصاد ایران بدون بروکراسی هم قابل اداره است.
معاون بین‌الملل اتاق ایران در اولین نشست کمیته مشترک ایران و رومانی از کمیته خواست تا در راستای تأمین نیاز فوری رومانی به انواع محصولات بهداشتی، زمینه صادرات آنها را به این کشور، فراهم کند.
رئیس اتاق ایران معتقد است با توجه به محدودیت منابع در دسترس دولت و کشور برای حمایت از کسب‌وکارها در دوره شیوه کرونا، باید برای ارتقای تاب‌آوری و نجات حوزه تولید در برابر تبعات اقتصادی بحران کرونا، این منابع اولویت‌بندی شود و به بخش‌های مولد اختصاص یابد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اعلام کرد یک هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال کمک نقدی از سوی اتاق‌های بازرگانی کشور جمع آوری و صرف نیات خیرانه و کمک به مقابله با بیماری کرونا شده است.
رییس اتاق تعاون ایران از ارائه بسته پیشنهادی بخش تعاون در راستای کاهش اثرات منفی شیوع ویروس کووید ۱۹ بر اقتصاد بخش تعاون به روسای قوای سه گانه خبر داد.
غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران در نامه‌ای به عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی، جوابیه این مقام دولتی به نامه قبلی رئیس پارلمان بخش خصوصی را پاسخ داد. شافعی، شرایط دشواری که تحریم و کرونا بر فعالان اقتصادی تحمیل کرده است را تشریح کرد و از رئیس نهاد پولی و…
رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس با بیان اینکه اقدامات آمریکا برخلاف تمام قوانین حقوق بشری است، اعلام کرد وقتی اجازه ورود داروی بیماران سرطانی، پیوندی، قلبی و جذامی داده نمی‌شود، آیا این پیامی جز دشمنی با مردم ایران دارد؟ واقعا به غیر از آن نمی‌توان پیام دیگری دریافت کرد.…
رئیس اتاق ایران می‌گوید محدودیت منابع مالی دولت ایجاب می‌کند در بحث حمایت و جبران خسارات واردشده به بنگاه‌های اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا، مدیریتی هدفمند اتخاذ و اولویت‌بندی مؤثری انجام شود.
غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران با ارسال نامه‌ای به عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی، اعتراض بخش خصوصی را نسبت به حذف تعدیل 20 درصدی برای صادرات سال‌های 98 و 99 اعلام کرد.
غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران با ارسال نامه‌ای به عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی، اعتراض بخش خصوصی را نسبت به حذف تعدیل 20 درصدی برای صادرات سال‌های 98 و 99 اعلام کرد.
لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد- رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران عنوان کرد که رعایت پروتکل‌ها بدون اقلام بهداشتی در نانوایی‌ها امکان‌پذیر نیست و تاکنون هیچ سهمیه‌ای از ماسک و اقلام بهداشتی برای نانوایی‌ها تعیین نشده است.
دوشنبه, 01 ارديبهشت 1399 ساعت 08:49

در وضع فعلی موافق حذف ارز ترجیحی نیستم

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی ایران معتقد است به دلیل شدت تحریم‎ها، محدودیت درآمدهای ارزی ناشی از کاهش فروش نفت، گرانی، بانی بودن دولت در تامین کالاهای اساسی مردم و به دلیل کنترل راه‌های تامین نیازهای اساسی مردم، اکنون نمی‌توان پیشنهاد لغو ارز 4200 تومانی را مطرح کرد.
لیلا ابوالفتحیعصر اقتصاد-«در سیاست همه چیز ممکن است، اما، انجمن سیاست‌خانه نیست. سیاست‌بازی به مفهوم رندانه آن آفت انجمن است؛ انجمن یک نهاد صنفی است»؛ اینها بخشی از حرف‌های دبیرکل پیشین انجمن لوازم خانگی است که فقط سه ماه در این سمت دوام آورد.
مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، در نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، شش پیشنهاد برای تسهیل امور مالیاتی بر بنگاه‌های اقتصادی درگیر با تبعات منفی شیوع کرونا و رکود اقتصادی شد.
انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ای به اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، با اشاره تبعات اقتصادی منفی شیوع ویروس کرونا، درخواست کرده است که مهلت رفع تعهد ارزی صادرکنندگان فولاد کشور، سه ماه تمدید شود. تصویر نامه پیوست می باشد.
چهارشنبه, 20 فروردين 1399 ساعت 14:35

پاسخ نهضت تعاون دنیا به کووید ۱۹

عصر اقتصاد: علیرغم وضعیت پیچیده و بسیار دشوار فعلی، اعضای سازمان بین المللی تعاونی های بهداشت به سرعت وارد عمل شدند و به منظور پاسخ به این بحران، طرحهایی را راه اندازی و مدیریت کردند. در حال حاضر، خدمات تعاونی های سلامت ضرورت بیشتری نسبت به قبل دارند و برای…
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: فهرست مشاغل مجاز به فعالیت از ابتدای هفته آینده، فردا (۱۹ فروردین) برای تصمیم گیری نهایی به ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می‌شود.
رئیس اتاق بازرگانی انگلیس و ایران ضمن استقبال از نخستین عملیات مالی با ایران بر اساس ساز وکار موسوم به اینستکس، خواستار تداوم و توسعه استفاده از این ساز وکار شد.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نامه‌ای به رئیس جمهور پیشنهاد داد تا با هدف تامین نقدینگی واحدهای تولیدی و تداوم صادرات، بخشی از منابع بلوکه شده پرداختی صادرکنندگان از محل مالیات بر ارزش افزوده صادرات از سوی سازمان امور مالیاتی، آزاد شود.
 عصر اقتصاد رئیس اتحادیه قنادی، شیرینی فروش و کافه قنادی استان تهران اعلام کرد که بدون تردید نوسانات سیاسی و اقتصادی بر روند تأمین و عرضه بسیاری از مواد اولیه تأثیرگذار است اما تاکنون تلاش شده است با همکاری نزدیک زنجیره تأمین و توزیع خللی در تهیه و توزیع محصولات…
 عصر اقتصاد: حسین‌زاده از رئیس کل بانک مرکزی خواست تا تعویق در بازپرداخت بدهی‌های بانکی فعالان صنعت نمایشگاهی را تسری بخشد.
غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران در نشست ستاد پیشگیری از کرونای اتاق بازرگانی مشهد ضمن تأکید بر اهمیت توجه به نکات پیشگیرانه در مواجهه با بیماری کرونا، ارائه بسته‌های حمایتی دولت برای آسیب‌دیدگان کرونا، طبق پیشنهاد بخش خصوصی را خواستار شد. اتاق مشهد در راستای مشارکت برای مقابله با همه‌گیری…
صفحه 1 از 12

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399