اتاق ها و تشکل ها

رئیس اتحادیه سوپرمارکت و مواد پروتئینی تاکید کرد هیچ کمبودی در بخش عرضه وجود ندارد و تمامی کالاها به راحتی در دسترس مردم قرار دارد.
عضو هیأت رئیسه اتاق ایران تأکید کرد که اتاق ایران از مراحل صدور کارت بازرگانی حذف نمی‌شود و همچنان یکی از امضاکننده‌های اصلی برای صدور کارت بازرگانی است.
در دیدار رئیس اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای با سردار سرتیب حسین دهقان، مشاور فرمانده معظم کل قوا، موانع توسعه صنعت نوین فروشگاه‌های زنجیره‌ای و لزوم حمایت‌های همه جانبه از این صنف کارآفرین مورد بررسی قرار گرفت.
نائب رییس اول اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران از ارائه کارت اعتباری دارندگان سهام عدالت به زودی خبر داد.
بسمه تعالی عملکرد دوره اول اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای: عملکرد اتحادیه در دوره گذشته را می توان بشرح ذیل بیان کرد: مرحله اول : ایجاد و راه اندازی که با توجه به انتخابات صورت گرفته در سال 1395و شروع بکار اتحادیه در آن مقطع، هیــچ گونه امکاناتی وجود…
رئیس اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: با تعلیق کارت بازرگانی صادر کنندگانی که به بازگشت ارز خود اقدام نکرده‌اند آن‌ها موظف خواهند بود ارزهای وارد نشده به اقتصاد کشور را تعیین تکلیف کنند و اگر بتوانند در موضوع ارز صادراتی، تسویه کنند کارت بازرگانی آن‌ها دوباره فعال خواهد شد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و قطر اعلام کرد درب‌های قطر برروی تمام کشورهای دنیا باز است و این کشور حدوداً 30 میلیارد دلار واردات دارد که سهم ما تقریبا 3 درصد است و این جای سوال دارد. امیدواریم مسئولان تجارت با قطر را جدی گرفته تا سهم ما از بازار…
لغو سازوکارهای محدودکننده در فرآیند بازگشت ارز صادراتی به کشور، اعتماد به صادرکنندگان، استفاده از سیاست‌های تشویقی به جای تنبیه صادرکنندگان، تمدید مهلت بازگشت ارز صادراتی و به دنبال آن مدیریت بهتر بازار ارز کشور، مهم‌ترین موضوعاتی بودند که در تازه‌ترین نشست کمیته ارزی اتاق ایران مطرح شد.
رئیس اتاق مشترک ایران و چین اقتصادهای دو کشور را مکمل هم عنوان کرد و گفت: تدوین برنامه و نقشه راه برای روابط دو کشور طبیعی است، این هم طبیعی است که بخش مهمی از این نقشه درباره مواد خام و زیرساخت‌ها باشد.
عضو هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و پاکستان اعلام کرد هرچند که به طور رسمی اعلام شده مرزهای دو کشور بازگشایی شده‌اند اما هنوز برخی از رانندگان و صادرکنندگان از عدم بازگشایی کامل مرزها و طولانی شدن پروسه رفت و آمد گله‌مند هستند.
رئیس اتاق بازرگانی ایران سو استفاده‌کنندگان از کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای را جنایتکار توصیف کرد چرا که اقدام آنها باعث بدنامی فعالان واقعی و خوشنام اقتصادی کشور می‌شود.
رییس اتاق بازرگانی ایران سو استفاده‌کنندگان از کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای را جنایتکار توصیف کرد چرا که اقدام آنها باعث بدنامی فعالان واقعی و خوشنام اقتصادی کشور می‌شود.
سازمان توسعه تجارت ایران در اطلاعیه‌ای ازتعلیق کارت بازرگانی بنگاه‌‌های صادراتی در صورت ایفا نکردن تعهد ارزی را ابلاغ کرد.
 عضو هیات نمایندگان اتاق تهران می‌گوید با شکل‌گیری دادگاه‌های ویژه دعاوی تجاری رتبه اقتصادی ایران نیز بهبود پیدا می‌کند؛ زیرا این دادگاه‌ها سبب بالا رفتن سرعت رسیدگی به دعاوی تجاری می‌شوند.
سرپرست مرکز اصناف بازرگانان با اشاره به خسارت 28 هزار میلیارد تومانی واحدهای صنفی در دوران کرونا در خصوص برنامه‌های حمایتی از اصناف گفت: کل مشاغلی که در این مسئله آسیب دیده‌اند 14 عدد هستند و دولت برنامه‌های حمایتی برای آنها در نظر گرفته است که اعطای وام از 12…
پیشنهادهای نه‌گانه اتاق ایران در نود و پنجمین نشست شورای گفتگو، در مورد نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات در سال ۱۳۹۹ و رفع تعهد ارزی سال ۱۳۹۸ بررسی و در نهایت ۷ بند مورد توافق قرار گرفت.
سه شنبه, 20 خرداد 1399 ساعت 10:07

لزومی به تشکیل شورای تجارت خارجی نیست

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین در خصوص خبر تشکیل شورای تجارت خارجی بیان کرد گمان نمی‌کنم در هیچ نظام حکومتی به اندازه ایران نهاد و سازمان وجود داشته باشد، بنابراین باید پرسید که لزوم تشکیل این شورا چیست.
رئیس اتحادیه تالارهای پذیرایی و تجهیز مجالس تهران از ورشکستگی کامل اعضای این صنف به دلیل تعطیلی چند ماهه خبر داد و اعلام کرد: متاسفانه زیرزمین ها جایگزین تالارها شده اند در حالی که اعضای این صنف به دلیل تعطیلی چند ماهه به مرز ورشکستگی کامل رسیده اند.
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران از توقف ۹ ساله اجرای یک ماده قانونی که سال ۹۰ برای حمایت از تولید مصوب شده بود، خبر داد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران که دیروز در صحن علنی مجلس حضور یافته بود با بیان این‌که طبقه متوسط کشور در حال تجزیه است، اعلام کرد اتاق بازرگانی، تعاون و اصناف آمادگی دارند استراتژی توسعه صنعتی کشور را تدوین و ارائه کنند.
یکشنبه, 18 خرداد 1399 ساعت 09:49

طبقه متوسط کشور در حال تجزیه شدن است

رئیس اتاق بازرگانی تاکید کرد: طبق گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ضریب جینی از سال ۱۳۹۲ روند صعودی داشته، این یعنی افزایش قابل توجه نابرابری و شکاف اجتماعی؛ علی‌رغم افزایش درآمد اسمی خانوارها به نظر می‌رسد که طبق این آمار با وجود بالا رفتن قدرت خرید طبقه متوسط کشور…
دوشنبه, 12 خرداد 1399 ساعت 10:53

آغاز پرداخت وام اصناف از ۲۰ خرداد

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور گفت: به احتمال بالا، تسهیلات اصناف از بیستم خردادماه به تمام کارفرمایانی که از اسفندماه کارگر خود را بیمه و حفظ کرده باشند از 12 تا 16 میلیون تومان با بهره 12 درصد و با تنفس سه ماهه تعلق خواهد گرفت.
اعضای کمیسیون صنایع اتاق ایران در نشستی با موضوع آسیب‌شناسی و بررسی علل ناکارآمدی حمایت‌های دولت از تولید، از نبود استراتژی توسعه صنعتی، نبود نظارت کافی بر نوع و شیوه اجرای حمایت‌ها و در نتیجه گسترش رانت و فساد و همچنین اجرایی نشدن مصوبات ستاد مقابله با کرونا انتقاد کردند.
محمدرضا فاروقی عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: جلوگیری از ترخیص کالا، موجب افزایش هزینه‌های سربار و تمام‌شده خواهد شد و در نهایت به ضرر مصرف‌کننده است. برای اینکه تولید محصولات داخلی به صادرات منجر شود، باید در اولویت نخست، پیش‌نیازهای تولید را فراهم کنیم.
رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: اتفاق راه‌اندازی پنجره واحد شروع کسب‌وکار موجب شفافیت و سلامت محیط کسب و کارها می‌شود و بارها تاکید کرده‌ام که سرمایه‌ و فعالیت‌های اقتصادی در صورت تسهیل، جایگاه خود را خواهند یافت و امیدواریم که این اقدام بتواند در جهت این هدف موثر واقع شود.
رییس اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: قبول داریم که اقتصاد کشور دارای مشکلاتی از جمله تهدیدها و عدم توان فروش نفت است اما باید بدانیم که این می‌تواند فرصتی برای کشور در جهت تمرکز بر توانایی‌های خود باشد که لازمه یکی از آن فرصت‌ها این است که بتوان مجوزها، مشکلات…
رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف با بیان اینکه امیدوارم حمایتی که از صنعت خودرو می شود در صنعت فرش هم دیده شود، اعلام کرد متأسفانه فرش های قاچاق افغانی به نام ایرانی در بازار به فروش می رسند.
رئیس اتحادیه پوشاک تهران می‌گوید‌دولت اگر از بخش خصوصی در تولید چادر مشکی به صورت کامل حمایت کند تا پایان سال می‌توان بیش از 50 درصد نیاز بازار را از تولیدات داخلی برآورده کرد.
رئیس اتاق بازرگانی تهران می‌گوید با وجود آنکه کرونا برای اقتصاد ایران در بسیاری از کشورهای جهان شرایط دشواری به وجود آورد، اما یک درس مهم داشت و آن امکان مدیریت اقتصاد با حذف بسیاری از بروکراسی‌ها بود.
سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 ساعت 09:54

نقدینگی به ۲ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان رسید

رئیس اتاق تهران با بیان اینکه نقدینگی کشور به ۲ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان رسیده است، گفت: تجربه شیوع ویروس کرونا و مدیریت پس از آن نشان داد که اقتصاد ایران بدون بروکراسی هم قابل اداره است.
صفحه 1 از 13

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399