یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399 ساعت 09:39
کد خبر: 70952

اطلاعات تکميلي

  • با موفقیت انجام شد؛

طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی دوربین های نواحی مختلف فولاد مبارکه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پروژه طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی دوربین های اولویت دار نواحی مختلف فولاد مبارکه، توسط ناحیۀ اجرای پروژههای جنبی و پشتیبانی شرکت با موفقیت به پایان رسید.

کارشناس اجرای پروژه های جنبی و پشتیبانی در این خصوص افزود: به منظور کنترل فرایندهای نواحی مختلف فولاد مبارکه از اسفندماه 96، تعداد 435 سوژۀ دید اولویتدار در نظر گرفته شد. پس از آن عملیات بسترسازی، نصب تجهیزات، کابلکشی و همچنین نصب انواع دوربینهای ثابت، دام و اسپید دام انجام شد و در نهایت در بهمن ماه 1398 دوربین های جدید در مدار بهره برداری قرار گرفت.
محمدحسین صفویپور با تأکید بر اینکه برای این پروژه بالغبر 130 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده، ادامه داد: در این زمینه از بهروزترین تجهیزات و تکنولوژی ها و نیز جدیدترین قابلیت های نرم افزاری استفاده شده است. این در حالی است که دوربینهای اسپید دام بهکاررفته دارای کیفیت P 1080 یا همان FULL HD و درجۀ حفاظتIP54 با قابلیت HDR و پشتیبانی پروتکل ONVIF هستند. همچنین دوربین های ثابت علاوه بر قابلیت های فوقالذکر، دارای قابلیت دید در شب و تکنولوژی کاهش نویز هستند و با هوزینگ های درجۀ حفاظتی 67 IP محافظت می شوند.
کارشناس اجرای پروژه های جنبی و پشتیبانی فولاد مبارکه با اشاره به گستردگی مکان های نصب این دوربین ها گفت: دوربین های یادشده در شرکت فولاد مبارکه، مجتمع فولاد سبا و مجموعه فرهنگی ورزشی فردوس نصب شده و به بهرهبرداری رسیدند.
وی خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه گامی بزرگ و سازنده در ایجاد شبکۀ زیرساخت نظارت تصویری بر فرایندهای تولید فولاد مبارکه برداشته شد و از این پس امکان نظارت تصویری بر فرایندهای مختلف پروسۀ تولید به وجود آمده است.

صفویپور گفت: برخی از ویژگی های دیگر این پروژه عبارت اند از:

- استفاده از دوربین های با فناوری دیجیتال IP بهجای دوربین های آنالوگ قدیمی؛
- میزان کابلکشی کمتر و انتقال همزمان صدا، تصویر و برق؛
- امنیت ارسال دادههای رمز در دوربین ها و در نتیجه افزایش امنیت؛
- هوشمند بودن دوربینها و امکان تجزیهوتحلیل تصاویر و هوشمندسازی فرایند نظارت تصویری؛
- امکان رؤیت تصاویر دوربینها در نقاط مختلف فولاد با توجه به بستر ایجادشده؛
- ایجاد امکان رؤیت کلیۀ تصاویر هر ناحیه در دفتر مدیریت ناحیه؛
- امکان گسترش شبکه و افزایش تعداد دوربین ها تا یک ونیم برابر شبکه موجود.
وی در پایان از حمایتها و اقدامات مدیریت و کارکنان اجرای پروژههای جنبی و پشتیبانی، مدیریت بازرسی فنی و اتوماسیون و ابزار دقیق، واحد مخابرات، مهندسی کارخانه، شرکتهای فنی مهندسی فولاد مبارکه و ایریسا بهعنوان پیمانکار و کلیۀ همکارانی که در نواحی مختلف در راستای پیشرفت این پروژه همکاری داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399