یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399 ساعت 11:29
کد خبر: 70964

سرمایه‌گذاری یک هزار میلیارد تومانی شستا در پروژه‌های دامداری صنعتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سرمایه‌گذاری یک هزار میلیارد تومانی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) در پروژه‌های دامداری صنعتی، گفت: اطلاعات دقیق مربوط به شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا) در صفحه کدال بورس وجود دارد و چیزی از دید مردم پنهان نیست.

 به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری، در آیین کلنگ‌زنی بزرگترین گاوداری شمال شرق کشور در شهرستان شیروان،که به شکل ویدئوکنفرانسی برگزار شد، اظهار کرد: باتوجه به سرانه پایین مصرف شیر در ایران که بین حدود ۹۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم است، باید برای جلوگیری از بیماری‌ها، هزینه‌های درمانی آتی و همچنین ایجاد عدالت، قدم‌های موثری در این مسیر برداشت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برنامه مجموعه‌های دامداری شستا برای افزایش تولید شیر تصریح کرد: قصد داریم تا با کمک دیگر نهاد‌ها ۹ میلیون تن شیر تولید شده در کشور را حداقل به دو برابر افزایش دهیم.
شریعتمداری با اشاره به مگاپروژه گاوداری در شهرستان شیروان، ادامه داد: این پروژه بخشی از زنجیره تولید شیر در کشور است که به صورت رسمی و نمادین کلنگ زنی می‌شود .
او افزود: شفاف‌ترین سرمایه گذاری‌های اقتصادی در حوزه‌های بورسی است که شستا با حدود ۱۴۰ هزار میلیارد تومان سرمایه جدید وارد آن شده است و بیش از دو میلیون نفر سهام دار این مجموعه بزرگ اقتصادی هستند.
افزایش سهم اشتغال روستایی به ۲۵ درصد
شریعتمداری همچنین با بیان اینکه حدود ۵هزار میلیارد تومان منابع از طرف صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری در اختیار صندوق بیمه بیکاری قرار گرفته است، ادامه داد: در صورتی که کسانی در مجموعه اقتصاد کشور بیکار شوند، می‌توانند از این منابع نیز استفاده کنند تا مشکلات خود را حل کنند. در حوزه های دیگری مانند به تعویق انداختن بدهی‌های بانکی یا حق بیمه‌های تامین اجتماعی و مالیاتی نیز دولت تلاش کرد تسهیلاتی را ایجاد کند.
او با اشاره به طرح اعطای وام اشتغال مولد و پایدار روستایی برای ایجاد اشتغال در نقاط محروم و همه روستا‌های کشور اظهار کرد: سهم اشتغال روستایی از کل سبد اشتغال کشور از سه درصد به حدود ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است که این نشان می‌دهد، این طرح در سطح کشور موفق بوده است.

منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399