دوشنبه, 29 ارديبهشت 1399 ساعت 08:52
کد خبر: 70987

پارکینگ‌ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون امور صنایع وزارت صمت در حاشیه نشست اخیر کمیته خودرو اعلام کرد پارکینگ‌ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند.

به گزارش وزارت صمت، مهدی صادقی‌نیارکی با تشریح سرفصل مهمترین مصوبات کمیته خودرو که با حضور نمایندگانی از نهادهای نظارتی و دادستانی کل کشور، سازمان حمایت‌ مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، معاونت بازرگانی داخلی، ایدرو، خودروسازان‌ و انجمن خودروسازان برگزارشد، بیان کرد: در جلسه امروز علاوه بر تعیین تکلیف در حوزه مدیریت تقاضا، روش های فروش، نحوه ثبت‌نام فروش فوق‌العاده و نحوه ثبت‌نام پیش‌فروش و مشارکت در تولید خودرو مورد بررسی قرار گرفت.
وی درادامه از اتخاذ تصمیماتی در خصوص جلوگیری از خروج خودرو بدون پلاک از خودروسازی و تعیین تکلیف وضعیت خودروهای احتکارشده در پارکینگ‌ها خبرداد و گفت: محدودیت هایی برای خودروهای فاقد پلاک که در پارکینگ‌ها قراردارند درنظر گرفته شد.
معاون امور صنایع وزارت صمت همچنین تاکید کرد: پارکینگ‌ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند .
صادقی نیارکی در بخش دیگری از سخنانش از اعمال محدودیت‌های جدید برای متقاضیان خودرو خبرداد و گفت: 4 مولفه در زمان ثبت‌نام باید توسط متقاضیان رعایت شود. هر کدملی فقط یک خودرو می‌تواند بخرد و در موقع ثبت‌نام کارت ملی، گواهی‌نامه، حساب بانکی و سیم‌کارت باید به نام شخص متقاضی ثبت‌نام باشد و در صورت مهیا نبودن هر یک از این شرایط امکان ثبت‌نام برای شخص فراهم نخواهد شد. همچنین متقاضی باید سن بالای 18 سال و گواهینامه رانندگی داشته باشد و در 36 ماه گذشته از هیچ یک از خودروسازان خودرویی دریافت نکرده باشد.
معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به اینکه در فروش فوق‌العاده سند یکسال در رهن باقی می‌ماند، افزود: هیچ‌کدام از قراردادها امکان صلح نخواهد داشت تا مصرف‌کننده واقعی وارد فرآیند ثبت‌نام شود.
وی موضوع دیگر را گارانتی دانست و گفت: اگر خودرویی از شرکت تحویل گرفته شود و ظرف سه‌ماه برای سرویس اولیه مراجعه نکند، گارانتی آن لغو خواهد شد و شرکت خودروساز حق ارائه سرویس به این خودرو را نخواهد داشت

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399