چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 09:44
کد خبر: 71130

خودروسازان مکلف به  افزایش بهره‌وری و صادرات شدند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گفته معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، شرکت‌های خودروسازی در رویکرد جدید، مکلف به واگذاری اموال و دارایی‌های خود، افزایش بهره‌وری و صادرات شدند.

به گزارش سایپا، مهدی صادقی‌نیارکی به فعالیت‌هایی که در دوره جدید توسط شرکت‌های خودروسازی باید انجام شود اشاره و افزود: مجموعه اقداماتی که در راستای تنظیم بازار اتخاذ شده، منجر به کاهش قیمت خودرو، کاهش تقاضا، واقعی شدن قیمت‌ها و شکست حباب قیمت‌ها خواهد شد، اما یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد، تامین خودرو است.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تامین خودرو باید به‌گونه‌ای باشد که نهادهای پولی و مالی نقدینگی صنعت خودروسازی را تامین کنند و از سویی، بانک مرکزی هم ارز مورد نیاز این صنعت و صنایع وابسته به آن را تخصیص دهد.
وی با بیان اینکه هدف‌گذاری شرکت‌های خودروسازی تولید روزانه چهار هزار دستگاه خودرو است، ادامه ‌داد: رسیدن به این تیراژ تولید منوط به تامین ارز و ریال خودروسازان است، در این میان تکالیفی هم برعهده شرکت‌های خودروسازی گذاشته شده که از جمله آن واگذاری اموال و دارایی‌های غیرتولیدی، افزایش بهره‌وری و توسعه صادرات است.
این مقام مسئول درباره تمهیدات جدیدی که برای صنعت خودرو در راستای آرامش بازار اتخاذ شده، یادآور شد: شرکت‌های خودروسازی از بهمن ۹۷ هیچ افزایش قیمتی نداشتند و افزایش قیمت‌ها مربوط به بازار است.
وی گفت:‌ برای کنترل قیمت خودرو در بازار اقدامات جدیدی انجام شده که امیدواریم اثرگذاری آن زیاد باشد.
صادقی‌نیارکی اضافه کرد: هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که به سمت واقعی کردن تقاضا و عدالت در توزیع حرکت کند، بر این اساس با سیاست‌های جدید از جمله فروش خودرو به افراد بالای ۱۸ سال، ۳۶ ماه عدم خرید خودرو توسط متقاضی و باطل شدن گارانتی پس از سه‌ماه از مصرف نکردن خودرو، می‌توان به هدف یاد شده دست یافت.
وی تاکید کرد: باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که همه بدانند خودرو کالای سرمایه‌ای نیست و مصرفی است، در این راستا حذف سود مشارکت در ثبت‌نام خودرو یکی از اقداماتی است که انجام شده است.

اعتبار ایدرو اطمینان بخش سرمایه‌گذاری‌های مشترک بخش خصوصی

معاون امور صنایع وزارت صمت روز گذشته در مراسم معارفه رئیس جدید ایدرو با اشاره به نقش و قدمت ایدرو در توسعه صنعتی کشور بر احیای نقش محوری این سازمان در عرصه‌های نوین توسعه و مدیریت تاکید کرد.
نیارکی برخورداری ایدرو از اساسنامه و قانون تاسیس مترقی و منعطف که می‌تواند با حرکت در راستای اسناد بالادستی و سیاست‌های راهبردی وزارت صمت در حوزه‌های روزآمد توسعه تعیین‌کننده باشد را بستری پویا برای تحقق مصادیق جهش تولید برشمرد.
وی با اشاره به اعتبار داخلی و بین‌المللی ایدرو بهره‌گیری از این اعتبار برای جذب و ایجاد سرمایه‌گذاری‌های مشترک با بخش خصوصی را از رویکردهای مورد تایید وزارت صمت عنوان کرد که می‌تواند پایه‌گذار تحولات مفید و نو باشد.
نیارکی همچنین به نقش هم‌افزایانه این سازمان توسعه‌ای در اجرای برنامه‌های محوری وزارت صمت اشاره کرد و خواستار بهره‌گیری و فعال‌سازی بیش از پیش کلیه ظرفیت‌های ایدرو در این مسیر شد.
امیر بیات، دکترای مدیریت صنعتی با حکم مدرس خیابانی، به‌عنوان سرپرست جدید ایدرو منصوب شده که سوابق متعددی چون مدیرعامل شرکت‌های لیدکو، فیدکو، رئیس و عضو هیات مدیره شرکت‌های آلومینیوم ایران، فراساحل، مجری طرح‌های بیوایمپلنت، بانک خون بند ناف رویان، واکسن تب برفکی، کود بیولوژیک از نوع باکتری را در سوابق خود دارد.
در کارنامه بیات مسئولیت‌های اجرایی در شرکت‌های ایران دوچرخ، گروه صنعتی حدید و سرمایه‌گذاری مهر اقتصاد دیده می‌شود.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399