دوشنبه, 09 تیر 1399 ساعت 16:32
کد خبر: 72680

اطلاعات تکميلي

  • رئیس خانه معدن:

تولید فولاد افزایش می‌یابد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس خانه معدن می‌گوید: در حوزه تولید فولاد با چالش خاصی رو به رو نیستیم؛ چرا که مواد اولیه این صنعت در داخل کشور وجود دارد و بنابراین هیچ دغدغه‌ای در این حوزه نداریم. با تحریم صنعت فولاد شاخص نماد فولادی تغییری نکرده است.

پنج‌شنبه هفته گذشته وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم یک شرکت مستقر در آلمان و سه شرکت مستقر در امارت به بهانه مالکیت یا کنترل این شرکت‌ها توسط فولاد مبارکه خبر داده بود و حالا واکنش سهامداران بورس به این خبر تشکیل ۹۰ میلیون صف خرید نماد فولاد به ارزش ۱۳۳ میلیارد تومان است.
در همین حال رئیس خانه معدن در پاسخ به این پرسش که آیا تحریم‌های مجدد ترامپ بر روند تولید فولاد اثرگذار است؟ به تجارت‌نیوز گفت: ما معتقدیم که تحریم‌های اخیر دونالد ترامپ بر صنعت فولاد تاثیری ندارد؛ چرا که برنامه‌ استراتژیک ۲۰ ساله برای این صنعت در نظر گرفته شده است. با برنامه‌های در نظر گرفته شده امسال شاهد رشد تولید فولاد خواهیم بود.
محمدرضا بهرامن افزود: بازار داخلی و خارجی فولاد انحصار خاص خودش را دارد. در کوتاه‌مدت نیز قصد توسعه صنعت فولاد را داریم و برنامه ما در این حوزه در حال گسترش است. خوشبختانه در حوزه تولید فولاد با چالش خاصی رو به رو نیستیم؛ چرا که مواد اولیه این صنعت در داخل کشور وجود دارد و بنابراین هیچ دغدغه‌ای در این حوزه نداریم. با تحریم صنعت فولاد شاخص نماد فولادی تغییری نکرده است.
او در ادامه اظهار کرد: تحریم‌ها طبیعی است، افراد در نظر دارند با ایجاد برخی زمزمه‌ها اختلالاتی را در این صنعت ایجاد کنند. هر چند که کرونا تقاضا برای خرید فولاد را کاهش داده اما در این مدت ظرفیت تولید کاهش نیافته است. در نظر داریم سرمایه‌گذاری در ابتدای زنجیره تولید را توسعه دهیم که با این اقدام به چشم‌انداز ۵۵ میلیون تن دست خواهیم یافت.

منبع: تجارت نیوز

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399