سه شنبه, 10 تیر 1399 ساعت 10:07
کد خبر: 72690

عبور از بحران با توسعه صنعت و معدن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 اقتصاد درونزای برونگر، تصویری است که اسناد فرا دستی توسعه کشور آن را ترسیم کرده و انتظار می رود تمامی عناصر موثر در اقتصاد کشور به سمت آن حرکت کنند و بحران های ناشی از تحریم و شیوع ویروس کرونا نشان داده است اگر برای تحقق این هدف تلاشی نکنیم تا چه میزان آسیب پذیر هستیم.

اما برای تحقق چنین هدفی باید بر داشته‌های خود تمرکز کرده و اعتلای آنها را مدنظر قراردهیم. داشته هایی که شامل نیروی انسانی با کیفیت و منابع خام فراوان اعم از نفت و معادن گوناگون در کنار موقعیت جغرافیایی ویژه می شود.
تجربه دهه های اخیر نیز نشان داده است تمرکز بر هر یک از این داشته ها توانسته است آورده و ارزش افزوده فراوانی برای اقتصاد کشور به ارمغان بیاورد. از توسعه صنایع فولادی گرفته تا ایجاد قطب پتروشیمی در منطقه عسلویه نشان از توجه به داشته ها و منابعی است که در اختیار داشته ایم و با هر گامی که برای توسعه این منابع برداشته شده شاهد اعتلای توان اقتصادی کشور بوده‌ایم.
در این روزها نیز که بحران رکود گلوی بخش صنعت و معدن کشور را می فشارد به طور حتم بازهم تنها راه عبور از بحران همین مسیر خواهد بود یعنی توسعه صنعت و معدن کشور است.صنایعی که در حال حاضر بخش عمده ای از اشتغال و ارزش افزوده در اقتصاد کشور ایجاد و حفظ می کنند به طور حتم در صورت حمایت درست و به دور از روندهای تصدی‌ گرانه می توانند دستاوردهایی درخشان تر از گذشته نیز داشته باشند.


                                                                                                                                  ویژه نامه روز صنعت و معدن منتشر شد
نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399