سه شنبه, 21 شهریور 1396 ساعت 12:35
کد خبر: 18361

ثبت 2480 تعاونی بانوان برای اشتغال 30 هزار نفر در دولت یازدهم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده، از تشکیل 2هزار و 480 شرکت تعاونی بانوان در دولت یازدهم خبر داد و گفت: در این تعاونی ها برای 29هزار و 870 نفر اشتغالزایی شد و 21هزار و 137نفر عضو دارند.

«وحیده نگین» افزود: در دولت یازدهم 27 تعاونی دانش بنیان بانوان متشکل از 156 نفر عضو، برای 310 نفر اشتغال ایجاد کرد. همچنین در چهار سال گذشته 10 شرکت تعاونی فراگیر زنان با عضویت 360 نفر و اشتغالزایی برای 260 نفر، راه اندازی شد. 
وی به ساماندهی و حمایت از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی در قالب تشکل های تعاونی اشاره کرد و گفت: حدود 260 شرکت تعاونی همیار زنان سرپرست خانوار در دولت یازدهم شکل گرفت. 
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده، به تشکیل جمعیت زنان تعاونگر کشور اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اقدام های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت یازدهم برای ساماندهی تعاونی های زنان، مربوط به تشکیل جمعیت زنان تعاونگر کشور می شود که با هدف ارتقای سطح مهارت و توانمندسازی شغلی برای زنان، ایجاد فضای مناسب برای ارتقای جایگاه زنان تعاونگر و تولید و توسعه ایده های نوین در کسب و کارهای مناسب برای زنان شکل گرفته است. 
به گفته وی، پایش 693 طرح مشاغل خانگی با اشتغالزایی 42هزار نفر و کمک به ساماندهی فعالان و متقاضیان در قالب شرکت های تعاونی مشاغل خانگی از دیگر اقدام های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت یازدهم در زمینه حمایت از توسعه تعاونی های زنان بود.
مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بانوان و خانواده، به ساماندهی تعاونی های تولیدی موفق زنان در کشور اشاره کرد و گفت: تعاونی فرااستانی با عنوان «تعاون- تجارت ایران» با همکاری اتاق تعاون ایران شکل گرفت که به شناسایی بیش از 130 شرکت تعاونی منجر شد. 

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395