بازار و اصناف

رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه ۷۰ درصد اصناف تهران اجازه فعالیت ندارند، گفت: تمام واحدهای صنفی گروه یک نیز باید راس ساعت ۲۰ تعطیل شود.
نائب رئیس اتاق اصناف می‌گوید در این تعطیلی باید فکری برای نظام بانکی شود زیرا سامانه «چکاوک » آنلاین است و قطعاً در این دو هفته چک‌های زیادی برگشت خواهد خورد نائب رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد اگر قرار بر تعطیلی اصناف است باید فکری برای نظام بانکی شود…
سه شنبه, 27 آبان 1399 ساعت 16:25

لاستیک ۵۰ درصد گران شد

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لاستیک از افزایش ۵۰ درصدی قیمت لاستیک از ۲۸ آبان ماه خبر داد.
هر چند روز یک‌بار شوک قیمتی جدیدی به بازار وارد می‌شود، یک‌‌بار گوجه گران می‌شود و بار دیگر لبنیات، یک روز قیمت گوشت و مرغ ترمز می‌برد و روز دیگر روغن. درمیان این سریال گرانی و نایابی، چند هفته‌ای می‌شود قیمت پوشک بچه گران شده و اقتصاد خانواده‌هایی را که…
معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از آغاز مرحله جدید محدودیت‌های کرونایی برای صنوف از فردا خبر داد.
ستاد تنظیم بازار، قیمت مصرف کننده نهایی برنج ذخایر راهبردی را حداکثر تا سقف ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین کرد.
رئيس اتاق اصناف تهران تاکيد کرد طبق مصوبات اخير ستاد ملي کرونا، در شهر تهران به جز واحدهاي صنفي مجاز، تمام صاحبان مشاغل گروه ۲ از روز ۲۰ آبان ماه بايد ساعت ۱۸ واحدهاي خود را تعطيل کنند؛ ضمن اينکه اصناف گروه های شغلي ۳ و ۴ همچنان تعطيل هستند.
یکشنبه, 18 آبان 1399 ساعت 10:44

قیمت جدید حبوبات اعلام شد

قیمت انواع حبوبات بسته‌بندی در محل و بسته‌بندی شرکتی در میادین میوه و تره بار اعلام شد که براساس آن، به ترتیب لوبیای کشاورزی و لپه ریز، گران‌ترین و عدس ریز و نخود، ارزان‌ترین حبوبات محسوب می‌شوند.
قیمت خودرو امروز در حالی با سقوط آزاد روبرو شد که بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت انواع خودرو حداقل ۱۰ میلیون تومان برای برخی خودروهای داخلی تا حتی دو میلیارد تومان برای برخی خودروهای خارجی کاهش یافته است.
شنبه, 17 آبان 1399 ساعت 13:24

افزایش خرید و فروش گوشی دست‌دوم

فروشندگان پاساژ علاءالدین می‌گویند با کاهش قیمت ارز قیمت‌ها پایین می‌آید اما مقطعی. مشاهدات میدانی حاکی از بلاتکلیفی کاسبان این پاساژ است. این مشاهدات می‌گویند کاسبان علاءالدین به پایین آمدن قیمت‌ها امیدی ندارند، «زیرا دلالان این بازار را کنترل می‌کنند.»
آنچه در زیر می‌آید قیمت جدید انواع یخچال و فریزرهای موجود در سطح بازار است؛
شنبه, 17 آبان 1399 ساعت 09:35

قیمت روز موبایل اپل +جدول

آنچه در زیر می‌آید قیمت انواع موبایل‌های اپل در سطح بازار تهران است:
افزایش شانس برد بایدن در انتخابات آمریکا، کاهش قابل توجه قیمت دلار، ادامه پیش‌فروش‌های خودروسازان، افزایش رشد تولید و افزایش آگهی‌های فروش خودرو پنج نشانه کاهش شدید قیمت خودرو در روزهای آینده است.
دوشنبه, 12 آبان 1399 ساعت 13:26

عرضه برنج تنظیم بازاری از فردا

قبادی گفت: از فردا ۳۰ هزار تن برنج از محل ذخایر کشور در سطح استان‌ها عرضه می‌شود.
نائب رئیس اتاق اصناف گفت: طی ۳ ماه گذشته ۳۴هزار واحد خرده‌فروش و ۱۱هزار و ۴۰۰ واحد عمده‌فروش از سوی بازرسان اتاق اصناف رصد شده اند.
شنبه, 10 آبان 1399 ساعت 15:45

تعطیلی اصناف تهران تمدید شد

رئیس اتاق اصناف تهران گفت: در شهر تهران تعطیلی یک هفته‌ای صنوف پرتردد و ریسک‌پذیر در گروه‌های سه و چهار تا پایان هفته تمدید گردید.
رئيس اتاق اصناف تهران در مکاتبه‌اي خطاب به وزير صمت این اقدام را مغاير با قانون نظام صنفي واصل ۴۴ قانون اساسي کشور دانست رئيس اتاق اصناف تهران در واکنش به صحبت هاي اخير وزير راه و شهرسازي در رسانه ملي مبني بر تلاش اين وزارتخانه جهت تحت پوشش در…
چهارشنبه, 30 مهر 1399 ساعت 14:45

قیمت جدید مرغ اعلام شد +جزییات

حشمت الله عسگری روز چهارشنبه در ستاد تنظیم بازار استان با اشاره به وضعیت قیمت مرغ اظهارداشت: تنظیم بازار کشور قیمت پایه مرغ گرم را ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان در درب مرغداری تعیین کرده اما با توجه به هزینه‌های متفاوت در استان‌های مختلف به میزان ۱۰ درصد افزایش قیمت…
دوشنبه, 28 مهر 1399 ساعت 11:49

قیمت خودرو پژو ۲۰۶ در بازار +جدول

قیمت ۲۰۶ تیپ ۲ صفر کیلومتر در بازار ۲۵۰ میلیون تومان اعلام شد.
آنچه در این خبر می‌آید نرخ انواع یخچال فریزرهای سایدبای‌ساید موجود در سطح بازار است.
رئیس اتاق اصناف تهران اعلام کرد متاسفانه به دلیل همه گیری مجدد کرونا و تشدید شیوع آن در کشور به خصوص تهران، پیشنهاد به بازگشایی اصناف توسط ستاد ملی کرونا رد شد.
رئیس اتاق اصناف تهران ضمن تشریح دلایل گرانی کالاها و عدم تاثیر قیمت‌گذاری ستاد تنظیم بازار در کنترل بازار، از ارائه گزارش ۹۵۰ مورد گرانفروشی به تعزیرات خبر داد.
آنچه در زیر می‌آید قیمت انواع یخچال و فریزر‌ ۴ تا ۸میلیونی در سطح بازار تهران است.
نائب رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد ایجاد معاونت توسعه کسب و کارهای نوین در دستور کار اتاق اصناف ایران قرار گرفته است.
رئیس اتاق اصناف تهران معتقد است: نوسان ارز باعث افزایش قیمت‌ها شده و فروشنده، چون گران می‌خرد ناچار است گران بفروشد قیمت درج شده بر کالا‌ها مبنای نظارت و تصمیم گیری بازرسان ماست.
دوشنبه, 07 مهر 1399 ساعت 10:40

قیمت جدید نان روی میز سازمان حمایت

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی تهران با اشاره به اینکه آنالیز نرخ نان براساس هزینه‌های جدید تولید در سازمان حمایت قرار دارد گفت: قیمت جدید در کارگروه تنظیم بازار مطرح و سازمان حمایت مکلف به بررسی شد اما بعد از گذشت بیش از ۲ ماه این نرخ مصوب نشده است.
دوشنبه, 07 مهر 1399 ساعت 10:07

گرانی فعالیت مشاغل را کاهش می‌دهد

رئیس اتاق اصناف تهران اظهار داشت: متاسفانه با اوج‌گیری دوباره بیماری، احتمال آن وجود دارد که دستور العمل‌های اولیه مجددا به مرحله اجرا گذاشته شود و تعداد بیشتری از صنوف را به تعطیلی بکشاند.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد برای اثرگذاری در روند تصمیم‌گیری ها و اقدامات انجام شده در بخش نظارت بر بازار، باید هیات های سه نفره رسیدگی به تخلفات صنفی با حضور نمایندگان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی در سطح استان ها…
براساس اعلام مرکز آمار، فاصله تورمی دهک‌های هزینه‌ای در شهریور ماه به ٦,٥ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (۵.۴ درصد)، ١.١ واحد درصد افزایش داشته است.
شنبه, 05 مهر 1399 ساعت 10:30

نرخ هر کیلو مرغ ۱۹ هزار تومان شد

اسداله نژاد از ثبات نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۹ هزار تومان است.
صفحه 1 از 17

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399