دوشنبه, 16 دی 1398 ساعت 02:00
کد خبر: 66000

اطلاعات تکميلي

  • بیانیه مدیران مسوول روزنامه های سراسری برای شهادت سردار بزرگ جهان اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

در اوج اهتزاز....

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بسم الله الرحمن الرحیم

سرداران بزرگ ایستاده می زیند، ایستاده می رزمند و ایستاده می میرند . سرداران بزرگ ، اعجوبه های شگفت آوری هستند که حتی دشمنِ کوردل نیز، قادر به کتمان عظمت و بلندای آنان نیست و در برابرشان، کلاه از سر به احترام بر می دارد.ایران ، یکی ازسرداران بزرگ تاریخ بلند خود را از دست داد و جهان اسلام یکی از پرچمداران مبارزه با شرک و کفر و ظلم را  تقدیم آرمان های بلند و تا ابد پایدار کرد. اما بیرق مجاهدت و محارست از مظلومان جهان اسلام ، در پهنه عالم، هرگز از کف نخواهد افتاد... سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، مردی از تبار بیدارگران تاریخ بود که به آتش کینۀ بیدادگران، ندای حق نیوشید و رختِ شهادت پوشید. نام بلند و آوازه پرشکوه او در طول سالیان، رعشه بر اندام بیدادگران و صاحبان ابزار زور و جنایت و وحشت انداخته بود و خفاشان پلشتی که در طول روز و زیر آفتاب تابان ، جرات رویارویی با سردار پرآوازه را نداشتند، در سیاهی شب ، ناپیدا و بزدلانه دشنه در خون پاکش بردند و جوهر گرانمایه وجود دادگسترش را به آتش شقاوت و بیداد برافروختند. غافل از اینکه اینجا دیار شیران و مُلک دلیران و سرزمین ایران است و کران تا کران سرزمینش زایشگاه و رویشگاه شیران خدا و رستم دستان هاست و بیرق باشکوه آزادگی و ایستادگی و غرورسردارانِ تا ابد زنده اش، تا همیشه ی تاریخ در اوج اهتزاز خواهد ماند؛ چون آفتابِ عالمتاب در برابر باد :

دلا چوچشمۀ خورشید بی نیاز بمان
ببخش گرمی و جاوید در گداز بمان
حریمِ خلوتیان را سپید و رخشان کن
چو برف تیغ دماوند، برفراز بمان
به قتلگاهِ زمان، قبله هاست درتکبیر
به خون وضو کن و خاموش در نماز بمان
زمان تباه شد ای رایت بلند غرور
به اوجِ بامِ رسالت در اهتزاز بمان
 
شهید حاج قاسم سلیمانی در ابعاد مختلف اخلاقی،معنوی، نظامی و سیاسی، شخصیتی والا ومنحصر به فرد بود. او نابغه ای برنامه ریز، استراتژیست، خلاق ، مبتکر ، شجاع و متقی بود.خصوصیتدیگرحاجقاسمدرایتوبینشبغایت عمیقو دقیق او و دل و جان سپردگی اش به آرمان های بلند اسلام ناب محمدی، انقلاب اسلامی، امام راحل ، رهبری معظم انقلابو عصر روشنگری و بیداری اسلامی بود. سردار بزرگ جهان اسلام، درعین اقتدار، روحی به بلندای کهکشانها و دلی به نرمی برگ گل داشت، به گونه ای که در میانه نمازعشق؛ گل از دست کودکی معصوم می گرفت و در معدود ساعات فراغت به عیادت و نوازش ایتام و کودکان می شتافت.در رزمگاه آتش و خون ، دغدغه آب و نان محرومان داشت. همچون عارفانِ بزرگ، جهان مادی و ریاست دنیوی را به چیزی نمی گرفت. با آن که به مثابه نماد بزرگ اقتدار و محورِ مقاومت و مبارزۀ فرامرزی در منطقه و جهان شناخته می شد، همچون فردی مظلوم و یاری خاکسار و مهربان، همیشه در کنار همراهان و همکارانش بود. به این ترتیب، از یک رده و رستۀ خاص فراتر رفته و همچون نماد و قهرمان ملی برای ایرانیان و مردمان دیگر کشورهای منطقه گرامی داشته می شد. جوانان او را دوست می داشتند و خانواده ها او را نقطۀ اتکای امنیت و مقاومت به شمار می آوردند.
سردار قاسم سلیمانی یک هدف داشت؛ عزت مسلمانان در پهنه هستی. او در این مسیر فراتر از شُعب و فِرَق اسلام عمل می کرد و در راه مبارزه غیورانه با دشمنان ایدئولوژی و طریقت اسلام، سخت دلنگران بود تا قطره خونی از بی گناهی بر زمین نریزد و برای همین حتی گاه عملیات هایی که پیروزی اش منوط به انجام ضرب الاجلی بود را به تاخیر و تعویق می انداخت تا مبادا ستمی بر بیگنهی روا داشته شود... مبارزی سرسخت که هویت و جوهر انسانی را لازمۀ نبردهای نظامی می دانست. جنگ برای او نه هدف و غایت، بلکه مسیر و ابزاری برای دستیابی به صلح عزتمندانه با حفظ حقوق جهان اسلام بود. پیش از جنگ، به صلح می اندیشید و بیش از صلح، به امنیت باور داشت. درک او از جنگ، صلح، امنیت و مقاومت، معطوف به منافع دینی و ملی و ضرورت های انسانی بود.
شهیدِ مظلوم و فرماندۀ سپاه قدس، بی تردید بزرگترین چهره در مبارزه علیهِ جریانهای ویرانگر، خشونت گرا، تکفیری، وابسته به استکبار و همسو با رژیم اشغالگر بود. به ندرت می توان چنین شخصیت چند بعدی و بزرگی را در قدر و ترازِ سردار سلیمانی یافت. نبرد تاریخی او با داعشیان، با القاعده، النصره، و دیگر تفاله های فرقه گرا و تروریستِ منطقه از درخشان ترین نمونه های رزم های رزم آوران بزرگ در درازنای تاریخ است. به گونه ای که اینک به یقین می توان تاریخ مقاومت را به دو عصر پیش و پس از سلیمانی تقسیم کرد.
سردار بزرگ با درایت و هوشمندی و آینده نگری ، سردارانِ بزرگی را برای دوران پس از خود تعلیم داد و به یادگار گذاشت تا جهان اسلام بی یاوران و امیران رزمجو و دلاور نماند و خواب به چشم خصم پلید و خفاشان سیاهی نگذارند. سردارانی که بی تردید انتقامی سخت برای جنایت کارانی رقم خواهند زد که سرنوشت محتومشان نابودی است....
تا پرچمی که او برافراشت را در بلندای تاریخ همچنان برافراشته و در اوج اهتزاز نگه دارند و مسلمانان جهان را از فلسطین تا عراق، از یمن تا سوریه و از شرق آسیا تا شاخ آفریقا، از شر جنایت صهیونیزم و امپریالیسم رها سازند و به آنها عزت و آزادگی و غرور بخشند. بی تردید انتقامی سخت در انتظار جنایت کاران خواهد بود.که به فرموده حق در قرآن کریم : «الَّذِينَآمَنُواوَهَاجَرُواوَجَاهَدُوافِيسَبِيلِاللَّهِبِأَمْوَالِهِمْوَأَنْفُسِهِمْأَعْظَمُدَرَجَةًعِنْدَاللَّهِوَأُولَٰئِكَهُمُالْفَائِزُونَ ».
یادش گرامی و راهش نورانی باد.

امضاکنندگان: معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی و مدیران مسوول روزنامه های 19 دی

ابتکار
اخبار صنعت
آرمان امروز
اسکناس
آسیا
اطلاعات
اعتماد
آفتاب اقتصادی
آفتاب یزد
آفرینش
افکار
اقتصاد برتر
اقتصاد سرآمد
ایران
بشارت نو
بشارت یزد
بهار
بیان ملی
تجارت
تعادل
تفاهم
ثروت
جمله
جمهوری اسلامی
جهان اقتصاد
جهان صنعت
جوان
خبر ورزشی
خراسان
خریدار
دنیای اقتصاد
دنیای جوانان
رسالت
رویش ملت
سازندگی
سایه
ستاره صبح
سیاست روز
شرق
شهروند
صاحب قلم
صبح نو
صدای اصلاحات
صمت
عصر آزادی
عصر ایرانیان
عصر توسعه
فرهیختگان
قدس
کار و کارگر
کائنات
کلید
گل
گنجینه اقتصادی
مردم سالاری
مستقل
نوآوران
هدف
هدف و اقتصاد
همدلی
همشهری
همکاری ملی
 

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395