وزارت آموزش و پرورش

وزیر آموزش وپرورش در اولین جلسه سال ۹۹ شورای عالی آموزش‌وپرورش اظهار کرد:‌ جامعه زنده جامعه‌ای است که در برابر پدیده‌های غیرمترقبه به سرعت واکنش سنجیده‌ای داشته باشد.
دوشنبه, 11 فروردين 1399 ساعت 18:46

تکذیب تمدید تعطیلی مدارس تا اردیبهشت‌

وزارت آموزش‌ و پرورش خبر تعطیلی مدارس تا اردیبهشت را تکذیب کرد و هرگونه تصمیم گیری در این زمینه به عهده ستاد ملی مبارزه با کرونا است.
دوشنبه, 26 اسفند 1398 ساعت 21:44

افزایش ۴ تا ۶ هفته‌ای سال تحصیلی

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش گفت: با مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا وزارت آموزش و پرورش می‌تواند تقویم زمانی مدارس را جابجا کند و اختیاراتی را به شورای آموزش و پرورش استان‌ها می‌دهیم تا بین ۴ تا ۶ هفته پس از بازگشایی مدارس سال تحصیلی را ادامه…
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: تاکنون یک ماه ‌تعطیلی داشته‌ایم که ممکن است بعد از عید نوروز هم تداوم یابد. حداقل ۵ سناریو را برای وضعیت‌های محتمل پیش بینی کرده‌ایم.‌‎
​جدول زمانی پخش برنامه‌های درسی دانش آموزان ابتدایی و متوسطه امروز (دوشنبه ۱۹اسفندماه) از طریق شبکه آموزش و شبکه ۴ اعلام شد.
وزیر آموزش و پرورش گفت: روز جمعه پیش رو، درباره وضعیت هفته آینده مدارس تصمیم‌گیری خواهد شد که آیا مدارس تعطیل می‌شود یا خیر و حدود و بازه زمانی این تعطیلی در کدام استان ها خواهد بود.
​جدول پخش برنامه های آموزشی مکمل برای دانش‌آموزان تا یک ماه آینده از شبکه آموزش هر روز در یک زمان مشخص در مقاطع مختلف روی آنتن می‌رود.
سه شنبه, 13 اسفند 1398 ساعت 12:44

تمام مدارس موظف به بازگشایی شدند

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: باید مدرسه را به چشم یک پایگاه بزرگ اجتماعی نگاه کنیم و نباید از این ظرفیت‌ غافل شویم.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از تصمیم این سازمان برای توزیع کتب درسی سال ۹۹ از طریق کتابفروشی‌ها به صورت مشروط خبر داد.
دبیر علمی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا با اشاره به درخشش دانش آموزان ایرانی در جشنواره جهانی علوم اسپانیا 2020 گفت: دانش‌آموزان ایرانی در این جشنواره در حوزه‌های علوم اعصاب، علوم پزشکی و سلامت و انرژی های تجدید پذیر شرکت نمودند.
مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس باز هستند و مدیران در مدرسه حضور دارند.
حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در خصوص تجهیز بهداشتی مدارس، بیان کرد: به منظور ارتقای سطح بهداشت، ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کرده است و متناسب با میزان آلودگی استان‌ها به ویروس کرونا و همچنین تناسب دانش‌آموزان این بودجه دراختیارشان قرار می‌گیرد.
وزیر آموزش و پرورش درباره ادامه تعطیلی مدارس از دوشنبه گفت که مجدد در روز دوشنبه وضعیت را ارزیابی می‎کنیم و اگر لازم باشد تعطیلی استمرار می‎یابد. سلامت بچه‏ها برای ما به اندازه آموزش مهم است. هرکاری لازم باشد برای اطمینان از سلامت دانش‎آموزان انجام می‏دهیم که تعطیلی مدارس هم…
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بخشنامه افزایش تا سقف ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری را به ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ کرد.
به گفته وزیر آموزش و پرورش، اگر در جایی تعطیلات بلندمدت تری نیاز بود برای جبران فرصت از دست رفته از روش‌های مجازی تحصیل استفاده می شود. به این منظور گروهی مامور شده‎اند تا آخر این هفته زمینه آموزش مجازی را فراهم کنند. اگر ادامه تعطیلی لازم بود از طریق…
با تصویب و ابلاغ آیین‌نامه جدید برای رتبه بندی معلمان در 17 آذرماه، حقوق دی ماه معلمان بر مبنای رتبه بندی جدید پرداخت می‌شود.
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: از لحظه انتشار خبر ابتلا افرادی به ویروس کرونا در کشور، با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور بارگذاری تجهیزات لازم پیشگیری از کرونا در مدارس ابلاغ شد.
وزیر آموزش‌ و پرورش در سومین نشست با مدیران کل حوزه ستادی، مأموریت اصلی آموزش‌ و پرورش را آماده کردن انسان‌ها برای بهتر زیستن دانست.
عصر اقتصاد: معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که امسال ارائه پیک نوروزی ممنوع است و اگر هر تکلیفی تحت عنوان عیدانه چاپ و هزینه از خانواده اخذ شود غیرقانونی است.
یکشنبه, 27 بهمن 1398 ساعت 08:52

پرداخت معوقات فرهنگیان تا پایان سال

عصراقتصاد: حاجی میرزایی از تلاش وزارت آموزش و پرورش برای پرداخت معوقات معلمان حق‎التدریس‎ تا پایان سال خبرداد. به گفته وی فرهنگیان، حقوقشان را در ماه دریافت کرده‌اند، اما برخی به علت کمبود معلم اضافه تدریس داشته‌اند و ساعاتی بیشتر تدریس کرده‌اند که متاسفانه در سال جاری هنوز پرداخت نشده…
معاون آموزش و پرورش از ایجاد ۲۳ رشته در حوزه کار و دانش برای دانش‌آموزان طیف اتیسم خبر داد.
عصر اقتصاد: در حالیکه وزیر آموزش و پرورش از مصوبه هیات وزیران درباره پرداخت عیدی به دانشجو معلمان خبر داده، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش دراین باره به دو صورت اظهار نظر کرده است، یکی تکذیب صدور بخشنامه موافقت با پرداخت «عیدی» به دانشجومعلمان و دیگری…
وزیر آموزش و پرورش معتقد است چهره واقعی جامعه را تنها با تحول در یادگیری می‌توان دگرگون کرد نه تغییر چهره‌ شهرها یا ساخت کارخانه.
آناهیتا یاوری عصر اقتصاد: رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش در خصوص آموزش زبان چینی در مدارس گفته است که پیشنهاد این سازمان این است که بتوانیم سبد انتخاب دانش‌آموزان در آموزش زبان خارجی را گسترش دهیم و دانش‌آموزان از میان شش زبان یک زبان را…
عصراقتصاد: بنابر اعلام مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران، از ابتدای سال ۱۳۹۸ تاکنون در هر روز بیش از ۳ کلاس درس در استان تهران احداث شده و این آمار تا پایان سال جاری افزایش خواهد یافت.
عصر اقتصاد: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی همکاران نیمه اول سال ۹۸ بازنشسته شدند و موافقیم اینها را نیز از مزایای رتبه بندی برخوردار کنیم، گفت که به هیات مربوطه ماموریت دادم با حداکثر مساعدت تلاش کنند همکاران بازنشسته شده درسال جاری از رتبه بندی استفاده کنند…
به گفته مدیرکل سازمان مدارس غیردولتی اجاره مجوز مدارس غیردولتی کاملا ممنوع است و جریمه این کار لغو مجوز مدرسه خواهد بود.
مدیرکل سازمان مدارس غیردولتی گفت: اجاره مجوز مدارس غیردولتی کاملا ممنوع است و جریمه این کار لغو مجوز مدرسه خواهد بود.
عصراقتصاد: به گفته وزیر آموزش‌وپرورش اگر امروز عمل جامعه خوب است یعنی ما خوب اقدام کرده‌ایم و اگر این‌چنین نیست کار ما خوب نبوده است.
عصراقتصاد: وزیر آموزش‌وپرورش صبح امروز به‌صورت سرزده از دبیرستان کوثر واقع در منطقه ۱۱ شهر تهران بازدید کرد.
صفحه 1 از 15

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399