گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی

حسن شرافتی بر طبق گزارش عملکرد تجارت خارجی کشور در سال 1397 ، پنج قلم عمده صادراتي عبارتند از: ميعانات گازي به ارزش 4935 ميليون دلار ، گاز طبيعي مايع شده به ارزش 1924 ميليون دلار ، پروپان مايع شده به ارزش 1710 ميليون دلار، روغن هاي سبك و فراورده‌های…
رئیس گروه مالی گردشگری در بازدید از مجتمع فولاد صنعت بناب گفت: اجرای ۵ طرح توسعه ای، افزایش صادرات و رسیدن به تولید حداکثری در اولویت برنامه های مجتمع در سال جهش تولید باشد.
رئیس گروه مالی گردشگری دربازدید از پروژه های در دست اجرای سرزمین ایرانیان(آیلند) بر ضرورت تسریع در بهره برداری از پروژه های فاز اول مجموعه تا پایان سال جاری تاکید کرد و گفت: ایجاد بیش از ۳۰ هزار شغل در آیلند، کار با ارزش و مقدسی است.
نیلوفر فروهیده عصر اقتصاد: شهریور همیشه یکی از ماه‌های داغ برای سفرهای تابستانی، به‌ویژه سفرهای خارجی محسوب می‌شود؛ که این رونق به طور طبیعی قیمت بلیت پروازها را افزایش می‌دهد؛ اما امسال که قیمت‌ها در بسیاری از بازارها از جمله خودرو، طلا، موبایل و لپ‌تاپ نجومی شده است، قیمت بلیت…
بازنشستگان کشوری از این پس می‌توانند با تخفیف 50درصدی نقدی و تخفیف 35درصدی تقسیطی از امکانات اقامتی هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی بهره‌مند شود.
نیلوفر فروهیده عصر اقتصاد: در حالی که ستاد کرونا در اطلاعیه‌ای از مردم خواسته در تعطیلات پیش ‌رو از سفر پرهیز کنند، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در اعتراض به آن گفته است: «سفر کمترین تاثیر را در شیوع ویروس کرونا دارد.»
تدوین برنامه ملی گردشگری ایران با همکاری سازمان جهانی گردشگری و یونسکو و با تامین مالی از سوی اتحادیه اروپا ادامه می‌یابد. تنظیم این برنامه با شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود.
درحالی که وزارت بهداشت اخیرا مقررات پذیرش مسافر به ایران را وضع کرده و وزارت امور خارجه از توقف صدور ویزای توریستی ایران خبر داده است، دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری اعلام کرده پیش‌نویس پروتکل ورود گردشگران خارجی به ایران را برای دوران بازگشایی مرزها و کاهش محدودیت‌ها نوشته است…
 با وجود افزایش 300 درصدی ابتلای کرونا در مشهد همچنان زائران به این شهر مسافرت می‌کنند درحالی که این روزها خبرها از افزایش ۳۰۰ درصدی کرونا در مشهد حکایت دارند و عنوان می‌شود ۲۰ درصد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌ها، مسافر هستند، همچنان سفر به مشهد ادامه دارد و…
سه شنبه, 31 تیر 1399 ساعت 08:38

سند راهبردی توسعه گردشگری تصویب شد

هیات وزیران سند راهبردی توسعه گردشگری را به پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‎دستی تصویب کرد.
حدود هفت ماه بعد از اعلامِ پلیس اینترپل اتریش به همتای خود در ایران، مبنی بر وجود لوحی فشرده و تعدادی اثر تاریخی احتمالا متعلق به ایران در یک صندوق امانات در آن کشور، اکنون آن آثار به نماینده ایران در وین تحویل داده شد تا راهِ کمتری برای بازگشت…
معاون گردشگری از ابلاغ ضوابط ارزیابی و درجه‌بندی اقامتگاه‌های سنتی و هتل بوتیک‌ها خبر داد. اقامتگاه‌هایی که بیشتر، فاخر و دارای ارزش تاریخی هستند و برخی از آنها اثر ملی محسوب می‌شوند.
معاون گردشگری کشور از تدوین سند استراتژی ملی صادرات گردشگری ایران با کمک فنی ITC و مشارکت مالی اتحادیه اروپا خبر داد.
رئیس اتحادیه هتل‌داران استان تهران گفت: هتل‌ها با وجود تخفیف ۵۰ تا ۶۰ درصدی برای جذب مهمان، فقط با ۵ تا ۱۵ درصد ظرفیت خود فعالیت می‌کنند.
دوشنبه, 16 تیر 1399 ساعت 08:48

ایران در قرنطینه جهانی سفر

با وجود بازگشایی تدریجی مرزها و برقراری دوباره برخی پروازهای بین‌المللی، قرنطینه مسافران ایرانی در خانه همچنان ادامه دارد. رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران می‌گوید که هنوز محدودیت‌های سفر برای شهروندان ایرانی برداشته نشده و فعلا از سفرهای توریستی خبری نیست.
مرکز پژوهش‎های مجلس در گزارشی درباره «خانه مسافرها» نوشته که‌ ورود شرکت مادرتخصصی ایرانگردی در خانه مسافرها از نظر قانونی ابهام دارد، همچنین ورود وزارتخانه میراث فرهنگی نیز به آن فسادزاست.
یکشنبه, 25 خرداد 1399 ساعت 08:54

میزبانی از گردشگران در هتل‌های کپسولی

نمونه اولیه هتل‌های کپسولی که کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی وارد کشور کرده است، صبح دیروز با حضور علی‌اصغر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، رونمایی شد.
یکشنبه, 25 خرداد 1399 ساعت 08:45

کیش، مات کرونا شد

براساس میزان درآمد سال ۹۸ خسارت کرونا به مناطق آزاد غیر از قشم ۵۵۰ میلیارد تومان بود که از این میزان جزیره کیش آسیب ۴۵۰ میلیاردی دید.
مجمع ملی تشکل‌های گردشگری ۱۳ پیشنهاد برای جلوگیری از تعطیلی تاسیسات گردشگری و ازسرگیری فعالیت‌های مرتبط با آنها به رئیس جمهور ارائه کرد.
مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری پیش‌بینی می‌کند که از نیمه تیرماه رفت و آمدهای گردشگری ایران با کشورهای همسایه، از سر گرفته شود.
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی تماشاخانه‌های ایران ضمن اظهار نگرانی از آینده نامعلوم بازگشایی سالن‌های تئاتر و ادامه وضعیت نابسامان مالی تماشاخانه‌های خصوصی به تشریح پیگیری این صنف از دولت برای جبران خسارات ناشی از تعطیلی فعالیت‌ها و اماکن هنری ناشی از شیوع کرونا پرداخت.
رئیس انجمن صنفی دفاتر مسافرتی ایران گفت که همچنان و چهار ماه بعد از آغاز همه‌گیری کرونا در کشور، ۳۰ درصد از مسافرانی که به دلیل شیوع بیماری سفرشان لغو شده بود، نتوانسته‌اند پولشان را پس بگیرند.
رئیس کمیسیون صنایع‎دستی اتاق تعاون گفت که با راه‌اندازی سامانه جامع آنلاین فرش دستباف، ضمن ارائه خدمات آموزشی و بیمه‎ای و اخذ مجوز، امکان فروش آنلاین فرش دستباف و صنایع‎دستی نیز فراهم شده است.
یکشنبه, 11 خرداد 1399 ساعت 08:19

تورهای گردشگری از سرگرفته شد

عضو انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی با اعلام از سرگیری تورهای گردشگری پس از سه ماه تعطیلی رسمی، گفت که با وجود آن‌که وزارت میراث‎فرهنگی، گردشگری و صنایع‎دستی مجوز رسمی برای بازگشایی و از سرگیری فعالیت‌های گردشگری را صادر کرده است اما نگران برخوردهای محلی و انتظامی هستیم.
معاون میراث‌فرهنگی کشور از تدوین دستورالعمل عمومی برای حریم آثار ملی خبر داد و گفت که این یک اتفاق بسیار بزرگ در حوزه میراث‌فرهنگی است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: محدودیت‌ها و سیاست‌های کشورهای مختلف برای سفرهای خارجی دریایی و پذیرش مسافران و گردشگران در حال تغییر است.
امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا زمان بازگشایی کامل رستوران‌ها و هتل‌ها اعلام شد.
متولیان دولتی وزارت میراث فرهنگی در نشستی با فعالان گردشگری از اختصاص خط اعتباری سفر و پرداخت تسهیلات به افرادی که در سامانه کارا ثبت‌نام کرده‌اند خبر دادند.
رئیس امور فرهنگ، گردشگری و ورزش سازمان برنامه و بودجه با اعلام اینکه سازمان صداوسیما مطابق اساسنامه خود، برای انجام امور اداری و استخدامی بر اساس آیین نامه‌های داخلی عمل می کند، تصریح کرد این سازمان برای افزایش حقوق کارمندان خود نیازی به اخذ مجوز از دولت ندارد و از…
به گفته معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، هنوز مجوز بازگشایی به هتل‌ها داده نشده و به راه‎اندازی تور‌های مسافرتی هم مجوزی داده نشده است.
صفحه 1 از 44

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399