زیربنایی

ایرنا نوشت: مجموعه دار ۳۲ ساله تبریزی، توانست رکورد گینس در زمینه جمع آوری سکه های بدون تکرار جهان را بشکند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتی با عنوان گزارش به مردم بر گزارش منتشر شده در مورد وجود آسیب‌پذیری در نگهداری اطلاعات یک شرکت حمل و نقل اینترنتی، مهر تایید زد.
مهر نوشت: مدیرکل مبارزه با آفات عمومی ضمن اعلام اینکه در اردیبهشت ماه جمعیت بیشتری از ملخ‌ها وارد کشور می‌شود، شیطنت عربستان و عدم مبارزه تعمدی با ملخ‌ها را محتمل دانست.
عصراقتصاد: وزیر راه و شهرسازی گفت: واگذاری زمین، صدور مجوز و تسهیلات 60 درصدی به سازندگان مسکن داده می شود که در تهران این رقم از 60 به 100 میلیون تومان افزایش یافته است که سهم وام دریافتی را سازنده می تواند به خریدار منتقل کند.
سجاد عسگری عصراقتصاد: حسین زندی در گفت و گو با عصر اقتصاد درباره مشکلات این صنف با شهرداری گفت: این نهاد دولتی ( شهرداری ) با اعضا بخش نامه داده است که باید پروانه بهره برداری دریافت کنید که مسیری برای دریافت باربرگ باشد. این روند در سهم گازوییل تاثیر…
حسن‌نیا با بیان اینکه در جریان وقوع سیل در استان لرستان، راه‌های ارتباطی بیش از 800 روستا قطع شد و بیشترین حجم خسارت مربوط به شبکه راهی پلدختر – خرم آباد بوده است، گفت: طبق آخرین گزارش‌هایی که به دستم رسیده است راه ارتباطی بیش از 700 روستا در دو…
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 10:49

تداوم هوای پاک در تهران

کیفیت خوب هوا در پایتخت همچنان تداوم دارد و هوای پاک در فروردین ماه امسال نیز رکورد زده است.
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 09:04

ریل در اولویت وزارت صمت نیست

سجاد عسگری عصراقتصاد: دبیر انجمن صنفی شرکتهای حمل ونقل ریلی و خدمات وابسته از اولویت وزارت صنعت، معدن و تجارت که تنها بر خودرو متمرکز است و سایر روش های حوزه حمل و نقل را فراموش کرده، گلایه کرد.
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 10:34

بازسازی محورهای ریلی در مناطق سیل زده

 مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از شروع عملیات رفع انسداد خطوط ریلی و بازسازی محورهای ریلی در مناطق سیل زده خبر داد.
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 10:13

موج دوم بارندگی ها در 7 استان کشور

سامانه بارشی جدیدی که از بعدازظهر سه‌شنبه وارد کشور می شود و تا اوایل هفته آینده تداوم دارد، هفت استان را درگیر بارندگی همراه با باد و طوفان خواهد کرد.
سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 14:24

رکورد میزان بارندگی های کشور شکسته شد

میزان بارندگی های کشور از ابتدای مهرماه سال 97 تا روز بیست و ششم فروردین امسال به رکورد 306.8 میلی متر رسید.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از رسیدن قیمت اتوبوس گازسوز به ۲ میلیارد تومان خبر داد.
 معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: اگر دولت روحانی نبود، دریاچه ارومیه خشک می‌شد و قابلیت احیا را از دست می‌داد.
دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 10:59

مهاجرت کاربران از اینترنت ثابت به همراه

شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت ثابت معتقدند دامپینگ و قیمت‌های کمتر از کف در شرکت‌های همراه در جشنواره‌ها موجب مهاجرت مشترکین اینترنت ثابت به سوی همراه شده است.
دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 09:29

چرا پل دوساله «کاکارضا» تخریب شد؟

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه پل کاکارضا -در محور خرم آباد - الشتر - یک پل طاقی با پایه های هشت متری بوده، ادامه داد: اشتباه مشاور در طراحی و ساخت این پل در استفاده از مصالح سنگی بوده است و این پل نباید با مصالح سنگی ساخته…
محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه به دنبال مشارکت با اپراتورهای معتبر خارجی جهت سرمایه گذاری و راهبری پایانه کنتینری بنادر هستیم، گفت: اعمال سیاست های حمایتی و تشویقی برای جذب بار ترانزیتی، ترانشیپی و صادرات مجدد در دستور کار این سازمان در سال ۱۳۹۸ قرار…
دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 09:35

سامانه بارشی جدید در راه است

 کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا (27 فروردین ماه) سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور می‌شود.
دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 10:21

وعده نوسازی ناوگان جاده ای اجرا نشده است

عصراقتصاد: مدیر اجرایی کانون انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل داخلی کشور درباره طرح نوسازی ناوگان گفت: این نوسازی عملا اجرا نشده است. در حوزه حمل و نقل عمومی بخش جاده حوزه کالا حدود 400 هزار ناوگان نیازمند بازسازی است که سرمایه گذاری کلانی نیاز دارد.
یکشنبه, 25 فروردين 1398 ساعت 23:00

بازارهای ایران غریب پرست است

مرضیه صدری عصراقتصاد: رئیس اتحادیه فناوران رایانه نسبت به خروج بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی از کشور و ایجاد کارآفرینی در سایر کشورها و قبضه شدن بازار ایران توسط چینی ها هشدار داد.
سجاد عسگری عصراقتصاد: عضو هیات مدیره کنفدراسیون صنعت و سندیکای شرکت های ساختمانی از افزایش قیمت در برخی مصالح ساختمانی تا 150درصد پس از بروز نوسان در بازار ارز خبر داد.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه مسیر سیلاب‌ها در تهران پیش بینی شده است گفت:‌ خوشبختانه در تمام شهرهای تفصیلی و جامع تهران درباره وقوع سیل پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌اند و تهران در شرایط بحران قرار نمی‌گیرد.
عصراقتصاد: آمارها نشان می دهد میانگین عمر مفید ساختمان های ایران در 30سال گذشته، 30سال بوده که با میانگین عمر مفید ساختمان های آمریکا در همان زمان برابری می کند.
معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: تا پایان ساعت ۲۴ دهم اردیبهشت‌ماه سال جاری پرداخت عوارض الکترونیکی آزادراه‌ها تمدید شده است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: در سراسر کشور حدود 12 هزار نفرنیروی راهداری با بیش از 9 هزار دستگاه ماشین آلات برای انجام عملیات راهداری و برف روبی و مقابله با تهدیدات سیل همزمان به فعالیت پرداختند.
محمدعلی اصل سعیدی پور مدیرکل توافقنامه‌ها وتوسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: اعلام و ابلاغ تعرفه‌های خدمات بندری و دریایی بنادر بازرگانی کشور در سال ۹۸ در انتظار تصویب سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و نیز شورای عالی رقابت است.
یک منبع آگاه در پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: ارسال پیامک های پرداخت عوارض خودرو بابت ورود به طرح زوج و فرد ارتباطی به پلیس راهور ندارد و تاکنون این پلیس مبلغی به این منظور از شهروندان دریافت نکرده است.
جانشین رئیس و معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، با توجه به تائید و صدور مجوز کل اعتبارات مربوط به بند «د» تبصره 5 قانون بودجه به میزان 55 هزار میلیارد ریال مابین شهرداری‌ها، از انتشار 43 هزار و 500 میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی در…
عصراقتصاد: در اسفندماه سال گذشته معاون شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از دریافت الکترونیکی عوارض چهار آزاد راه خبر داد اما بعضی از شهروندان از نحوه پرداخت الکترونیکی این طرح گلایه مند هستند.
طبق آمار در اسفند ماه سال 97 متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان با افزایش ۹.۳ درصدی نسبت به ماه پیش از آن یعنی بهمن 97 به ۱۱ میلیون و ۹هزار تومان رسیده است.
رییس اتحادیه مشاوران املاک گفت: تا زمانی که قدرت خرید متقاضیان بالا نرود، شاهد جهش قیمت نخواهیم بود.
صفحه 1 از 220

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395