زیربنایی

وزیر راه و شهرسازی از آغاز نهضت خانه سازی در مجموعه وزارت راه و شهرسازی خبر داد و مسئولیت دولت را تامین مسکن جامعه هدف و رفع دو قطبی شدن امکانات جامعه عنوان کرد.
سه شنبه, 28 خرداد 1398 ساعت 08:35

بورس راهگشای سرمایه گذاری ریلی می شود؟

عصراقتصاد: توسعه حمل ونقل ریلی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است و دولت ها علی الخصوص دولت یازدهم و دوازدهم تمرکز ویژه ای بر این موضوع داشته است.
با حضور رئیس جمهوری و مقامات کشوری صبح امروز «ترمینال سلام» فرودگاه امام خمینی (ره) افتتاح شد.
انتقال اداری پرسنل دفتر تهران شرکت سیمان شاهرود به محل این کارخانه، از 20 خرداد 1398 عملیاتی و اجرایی شد.
دوشنبه, 27 خرداد 1398 ساعت 00:00

نفس های آخر صنعت سبز

لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: محمدحسین گودرزی؛ رئیس هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و رئیس کارگروه خودرویی صنایع بازیافت کشوردرگفتگو با «عصر اقتصاد» گفت: در بیشتر کشورها برای صنعت سبز که حافظ محیط زیست است، معافیت مالیاتی در نظر گرفته می شود، اما در ایران مالیات 22 تا 28 درصدی پرداخت…
دوشنبه, 27 خرداد 1398 ساعت 12:46

کارت زرد مجلس به وزیر ارتباطات

نمایندگان مجلس به آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کارت زرد دادند.
عصراقتصاد: شرکت سیمان بهبهان در راستای رویکرد مدیریت سیستمی، موفق شد تا در ممیزی خارجی خود تاییدیه تمدید گواهینامه سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) را برای 3 استاندارد کسب کند.
عصراقتصاد: اكبری مطلق به عنوان سرپرست سیمان قاین انتخاب شد.
یکشنبه, 26 خرداد 1398 ساعت 10:42

تعویق در عرضه گوشی هوشمند تاشو هواوی

هواوی عرضه گوشی هوشمند تاشو مجهز به صفحه نمایش انعطاف پذیر خود را به تعویق انداخت.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت توفیقات شوراهای روستایی به مراتب از شوراهای شهرها بیشتر است، باید تجدید نظر جدی در مدیریت این شوراها صورت بگیرد.
یکشنبه, 26 خرداد 1398 ساعت 15:59

تشریح جزییات تعدیل عوارض ساختمانی

رئیس شورای شهر تهران در پایان یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورا، جزییات تعدیل عوارض ساختمانی را تشریح کرد.
سرپرست اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران گفت: امکان ثبت درخواست غیرحضوری صدور پروانه ساختمانی به صورت اینترنتی فراهم شد.
عصراقتصاد: بازار مسکن در چند سال گذشته نوسانات قیمتی و رکود در صنعت ساختمان را لمس کرده است و در حال حاضر برای رفع این معضل سه بخش خصوصی و خصولتی و دولتی باید به یک جمع بندی از لحاظ تئوری و عملی در جهت ساماندهی این بازار به اجماع…
یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: اگر شرایط فعلی ادامه پیدا کند، عملاً تابستان امسال پایان افزایش قیمت مسکن خواهد بود.
«شرکت دارویی رش» کشور سوئیس که جزو معتبرترین شرکت های جهان به شمار می رود، با عقد تفاهم نامه با شرکت داروسازی زهراوی تبریز در زمینه تولید داروهای سرطانی همکاری می کند.
هواوی در حال ساختن اپراتوری به نام «هنگ مینگ» است که به طور خلاصه آن را «OS» تلفظ می کنند. این غول تکنولوژی چینی می خواهد این اپراتور را به جای گوگل بیاورد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه‌های آزادراهی با توجه به قانون و نیازی که در کشور احساس می‌شود دست ما را باز گذاشته تا از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل به خصوص در پروژه‌های آزادراهی کمال استفاده را ببریم.
رئیس پلیس راهور فاتب گفت: 4 میلیون خودرو و 3 میلیون موتورسیکلت در تهران تردد دارند که باید از ابزارهای الکترونیکی برای مدیریت ترافیکی استفاده کنیم؛ بنابراین افزایش تعداد دوربین‌ها درخواست پلیس از شهرداری است.
رئیس کمیته نظارت شورا با بیان اینکه شورا نباید در اجرای برگزاری انتخابات ورود کند، گفت: ما مجری نیسیتم و تنها بر اجرای صحیح انتخابات شورایاری‌ها نظارت داریم.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور به تخلفات و دستگیری برخی از اعضای شوراها و دهیاری‌ها واکنش نشان داد.
چهارشنبه, 22 خرداد 1398 ساعت 09:28

چابهار میعادگاه حمل‌ ونقل ترکیبی است

عصراقتصاد: به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در چهارمین نشست شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در بررسی طرح جامع چابهار، ضمن اعلام این مطلب که مدیریت یکپارچه برای منطقه چابهار ضرورت دارد، گفت: چابهار کارکرد بین‌المللی داشته و فرامنطقه‌ای است، بنابراین باید به توسعه چابهار توجه…
به گزارش روابط عمومی شرکت سیمان تامین شستا،علی اکبرالوندیان، معاونت فنی و مدیر کارخانه سیمان آبیک در حاشیه بازدید دانشجویان ومدیران انجمن بتن ازسیمان آبیک با بیان این خبرافزود: دریک اصل کلی، شرکت‌های سیمانی و تولید کنندگان بتن با همکاری هم می توانند مشکلات را از بین ببرند.
دوشنبه, 20 خرداد 1398 ساعت 06:00

ورود خانه ملتی ها به معضل خانه مردم

عصراقتصاد: معضل خانه دار شدن مردم و بررسی طرح ملی مسکن دستور کار اصلی روز گذشته صحن علنی مجلس بود که با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاون مسکن وی، رئیس کل بانک مرکزی و وزیر کشور مورد بحث قرار گرفت. معضل مسکن و شرایط رکود حاکم بر این…
دوشنبه, 20 خرداد 1398 ساعت 10:25

بازار اجاره بها داغ شد

طبق آمار بانک مرکزی از بازار مسکن در اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ اجاره بها در شهر تهران ۲۳ درصد و در کل کشور ۲۰ درصد نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش داشته است.
دوشنبه, 20 خرداد 1398 ساعت 09:11

توانایی تسخیر بازارهای جهانی را داریم

لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با تاکید بر تکثیر مدل توسعه و گسترش بازار استارتاپی ایران در دیگر نقاط جهان گفت: ایران با تکیه بر کسب و کارهای دانش‌بنیان و استارتاپی، می تواند بازارهای تجاری بین‌المللی را تسخیر ‌کند.
عصراقتصاد: روزگذشته بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دارو و آزمایشگاهی (ایران هلث) با حضور وزیر بهداشت در محل نمایشگاه‌های بین المللی تهران افتتاح شد. در این نمایشگاه که از ۱۹ تا ۲۲ خرداد ماه و با شعار «نمایشی بی نظیر برای ارتقای سلامت جامعه» برگزار می‌شود از…
دوشنبه, 20 خرداد 1398 ساعت 09:12

چهار راهکار توسعه حمل و نقل ریلی

عصراقتصاد: وزیر راه و شهرسازی پیوستن به استانداردها و تکنولوژی‌های روز دنیا، استفاده از پتانسیل های بازار سرمایه، تحول سازمانی و رفتاری در راه‌آهن و بهره برداری از توان بخش خصوصی را 4راهکار موثر برای پیشرفت توسعه حمل و نقل ریلی کشور دانست.
لیلا ابوالفتحیعصراقتصاد: یکی از فعالان حوزه تولید مصالح ساختمانی(آجر) اظهار کرد: سال های گذشته به کشورهای منطقه و آسیای میانه صادرات آجر صورت می گرفت، اما امروز به دلیل هزینه حمل ونقل بالا و نبود صرفه اقتصادی برای کشور خریدار، صادرات متوقف شده است.
مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه بانک مسکن آمادگی احیای بازار پیش فروش و پیش خرید مسکن را دارد اما باید مراحل اصلاح قانون مرتبط با آن در مجلس طی شود و به اتمام برسد، گفت: برای تقویت توان پرداخت اجاره مسکن هم تمهیداتی را اندیشیده‌ایم و قرار بر این…
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: اگر دوره تسلسل تحولات مسکن را ببینیم، رابطه معناداری با تحولات نرخ ارز دارد.
صفحه 1 از 227

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395