مسکن و شهرسازی

مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت: با هم‌افزایی بنیاد مستضعفان و امضای تفاهم‌نامه توانستیم ۶ هزار و ۲۵۰ خانه در طول چهار سال برای این خانواده‌ها بسازیم و ۶ هزار و ۵۸۸ خانه در مراحل ساخت هستند.
علی نبیان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، در نشست مشترکی با خداداد غریب پور، مدیرعامل ایمیدرو، بر اولویت بحث مشارکت در پروژه ها برای سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم با مشارکت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران پروژه های ساخت…
برای کنترل تقاضا، پیشنهاد شده است که اعطای تسهیلات در سال اول مشروط به قراردادهای اجاره‌ای باشد که یک سال از زمان آنها گذشته و منوط به ارایه کد رهگیری باشد، اما در سنوات بعد می‌توان دامنه استفاده از این تسهیلات را گسترش داد.
چهارشنبه, 26 تیر 1398 ساعت 10:45

کاهش عمر ساختمان در کشور به ٢٣ سال رسید

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه باید سیستم تعمیر و نگهداری ساختمان در نظام ملی ساخت و ساز تعریف شود، گفت: عمر ساختمان در کشور به ٢٣ سال کاهش پیدا کرده است در حالی که عمر ساختمان می تواند به بیش از ۱۰۰ سال برسد.
 رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: مهندسان ایرانی به زودی گواهینامه کار در اتحادیه اروپا را با برگزاری آزمون در آلمان دریافت می‌کنند.
 وزیر راه و شهرسازی با دعوت از سرمایه گذاران برای تولید مسکن استیجاری گفت: انبوه سازان و سرمایه گذاران برای ساخت مسکن استیجاری در کشور امتیازات ویژه ای از دولت دریافت می کنند، این موضوع قانونی در سالهای گذشته از سوی سازندگان مورد استقبال قرار نگرفته است.
سقف تسهیلات مسکن مهر برای حدود 200 هزار واحد مسکونی در حال ساخت که پیشرفت فیزیکی حداقل 70 درصدی دارند اما هنوز کار ساخت و تکمیل آنها به پایان نرسیده است، از 40 میلیون تومان فعلی به حداکثر 50 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن با بیان این‌که طرح مسکن اقساطی کارکنان دولت به رؤیت رئیس‌جمهور رسیده و برای بررسی کارشناسی به سازمان برنامه ارجاع شده است گفت: طبق پیشنهاد اولیه ۲۰ تا ۴۰ درصد حقوق پرسنل به خرید مسکن اختصاص می‌یابد.
نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با پیش بینی کاهش 20درصدی قیمت مسکن در نیمه دوم سال تاکید کرد: افزایش قیمت مسکن ربطی به برجام و تحریم ندارد.
 یک کارشناس مسکن گفت: با توجه به افزایش جمعیت اجاره نشین سهم مسکن اجاره ای در طرح اقدام ملی از سوی بخش خصوصی و دولت مشخص شود چرا که این اقدام می تواند در بلندمدت فضای اجاره داری حرفه‌ای را در کشور توسعه دهد.
اهالی زلزله زده مسکن مهر شهید شیرودی شهرستان سرپل ذهاب که منازلشان در زلزله آبان سال ۹۶ تخریب و آسیب دید اکنون در انتظار تحقق وعده مسکن و شهرسازی برای تحویل واحدهای مسکونیشان برای اسکان هرچه سریع تر در آن هستند.
عصراقتصاد: آشفته بازار مسکن اگرچه مقصران و عوامل گوناگونی دارد که خانه های خالی و بازار بازی های سوداگران تنها یکی از هزاران عامل است ،اما مالیات خانه های خالی که این روزها بحث آن داغ شده و محور توجه ها قرار گرفته است می تواند به عنوان راهکاری برای…
نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه مالکیت ۷۰۰ واحد مسکونی توسط یک شخص حقیقی صحت ندارد و مالک این واحدها، بانک‌ها هستند، گفت: به شرط ثبات قیمت ارز، واحدهای بالای ۱۵۰ متر تا پایان شهریور ماه احتمالا با افت قیمت مواجه می‌شوند.
رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران خبر داد: به دلیل کاهش ۶۰ درصدی معاملات مسکن شاهد کاهش ۵ تا ۱۲ درصدی قیمت خانه در بسیاری از مناطق شهر تهران هستیم.
شنبه, 22 تیر 1398 ساعت 05:00

اقتصاد مسکن مصدوم است، نه بیمار

سجاد عسگری عصراقتصاد: بازار مستغلات و مسکن در یکسال اخیر در شرایط منحصربه فردی قرار گرفته است، به گونه ای که رفتارهای این بازار نه با مکانیزم بازار رقابت و تحلیل های کلاسیک همخوانی دارد و نه تحلیلگران سنتی به روش های قبلی خود می توانند شرایط فعلی بازار مسکن…
چهارشنبه, 19 تیر 1398 ساعت 06:00

دیپلماسی اقتصادی کشور ضعیف است

عصراقتصاد: صادرات خدمات فنی و مهندسی که شامل صادرات فعالیت های مهندسی مانند ، طراحی نظارت، تأمین، تعمیر و نگهداری، اجرا، ساخت، بهرهبرداری، آموزش، خدمات مشاورهای، نصب و راهاندازی در رشتههای تأسیساتی و تجهیزاتی، انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی، نیرو، آب و برق، ساختمان، زیرساختهای حمل و نقل، معدن، کشاورزی،…
سجاد عسگری عصراقتصاد: یک کارشناس مسکن اظهار کرد: راهکار برون رفت بازار اجاره ایران از مشکلات کنونی، ایجاد نظام اجاره داری حرفه ای است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در تهران با کمبود زمین برای تولید مسکن مواجه هستیم، گفت: برای تولید انبوه مسکن در تهرانسر با 4 سرمایه گذار قرارداد منعقد شد.
عصراقتصاد: دبیر اجرایی نوزدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان از گردهم آیی 680 شرکت داخلی و خارجی در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان خبر داد.
یک مشاور املاک ساکن شهر شهریار گفت: افزایش مهاجرت مستاجران از پایتخت به شهرهای اطراف موجب شده تا قیمت‌ اجاره بها در اطراف تهران به طور چشمگیری افزایش یابد.
اسلامی با اشاره به ضرورت افزایش سقف وام خرید مسکن گفت: مطالبه مردم، افزایش سقف وام خرید مسکن بود که این موضوع هم در مصوبه شورای پول و اعتبار به تصویب رسید و سقف تسهیلات نسبت به آنچه در گذشته بود حدود ۶۰ درصد افزایش پیدا کرد. یعنی وام ۱۰۰…
یکشنبه, 09 تیر 1398 ساعت 09:02

طرح های تابستانی برای مستاجران

اجاره نشینی روزی در ایران خوش نشینی بود اما درزمان حاضر به یک دغدغه ذهنی تبدیل شده است به این علت که تا قرادادی بسته می شود و زمینه آرامش نسبی برای موجر فراهم می شود، زمان یکسال به پایان می رسد و باز دغدغه مسولان ذیربط ازبیان طرح های…
در نشست صاحبنظران حوزه مسکن در وزارت راه و شهرسازی جزییات طرح خانه دار شدن کارمندان دولت بررسی و چگونگی نحوه دریافت اقساط از کارمندان و تحویل واحدها مشخص شد.
سجاد عسگری عصراقتصاد:در روزهایی که بازار مسکن چه خرید و فروش و چه اجاره با رکود شدید و افزایش سرسام آور قیمت ها مواجه است، بازاراملاک تجاری و اجاره و خرید و فروش ملک و سرقفلی در این حوزه کمتر مورد توجه قرارگرفته و ظاهرا متولی خاصی ندارد.
وزیر راه و شهرسازی از رونمایی طرح تامین مسکن کارکنان دولت (طرح تام کاد) در آینده نزدیک خبر داد و گفت: بر اساس قانون ساماندهی زمین و مسکن و قانون پس‌انداز مسکن، طرح تامین مسکن کارکنان دولت که مورد تاکید رئیس جمهوری است، عملیاتی و اجرایی می‌شود.
عصراقتصاد: وزیر راه در مراسم امضای تفاهمنامه با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی، از ساخت مسکن برای فرهنگیان به منظور سرعت بخشیدن به جریان تولید مسکن خبر داد. محمد اسلامی ، روز گذشته در این مراسم اظهارکرد: این ۱۰۰ هزار واحد جدای از…
وزیرراه و شهرسازی گفت: تاکنون ۱۴۰ هزار واحد از طرح اقدام ملی وارد فاز اجرایی شده است و به تدریج در روزهای آینده تفاهمنامه های بیشتری به امضا خواهد رسید و در یک برنامه سراسری با حضور رئیس جمهوری ۱۱۰ پروژه مسکن ذیل طرح اقدام ملی آغاز می شود.
بر خلاف سیر نزولی معاملات در بازار مسکن همچنان قیمت خرید و فروش زمین و ساختمان بر اساس آمارها رو به افزایش است که هردو شیب بسیار تندی دارند.
وزیر راه و شهرسازی از آغاز نهضت خانه سازی در مجموعه وزارت راه و شهرسازی خبر داد و مسئولیت دولت را تامین مسکن جامعه هدف و رفع دو قطبی شدن امکانات جامعه عنوان کرد.
یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: اگر شرایط فعلی ادامه پیدا کند، عملاً تابستان امسال پایان افزایش قیمت مسکن خواهد بود.
صفحه 1 از 44

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395