مسکن و شهرسازی

سجاد عسگری عصراقتصاد: رکود بازار مسکن در سال های گذشته منجربه تعطیلی یا غیر فعال شدن واحدهای تولیدی نقش آفرین در صنعت ساختمان شد. مصالح ساختمانی بخش هایی از این بازار است که با توجه به رکود به دلیل افزایش قیمت نهاده های تولید افزایش قیمت بی سابقه ای در…
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه احداث مسکن و برنامه‌های بازآفرینی شهری در اولویت کار دولت قرار دارد، گفت: مهم‌ترین کاری که وزارت راه و شهرسازی در این رابطه انجام می‌دهد، عرضه زمین است و دغدغه زمین را برای مردم از بین می‌بریم.
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درخصوص سامان‌دهی بازار مسکن بیان کرد: دولت قبل از هر کاری باید دست دلالان را از بازار مسکن کوتاه کند زیرا آنان باعث آشفتگی در قیمت‌ها شده‌اند.
مدیرعامل شرکت عمران پردیس با بیان اینکه قیمت‌های یک میلیارد تومانی هم برای فروش برخی از واحدهای مسکن مهر پردیس از سوی عده‌ای مطرح شد اما به معامله نرسید، گفت: در حال حاضر قیمت تمام شده مسکن مهر کمتر از 300 میلیون تومان نیست و طبیعی است که کمتر از…
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 ساعت 09:39

بیش از 500هزار خانه خالی در استان تهران داریم

لیلا ابوالفتحی عصراقتصاد: رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از شناسایی 450 تا 500 هزار خانه مسکونی خالی از سکنه در استان تهران طبق سرشماری نفوس و مسکن سال 95 خبر داد.
سجاد عسگری عصراقتصاد: گزارشاتی که از نیمه دوم سال ۹۷ و آغاز سال جدید در مورد مسکن اعلام می شود، حاکی از رشد سرسام آور قیمت های مسکن در این مدت است که گفته می شود ساختمان های کلنگی ۱۴۰ درصد و آپارتمان ۸۰ درصد رشد قیمت داشته است ،…
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه سقف وام احداث مسکن شهری 50 میلیون تومان و مسکن روستایی 40 میلیون تومان است، گفت: 5000 هزار میلیارد تومان وام ارزان و بلاعوض در اختیار مردم سیل زده قرار می‌دهیم.
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: 11 میلیون نفر در کشور حاشیه نشین هستند که با درنظرگرفتن هشت میلیون نفر که در بافت های فرسوده و تاریخی زندگی می‌کنند، در مجموع 19 میلیون نفر از 60 میلیون نفر جمعیت شهری در مناطق حاشیه نشین و بافت‌های فرسوده به سر می…
افزایش قیمت مسکن در تهران، قیمت املاک کرج و قرچک را نیز گران کرده است. که همین موضوع انصراف صاحب‌خانه‌ها را برای فروش املاک به همراه داشته است.
پژمان اظهار داشت: یک محدوده ۴.۴ هکتاری در محله سیروس تملک شده و می‌توان طرح مناسبی برای این محدوده تهیه شود تا در شهر تهران بتوانیم یک الگوی موفق داشته باشیم و آن را در سایر مناطق تکرار کنیم.
سجاد عسگری عصراقتصاد: از جمله مهم ترین مسائل و نیازهای ضروری در این گونه حوادث فراهم کردن به سرعت محل سکونت و خانه برای آسیب دیدگان است که استفاده از خانه های پیش ساخته می تواند به مثابه یک میان برعمل کرده و به اسکان مردم در هنگام بروز حوادث…
در حالی که وزیر راه وشهرسازی مدعی است مدت زمان خرید خانه در کشور 3 سال است، کارشناسان مسکن می‌گویند این شاخص در کشورمان با مصرف یک سوم درآمد خانوار به 33 سال رسیده است.
سه شنبه, 24 ارديبهشت 1398 ساعت 11:55

تاخیر تحویل مسکن مهر کارگران ۱۰ ساله شد

رئیس هیات مدیره تعاونی مسکن کارگران فلزکار و مکانیک عنوان کرد: بعد از ۱۰ سال هیچ کدام از اعضای تعاونی ما از طریق پروژه مسکن مهر پرند خانه‌دار نشده و بعضا مجبور شده‌اند امتیاز خود را با قیمت ناچیز واگذار کنند.
عقبایی، نائب رییس اتحادیه املاک گفت: رشد قیمت اجاره امسال با توجه به نوساناتی که در بخش خرید و فروش مسکن وجود داشته بیش از ۲۰ درصد نخواهد بود.
دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398 ساعت 15:26

پنج مقصر افزایش 50درصدی نهاده های ساختمانی

سجاد عسگری عصراقتصاد: یکی از عناصر مهم و تاثیر گذار در ساخت و ساز مصالح ساختمانی است که در قیمت نهایی مسکن اثر گذار است که در سال 97با تورم 47درصدی مواجه شده است. فعالان و تولید کنندگان حوزه مصالح ساختمانی برای این افزایش بی رویه قیمت 5مقصر اصلی را…
وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه پس از اجرای طرح واحدهای پیش ساخته در مناطق سیل‌زده، بازخورد آن از سوی کسانی که استفاده می‌کنند، جمع‌بندی خواهد شد تا پس از موفقیت با ایجاد تسهیلات در دستور کار برای تولید انبوه قرار گیرد، گفت: از این رو مصمم به ساخت حداقل…
شنبه, 21 ارديبهشت 1398 ساعت 15:01

بازار مسکن وارد تورم رکودی شد

دبیر علمی طرح جامع مسکن با بیان اینکه بازار مسکن در شرایط تورم رکودی قرار دارد، گفت: اگر طرح کارت اعتباری مصالح با موفقیت به اجرا برسد، حدود 2 تا 3 درصد بر کاهش هزینه‌های تمام شده ساخت مسکن اثر دارد.
عصراقتصاد: در سال هایی که بازار ساخت و ساز در ایران رکود را به دلایلی تجربه می کند و صنعت های وابسته به این بازار تعطیل یا نیمه تعطیل شده اند و با توجه به اینکه 175 شغل کلیدی به مسکن بستگی دارد می توان از ظرفیت دیگر کشورها استفاده…
چهارشنبه, 18 ارديبهشت 1398 ساعت 11:55

مالیات تورم را از مسکن نگیریم

عصراقتصاد: دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان استان فارس در خصوص مالیات بر عایدی مسکن گفت: مالیات باید بر اساس قیمت اصلی و خالص، بدون مصاحبه تورم دریافت شود.
سه شنبه, 17 ارديبهشت 1398 ساعت 18:00

افزایش 142 درصدی نرخ ساختمان های کلنگی تهران

 مرکز آمار ایران اعلام کرد: قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی تهران در زمستان پارسال در مقایسه با زمستان سال 96 حدود 142.8 درصد و همچنین بهای فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی 81.7 درصد افزایش داشته است.
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران گفت: مابه التفاوت حق مسکن کارگران از اول سال 98 لازم الاجرا است و در آخر اردیبهشت ماه به طور کامل واریز خواهد شد.
سجاد عسگری عصراقتصاد: در پی اظهار نظر یکی از نمایندگان مجلس درباره استفاده از ظرفیت پایگاه بسیج برای شناسایی خانه های خالی رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت : به دلیل اینکه بسیج اطلاعات جامع راجع محلات دارد این طرح مثبت است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از آغاز عملیات اجرایی احداث شهرهای جدید تیس و سیراف در یک سال گذشته خبر داد و افزود: خوشبختانه در این مدت مصوبه هیأت وزیران برای ایجاد شرکت عمران شهر جدید ایوانکی اخذ و فرآیند قانونی شهرهای جدید تابناک و شهرهای اقامتی گلستان تا مرحله…
عصراقتصاد: دبیر اتحادیه صنف فروشندگان مصالح ساختمانی تهران از تعطیلی و تغییر کاربری 80 درصدی این مجموعه خبر داد.
بانک مسکن در روزهای اخیر از بسته‌ای رونمایی کرد که در آن به تقویت بخش عرضه تاکید شده است. طبق این مدل، سقف تسهیلات ساخت واحد مسکونی در تهران حداکثر ۱۷۰ میلیون تومان به ازای هر واحد افزایش می‌یابد. سال گذشته این عدد ۱۱۰ میلیون تومان بود.
مدیرعامل بانک مسکن از پیشنهاد طرحی خبر داد که بر اساس آن تسهیلات مسکن بر اساس قدرت خرید و توان بازپرداخت به متقاضیان ارائه می‌شود.
قائم مقام وزیر راه وشهرسازی در امور مسکن مهر گفت: تا پایان امسال مساکن مهر باقی مانده تکمیل و به متقاضیان واگذار می‌شود.
سه شنبه, 10 ارديبهشت 1398 ساعت 10:04

حق مسکن کارگری یک میلیون ریال شد

سمیرابابایی عصراقتصاد: براساس اصل ۳۱ قانون اساسی، داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر خانواده ‌ایرانی است‌ و دولت موظف است با رعایت اولویت برای افراد نیازمند از جمله روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل ‌را فراهم کند.
عصراقتصاد: هفته اول فروردین ماه بود که سیل و آب گرفتگی برخی شهرهای ایران را فرا گرفت و موجب ایجاد سیلاب و خسارت های مالی و جانی در 25 استان کشور به سیل زدگان شد که به گفته وزیر کشور خسارت های سیل اخیر در ایران بین 30 تا 35…
دوشنبه, 09 ارديبهشت 1398 ساعت 12:33

افزایش ۲درصدی قیمت مسکن در فروردین

بر اساس جدیدترین گزارش بانک مرکزی متوسط قیمت مسکن طی فروردین امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۲.۱درصد افزایش یافت. متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در اولین ماه امسال به ۱۱میلیون و ۲۶۹هزار تومان افزایش یافته است.
صفحه 1 از 43

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395