مسکن و شهرسازی

رییس اتحادیه مشاوران املاک اظهار داشت: درج قیمت در سایت‌های اینترنتی و اپلیکیشن‌ها عامل افزایش حباب‌گونه قیمت‌ها هستند چراکه هر فردی می‌تواند هر قیمتی از ملک خود را در این سایت‌ها اعلام کند.مصطفی قلی خسروی درباره وضعیت بازار مسکن در نیمه دوم امسال اظهار داشت: با ثبات نرخ ارز شاهد…
سجاد عسگری عصراقتصاد: ایمنی ساختمان ها یکی از مسائل مهم و اساسی در حوزه ساخت وساز به ویژه در کشوری با جغرافیای خاص ایران بوده است و در این موضوع استاندارد مصالح ساختمانی از ضروریات و مباحث اساسی است و بتن آماده از جمله مصالح اصلی در ساختمان سازی است…
مدیرعامل بانک مسکن از رشد ١٠ درصدی تقاضای استفاده از تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم در سال جاری خبر داد و گفت: باوجود رکود در بخش مسکن، همچنان تقاضا برای این تسهیلات وجود دارد. البته تقاضای این تسهیلات در تهران و شهرهای بزرگ کمتر شده اما استقبال از این…
قیمت اوراق تسهیلات مسکن نسبت به هفته گذشته با افت بیشتر مواجه شده است؛ به طوری که قیمت هر برگ از اوراق تسه حدود ۴۰ هزار تومان معامله می‌شود که با این حساب هزینه وام مسکن به علاوه وام جعاله برای زوج‌های تهرانی به ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان…
چهارشنبه, 27 شهریور 1398 ساعت 09:43

تاب آوری بیمارستان ها دغدغه اصلی مسولین شود

عصر اقتصاد: رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: در آستانه انتخابات مجلس هستیم ؛ بنابر این مردم باید از نمایندگان حوزه انتخابیه خود به جای احداث بیمارستان جدید بخواهند که به موضوع مقاوم‌سازی و تاب‌ آوری بیمارستان‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشند.
۳۰ هزار چاه فاقد مجوز در استان تهران در حال بهره‌برداری از آب‌های زیرزمینی هستند که عامل اصلی فرونشست زمین در کشور است.
عصراقتصاد: اولین نمایشگاه تخصصی تبیین نقش وزارت راه و شهرسازی در دوران دفاع مقدس با حضور وزیر راه و شهرسازی و مقامات لشگری و کشوری در هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود.
چهل و یکمین سالروز رخداد زمین‌لرزه مرگبار طبس گلشن که در 25 شهریور ماه 1357 خورشیدی با بزرگای گشتاوری 3/7 در مقیاس ریشتردر هیاهوی نارآمی‌های تابستان 57 با ویرانی شهر طبس گلشن و بیش از 90 روستای تابعه آن، جانستان حدود 20 هزار تن از هم میهنانمان شد، دستمایه‌ای است…
با توجه به نقش کلیدی بانک مسکن در اقتصاد، باید به گونه‌ای عمل کنیم که سهم تسهیلات این بانک تخصصی در بخش‌های غیر از مسکن به کمترین میزان برسد.
موسی داداش زاده/ کارشناس مسایل اقتصادی ترکیه عصراقتصاد: برخی از هموطنانمان با سودای زندگی بهتر یا حفظ سرمایه مالی خود اقدام به خرید ملک در ترکیه و یا معاوضه با املاک خود می کنند غافل از اینکه حکایت این روزهای خرید ملک در ترکیه، همانند خانه‌ای روی آب است.
برخی محله‌ها و مناطق شهر تهران هم اکنون با کاهش قیمت‌های حباب آلود مسکن همراه است طوری که قیمت مسکن در برخی مناطق شهر تهران در پی شکست حباب قیمت بیش از ۱۰ درصد ارزان شده است.
عصراقتصاد:دبیر کانون صنفی سراسری انجمن های تولید کننده بتن آماده و قطعات بتنی با تاکید بر لزوم رعایت استاندارد ملی اجباری 302 از سوی تولید کنندگان شن و ماسه گفت: به دلیل شن و ماسه غیر استاندارد مجبوریم از سیمان بیشتری در ساخت و ساز استفاده کنیم که این کار…
مدیر بخش زلزله و رانش زمین مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی گفت: سه منطقه جنوب و جنوب غرب تهران و شهر اصفهان در وضعیت بحرانی از نظر خطر فرونشست زمین و تاثیر آن بر زیرساخت‌های حمل و نقل و تاسیسات شهری قرار دارند.
شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 11:48

پیشرفت فیزیکی 90 درصدی متروی هشتگرد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه متروی هشتگرد به پیشرفت فیزیکی 90 درصدی رسیده است، گفت: هیچ واحد مسکن مهر ی نباید بدون زیرساخت ها و مراکز خدماتی اولیه جهت رفع نیاز ساکنین تحویل داده شود.
در شرایطی که حدود ۸۰ درصد فایل‌های عرضه موجود در بازار مسکن به آپارتمان‌های بالای یک میلیارد تومان اختصاص دارد در مردادماه ۱۳۹۸ بالغ بر ۶۵ درصد معاملات به خانه‌های کمتر از ۱.۲ میلیارد تومان اختصاص داشت؛ در این بین آپارتمان‌های ۳۰۰ تا ۴۵۰ میلیون تومان در صدر قراردادهای خرید…
مدیرعامل شرکت باز آفرینی شهری در جمع فرماندار و شهرداران شهرستان رشت از رویکرد جدیدی درمدیریت شهری خبر داد و گفت: بزودی بخشی از اختیارت ملی در حیطه باز آفرینی شهری به استان‌ها واگذار می‌شود.
یکشنبه, 17 شهریور 1398 ساعت 10:35

کوچ سرمایه‌ها از بازار مسکن

نقدینگی موجود در بازار مسکن هر ماه کمتر می‌شود. بر اساس گزارش دفتر اقتصاد مسکن در پنج ماهه نخست امسال حجم نقدینگی بازار مسکن شهر تهران به ۳۲ هزار و ۴۷۰ میلیارد تومان رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲.۵ درصد کاهش داشته است.
عصراقتصاد: عضو اتحادیه مشاوران املاک تهران با اشاره به اینکه زمان آن فرا رسیده است که شیوه خانه دار شدن در شهر های بزرگ را تغییر دهیم و به جای تخریب و نوسازی به سمت بازسازی پیش برویم، تاکید کرد: اتحادیه املاک باید به سمت علمی شدن و کارشناسی عمل…
دکتر رضا حاجی علی بیگی، کارشناس مسکن و عضو اتحادیه مشاوران املاک تهران در گفتگو با روزنامه عصر اقتصاد بر لزوم متعادل سازی نرخ مسکن و جلوگیری از رکود آن توضیح داد:
مگر کسی تصور می‌کرد که قیمت مسکن تا این حد افزایش یابد. پس هیچ کارشناسی نمی‌تواند پیش بینی کند که روند رو به پایین قیمت مسکن چه زمانی متوقف خواهد شد.
رئیس سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی قول داده است که سامانه املاک و مستغلات را تا پایان سال راه‌اندازی کند. با آغاز به کار کردن این سامانه، بستر لازم برای اجرای اخذ مالیات بر خانه‌های خالی فراهم می‌شود.
یک کارشناس مسکن گفت: تصور نمی‌کنم که تا دو سه سال آینده قیمت مسکن دچار افزایش شود و این فرصت را به سیاست‌گذار می‌دهد تا برنامه‌های خود را برای تولید مسکن در استطاعت اجرا کند.
سه شنبه, 12 شهریور 1398 ساعت 08:07

همکاری دیوار و آی‌هوم در ساماندهی املاک

عصراقتصاد: با اینکه زمزمه‌های ادغام دیوار و پلتفرم آی‌هوم از سال گذشته به گوش می‌رسید اما این موضوع تا به امروز از سوی دو مجموعه تایید نشده بود. مدیران هر دو مجموعه روز گذشته در نشست خبری مشترک، از همکاری با یکدیگر پرده برداشتند و اعلام کردند که دیوار و…
با ادغام دو طرح صندوق پس‌انداز مسکن یکم و اقدام ملی مسکن، متقاضیان خرید خانه می‌توانند در طرح ساخت ۴۰۰ هزار واحدی خانه (طرح اقدام ملی) صاحبخانه شوند.
همزمان با آغاز دوره رکود مسکن، تقاضای خرید خانه از مناطق شمالی شهر تهران به مناطق جنوبی تهران منتقل شده است.
محمد اسلامی در اولین همایش سراسری تأمین و ساخت یک هزار واحد مسکن کارکنان نیروهای مسلح که با حضور نمایندگانی از وزارت دفاع و وزارت راه تشکیل شد بر ورود تمامی بانک‌ها برای احداث یکصد هزار واحد مسکونی کارکنان نیروهای مسلح تأکید کرد.
وضعیت معاملات مسکن در مناطق مختلف شهر تهران از رکود شدید در دو منطقه ۲۲ و ۱۹ تهران و همچنین مقاومت مناطق ۵، ۴ و۲ نسبت به این شرایط خبر می‌دهد.
یکشنبه, 10 شهریور 1398 ساعت 09:20

وضعیت بازار مسکن از نگاه رسانه های داخلی

برنامه های جدید دولت در زمینه مسکن و همچنین ثبات و کاهش نرخ‌ها در بازار مسکن مورد توجه و بررسی در رسانه های داخلی قرارگرفته است.
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با «ایران» با تأکید بر اینکه مسکن‌های جدید تا 2 سال دیگر تکمیل و به متقاضیان عرضه می‌شود، هدف از ساخت و سازهای جدید را دسترسی گروه‌های هدف به مسکن مناسب بر اساس حمایت‌های مالی و در قالب تسهیلات حمایتی عنوان کرد.
منطقه ۲۲ نیز در حالی به‌عنوان رکودی‌ترین منطقه در بازار مسکن پایتخت شناسایی شده است که تعداد آپارتمان‌های فروخته شده در آن از نصف هم کمتر شده و همزمان افت کمتر از ۲ درصدی میانگین قیمت مسکن در این منطقه، نشان از شروع کاهش اسمی قیمت مسکن در این نقطه…
صفحه 1 از 47

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395