مسکن و شهرسازی

دوشنبه, 16 تیر 1399 ساعت 15:50

اعلام جزییات وام ودیعه به مستاجران

معاون وزیر راه وشهرسازی جزییاتی درباره ارایه وام ودیعه به مستاجران را اعلام کرد.
میزان معاملات آپارتمان‌های مسکونی در تهران با ۱۰ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی، نسبت به ماه قبل ۴.۷ درصد کاهش یافت.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد: با آورده ۳۰ میلیارد تومانی بنیاد و منابع ۶۰ میلیارد تومانی بانک مهر ایران، میزان تسهیلات تکمیلی مسکن روستایی به ۹۰ میلیارد تومان می‌رسد که این مبلغ در قالب وام ۱۵ میلیون تومانی قرض‌الحسنه به ۶۰۰۰ واحد مسکونی روستایی و یا واحد کوچک…
معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی طی اطلاعیه ای از تمدید مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان طرح ملی مسکن تا اطلاع ثانوی خبر داد.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از تامین بخش عمده‌ای از اراضی مورد نیاز ساخت مسکن ملی در استان‌های کشور توسط آن سازمان، خبر داد.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: مهلت ویرایش اطلاعات متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن ۱۴ تیرماه است.
چهارشنبه, 11 تیر 1399 ساعت 13:03

رشد ۱۷.۳ درصدی قیمت مصالح ساختمانی

شاخص قیمت مصالح ساختمانی شهر تهران در فصل بهار ۹۹ نسبت به زمستان سال گذشته ۱۷.۳ درصد رشد کرد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق مصوباتی که اتحادیه مشاوران املاک داشته، خوشبختانه بازار اجاره به آرامش رسیده است و جلوی قیمت‌های کاذبی که از سوی برخی از سایت‌ها اعلام می‌شد را گرفتیم.
مدیرعامل فرابورس با اشاره به نوسانات غیرمتعارف قیمت اوراق تسهیلات مسکن در ماه‌های اخیر، ایجاد تغییراتی در قوانین معاملاتی این بازار همچون کاهش دامنه نوسان، استفاده از حجم مبنا، تغییر در نحوه انجام معاملات و حضور بازارگردان برای این اوراق را پیشنهاد داده‌ایم.
حسام عقبایی با اشاره به مصوبه دیروز ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص حمایت از مستأجران، اظهار کرد:‌ در شرایط بحرانی بازار اجاره بهای مسکن، مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا اقدام مناسبی برای حمایت از قشر متوسط و پایین جامعه بود.
قراردادهایی که از امروز منقعد می‌شوند در تهران بیش از 25 درصد، در سایر کلانشهرها بیش از 20 درصد و در بقیه شهرها بیش از 15 درصد نمی‌‌توانند افزایش اجاره‌بها داشته باشند ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا در جلسه روز گذشته خود ساماندهی بازار اجاره در دورره شیوع این…
تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در خرداد ماه سال 1399، به 10.8 هزار واحد مسکونی بالغ شد که نسبت به ماه مشابه سال قبل 80.1 درصد افزایش نشان می دهد.
داده‌های مرکز آمار حاکی از آن است که ۲۴ درصد خانوارهای شهری و ۴.۵ درصد خانوارهای روستایی در سال ۹۸ اجاره‌نشین بوده‌اند.
مدیرکل دفتر مقررات ملی وکنترل ساختمان با اعلام اینکه در دوران پساکرونا بسیاری از قواعد رایج پیشین در حوزه ساخت و ساز تغییراتی خواهند کرد از ضرورت رعایت بیشتر ملاحظات زیست محیطی در سیاستگذاری‌های حوزه ساخت و ساز خبر داد.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد که کلیه مراحل و فرایند اجرایی سازمان ثبت اسناد، الکترونیکی شده‎اند زین پس دیگر نیازی به مراجعه افراد به واحدهای ثبتی نیست.
بر اساس آمار وزارت راه متوسط قیمت مسکن در تهران طی خردادماه امسال با رشد ۲ میلیون تومانی به ۱۹ میلیون تومان افزایش یافته است. میزان معاملات نیز ۴.۳ درصد کاهش یافته است.
طبق گزارش وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت هر متر مربع مسکن در تهران در خردادماه گذشته 19 میلیون بوده است.
محمد ارفع عصراقتصاد: دولت زمانی طرح ساماندهی بازار اجاره را اعلام کرد که بسیاری از مستاجران کاسه چه کنم، چه کنم به دست از این مشاور املاک به آن مشاور املاک به جست‌وجوی خانه‌ای متناسب با توان پرداخت خود می گشتند در چنین روزگاری طرح مذکور آن ها را امیدوار…
رییس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به موضوع هم خانگی دوخانواده در یک واحد گفت: قاعدتا وقتی اعضای این دو خانواده به یکدیگر محرم نیستند نمی‌توانند زیر یک سقف با یکدیگر زندگی کنند. وقتی که در هتل‌ها اجاره یک اتاق به دو خانواده منع قانونی دارد این موضوع به اجاره…
معاون وزیر راه و شهرسازی، ایجاد سیستم حمل و نقل انبوه ریلی را اولویت اصلی شهرهای جدید خواند.
دوشنبه, 02 تیر 1399 ساعت 16:07

هزینه ساخت مسکن چقدر است؟

دو عضو انجمن انبوه‌سازان تهران می‌گویند: تغییرات قیمتی در زمین، مصالح ساختمانی و سایر هزینه‌های سربار ساخت مسکن مانند هزینه دریافت پروانه ساخت باعث شده که قیمت ساخت مسکن حدود چهار میلیون تومان به بالا تمام شود.
دوشنبه, 02 تیر 1399 ساعت 10:06

مستاجران وام حمایتی می‌گیرند

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: بسته حمایتی از مستاجران شامل مبلغ وام حمایتی و مکانیزم پرداختی آماده است و روز سه شنبه در جلسه‌ای با حضور رئیس جمهوری بررسی و تصویب می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی، ضمن تاکید بر این مطلب که تولید و ساخت مسکن به جریانی پایدار و مستمر تبدیل شده است، سیاست های وزارتخانه راه و شهرسازی را در بخش مسکن، کنترل قیمت مسکن و ساماندهی بازار اجاره، تشریح کرد.
یکشنبه, 01 تیر 1399 ساعت 11:35

افزایش ۳۰ درصدی عوارض ساخت مسکن

پایان سال گذشته مصوب شد مجموع عوارض دریافتی توسط شهرداری از سازنده‌های مسکن در سال ۹۹ به میزان ۳۰ درصد افزایش یابد؛ اما اجرای آن در ابتدای امسال به‌دلیل تبعات اقتصادی کرونا برای فعالان ساختمانی تعلیق شد. قرار بود مصوبه تعلیق‌شده، از ابتدای خرداد به اجرا دربیاید، اما دوباره اجرا…
وزیر راه و شهرسازی که سال گذشته از ارائه تسهیلات به سازندگان مسکن اجاره‌ای خبر داده بود، مجددا، گفت: کسانی که قصد دارند واحد مسکونی اجاره‌ای تولید کنند اعم از نهادها یا اشخاص حقیقی از سوی وزارت راه، زمین ۹۹ ساله همراه با تسهیلات ساخت مسکن دریافت می‌کنند.
رئیس جمهوری با ناکافی دانستن قوانین، مقررات و ‌آیین نامه‌های اجاره یا فروش مسکن، خواستار اصلاح این قوانین شد و وعده داد که وزیر راه و مسکن و شهرسازی به مردم قول داده تا پایان دولت دوازدهم یک میلیون واحد مسکونی تکمیل و تحویل داده شود.
رئیس قوه‌قضائیه گفت: آشفتگی در بازار مسکن، مردم بالاخص طبقات ضعیف را دچار زحمت کرده است؛ از قبل هم پیش بینی می شد اگر نقدینگی موجود در کشور به سمت تولید هدایت نشود در حوزه مسکن و ارز و طلا التهاب ایجاد خواهد کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی از ورود بازار مسکن به بازار سرمایه و بورس در آینده نزدیک خبر داد و گفت: دولت اراضی مستعد را در هیات پذیرش بورس به عنوان پروژه‌های دارای ارزش اقتصادی قابل قبول با استانداردهای بورس پذیرش می‌کند. این پروژه‌ها در قالب صندوق معرفی می‌شوند و…
مرکز آمار متوسط اجاره ماهانه را در سال گذشته، 44.4 درصدی اعلام کرد که 10 درصد بیشتر از نرخ تورم کلی ۳۴.۸ درصد سال 98 است محمد ارفع طبق اعلام مرکز آمار ایران سال گذشته نرخ اجاره‌بها رشدی 44.4 درصدی را تجربه کرده است. این نرخ که از لحاظ اقتصادی…
وزیر راه و شهرسازی جزییات بسته حمایتی دولت از بازار مسکن را تشریح کرد.
صفحه 1 از 57

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399