استانها و شهرستانها

به گزارش روابط عمومی شستا؛ صورت‌های مالی و گزارش فعالیت‌ هیات‌مدیره هلدینگ‌های تابعه شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی(شستا)، مربوط به سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ در سایت شستا منتشر شد.
مشهد، تنها دفتر نمایندگی گروه صنعتی بارز را در اختیار دارد. این دفتر تمام خراسان بزرگ (رضوی، شمالی و جنوبی) و حتی بخشهایی از استان سیستان و بلوچستان و گلستان را تحت پوشش خدمات توزیع و فروش خود دارد.
استاندار یزد در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان با حضور وزیر نیرو خواستار تسهیل در صدور مجوزهای مورد نیاز بندرخشک پیشگامان شد.
یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 09:46

کاهش دمای هوا، خط قرمز در کشت دوم برنج

کاهش دمای هوا که از یک هفته پیش در مازندران محسوس شده، هشدار کارشناسان بخش کشاورزی و هواشناسی را به واقعیت تبدیل کرده است، هشداری که در آن از کشاورزان خواسته شده بود تا خط قرمز تابستانی در کشت دوم برنج را پشت سر نگذارند و با رعایت اصول کارشناسی،…
رییس اداره اصناف و تشکل‌های صنفی هرمزگان گفت: هر واحد نانوایی دراستان۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات بهسازی ونوسازی می گیرد.
این جلسه که با حضور رئیس شورای هماهنگی طرح، معاون هماهنگی و اقتصادی استاندار شیراز،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مدیر طرح، رئیس خانه معدن ایران و سایر مسئولین و کارشناسان با هدف رسیدگی به تصمیمات اتخاذ شده در جلسات گذشته و برنامه ریزی و تصمیم گیری برای پایش…
به گزارش روابط عمومی گروه تعاونی پیشگامان چهاردهمین دوره تجلیل از تعاونی های برتر استان یزد در هفته تعاون با حضور دکتر شریعتمداری وزیر تعاون,کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید و تعاونی های برتر استان یزد مورد تقدیر قرار گرفتند.
برای نخستین بار پس از هزاران سال ، ذخیره یخ و برف یخچال طبیعی درفک استان گیلان که نیاز آبی تابستان گله داران را تامین می کرد، به پایان رسید.
مدیر تعاون روستایی استان سمنان با بیان اینکه پسته دارای ارزش افزوده بالاست، گفت: از اواخر شهریور ماه جاری پسته استان بازار بورس عرضه می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان گفت: ورودی آب به پشت سدهای این استان در سال آبی جاری نسبت به سال آبی گذشته پنج برابر افزایش یافته است.
تولیدکنندگان شیرینی سنتی در قزوین معتقدند با وجود تنوع بالای تولید شیرینی در این شهر و ظرفیت سودآوری بالا در این صنعت، فقدان فرآیند مطلوب تولید، بسته بندی و بازاریابی کام فعالان این عرصه را تلخ کرده است.
سد گتوند، هشت سال پس از بهره‌برداری، هنوز در خوزستان قربانی می‌گیرد. ۲ روستای مسجدسلیمان با آبگیری دوباره این سد، از اواخر مرداد امسال به زیر آب رفتند.
سه شنبه, 05 شهریور 1398 ساعت 15:47

کاهش ۱۱ میلیارد دلاری قاچاق کالا در کشور

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: میزان قاچاق کالا سالانه در کشور از ۲۵ میلیارد دلار در سال های گذشته اکنون به حدود ۱۴ میلیارد دلار کاهش یافته است.
سه شنبه, 05 شهریور 1398 ساعت 12:55

ورود فاضلاب زندان نوشهر به دریا

در چند سال اخیر انتقال زندان نوشهر به خارج از شهر مطرح شده و طی سال های گذشته مذاکراتی برای گرفتن زمینی مناسب برای احداث زندان با منابع طبیعی شهرستان انجام شد اما بنا به دلایلی منتفی شده است.
رئیس هیات مدیره‌ بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: فرآیند ایجاد یک‌ هزار طرح اشتغالزایی مبتنی بر الگوی مردم‌ محور و برنامه‌های محرومیت‌زدایی این ستاد مطابق با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در پنج شهرستان و ۲۰۰ روستای سیستان و بلوچستان آغاز شد.
مدیرکل اداره غله و خدمات بازرگانی سیستان و بلوچستان گفت: ذخیره گندم استان در وضعیت مطلوب و اطمینان بخشی قرار دارد و در این زمینه جای هیچگونه نگرانی نیست.
مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی گلستان گفت که تمام سیلوهای استان پاک و بهداشتی است و اساسا هیچ گندم آلوده ای به بازار عرضه نشده است.
چهار سال از اعلام آمادگی وزارت نفت برای سرمایه گذاری هزار میلیاردی در پارک جنگلی یاسوج گذشت و نه اجازه فعالیت به نفتی ها داده شد و نه مدعیانی که معتقد بودند مصلحت این پارک و جنگل را بهتر از هر کسی می دانند توانستند سنگی را جابه جا و…
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: طی روزهای گذشته کنترل وسایل نقلیه‌ در حال عبور از خطوط ویژه اتوبوس در پایتخت، حتی آمبولانس‌ها تشدید شده است و در صورت مشاهده مواردی مثل استفاده سلبریتی‌ها از این وسایل نقلیه، متخلفان دستگیر و خودرو متوقف می‌شود.
اگرچه استان خراسان رضوی با بیش از ۱۰۱ هزار هکتار باغ پسته رتبه دوم کشور را دارا و محصول تولیدی آن دارای کیفیت بی چون و چرایی است اما فقدان تشکل های مشخص و فعال در عرصه صادرات، پسته این استان را مهجور و به محصولی ناآشنا برای جهانیان بدل…
حاشیه‌ نشینی پدیده ای است که از اواخر دهه ۱۳۴۰ در اطراف کلانشهرها ظهور کرد و به زخمی عمیق در کنار متن تبدیل شد، این معضل در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد به دلیل موقعیت ویژه آن حساسیت بیشتری دارد به طوری که اقدام جهادی و عزم همه…
نرسیدن کمباین و دروگر به زمین‌های کشاورزی سیروان و درو نشدن محصولات کشاورزان در مرداد ماه آتش‌سوزی‌های سریالی در مزارع این منطقه را رقم زده است. ترس کشاورزان این است که با گسترش آتش‌سوزی‌ها تمامی محصولات آنها از بین برود.
بیش از 50 سال از تولید اولین کاسه فالوده یزدی علی ماشالله در یکی از نقاط تاریخی اردکان می‌گذرد، اما استاد علی هیچگاه فکر نمی‌کرد که روزی از دست‌سازه‌ی خوشمزه‌ی سنتی‌اش چنین استقبالی شود.
‌زباله گردی یکی از معضلات و عوارض شهری است که در کلانشهرها روز به روز افزایش ‌یافته و در شهر ارومیه نیز در سال های اخیر شاهد گسترش این معضل هستیم.
طرح پایلوت سامانه نوین آب‌شیرین‌کن گلخانه‌ها با استفاده آب دریا در استان بوشهر اجرا می‌شود.
شنبه, 26 مرداد 1398 ساعت 16:07

استان بوشهر قطب پرورش میگوی کشور

استان بوشهر به عنوان قطب پرورش میگوی کشور است که با توجه به رعایت نکات ایمنی و بهداشتی از طرف پرورش دهندگان تاکنون از استان‌های پاک در بخش بیماری‌های پرورش میگوست.
از ۱۶ دشت استان بوشهر، ۱۲ دشت به دلیل برداشت بیش از توان اکولوژیک به دشت‌های ممنوعه و بحرانی تبدیل شده‌اند و سطح آب‌ های زیرزمینی آنها به طور پیوسته در حال افت است و ۴ دشت دیگر نیز به دلیل همجواری با دریا قابلیت و پتانسیل کشاورزی ندارند.
وجود منابع بزرگ هیدروکربنی در جنوب غرب کشور سبب شده تا انجام مطالعات مخزنی یکپارچه در راستای ازدیاد برداشت، توسعه و اکتشاف بویژه در ناحیه دشت آبادان ضرورت پیدا کند.به این منظور عملیات اجرایی طرح مطالعه یکپارچه افق‌های مخزنی با دریافت مصوبه هیئت مدیره شرکت ملی نفت در سال 93…
شاول های بومي شده میکسر کارخانه گندله سازی شماره 2 شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، به همراه لاينرهاي لاستيكي آن در تعميرات ساليانه نصب گرديدند.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، در راستای برنامه تعمیرات ساليانه ، شاول های میکسر کارخانه گندله…
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، همزمان به شصتمین سالگرد تاسیس این سازمان، آزمایشگاه محیط زیست با حضور معاون اقتصادی استانداری استان آذربایجان شرقی افتتاح شد.
صفحه 1 از 9

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395