راه سازی و راهداری

محمد ارفع عصراقتصاد: وزیر راه و شهرسازی از ساخت 800 کیلومتر خط دوم ریلی با اعتباری بالغ بر 8 هزار میلیارد تومان خبرداد.
طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی تولید داخل به شبکه سراسری راه‌آهن وارد شد.
با حضور وزیر راه و شهرسازی، شهردار تهران و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با بهره برداری از ۶۵ دستگاه ناوگان ریلی دیگر (لکوموتیو، واگن باری و مسافری) در سه ماهه نخست امسال در مجموع، ۲۰۹ دستگاه ناوگان ریلی به ارزش ۴۲۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: از ابتدای امسال 209 دستگاه واگان افزوده شده است که نسبت به سال گذشته رشد 78 درصدی داشته است و امیدواریم با تزریق منابع مالی جدید و ارائه تسهیلات از محل تبصره 18 نوسازی ناوگان ریلی سرعت بیشتری داشته باشد.
وزير راه و شهرسازي در سفر به استان قزوين بر بهره‌مندی روستاييان از خدمات توسعه‌ای تاكيد كرد که تا خرداد ١٤٠٠، ٨٠ كيلومتر از مسير اصلی قزوين- الموت- تنكابن تكميل و بهره‌برداری می‌شود.
به گفته وزیرراه و شهرسازی حداکثر اجاره بها در تهران 25 درصد و در سایر شهرها 20 درصد خواهد بود.
وزارت راه و شهرسازی با صدور اطلاعیه‌ای از امکان ویرایش اطلاعات متقاضیان مسکن ملی تا ۱۴ تیر خبر داد.
 نوسان در کارکرد موتور یا به نوعی تغییرات مداوم در دور موتور در حالت درجا که اصطلاحا دور آرام نامیده می‌شود مساله‌ای است که بسیاری از رانندگان با آن مواجه شده‌اند. عدم کارکرد یکنواخت موتور خودرو در حالت درجا و همچنین ریپ زدن و عملکرد پرنوسان آن در زمان حرکت…
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم در حکم مهندس محمدرضا مدرس خیابانی نائب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران خطاب به غیاثیان بر تعامل مستمر و مطلوب با رسانه ها، ایجاد تصویری واقع بینانه و در خور شرکت، توجه به برنامه های فرهنگی و بهره گیری از…
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: دوران محدودیت‌ها و تحریم‌های ناعادلانه برای ناوگان دریایی کشور گذرا است و قطعا با ظرفیتی که در بنادر کشور وجود دارد و با حضور مقتدرانه دریانوردان متخصص ایرانی به دوران طلایی باز خواهیم گشت.
محمد ارفع عصر اقتصاد: وزیر راه و شهرسازی روز دوشنبه به‌همراه رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس بنیاد مستضعفان از قطعه دوم آزادراه تهران-شمال بازدید کرد و پس از این بازدید وعده بهره برداری از مسیر رفت آن را تا پایان بهار 1400 اعلام کرد که به نظر می…
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان از آخرین وضعیت منطقه ۲ آزاد راه تهران – شمال حد فاصل سه راهی شهرستانک تا پل زنگوله را بازدید کردند.
در دنیای مدرن ‌و افزایش روز افزون مشغله‌های روزمره دیگر فرصت دست به آچار شدن و رفع ایراد خودرو در راه و بیراهه برای بسیاری از رانندگان و مالکان خودرو میسر نیست.
وزیر راه و شهرسازی می گوید قرار است کمیته‌ای چهارجانبه در خصوص کمک‌های دولتی برای عبور مستاجران از بحران فعلی تصمیم‌گیری کند که بر اساس آن، تسهیلاتی در اختیار مستاجران قرار می‌گیرد.
معاون بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: کشتی «نگار» حامل چهارمین محموله کانتینری از گندم اهدایی، کمک انسان دوستانه کشور هند به افغانستان، وارد بندر شهید بهشتی چابهار شد.
وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاح بخشی از پروژه چهارخطه محور هراز با اشاره به اینکه تاکنون ۷۲ کیلومتر از این محور چهارخطه شده است، از تلاش برای انجام بخش عمده این پروژه تا پایان دولت خبر داد.
مدیرعامل متروی تهران از برنامه توسعه غربی خط ۴ متروی تهران از ایستگاه ارم سبز به سمت خیابان چهارباغ به طول ۴ کیلومتر و با ۳ ایستگاه خبر داد و گفت: در صورت تامین منابع مالی یک ایستگاه از این ۳ ایستگاه در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار ضمن تشریح جزئیات تفاهم‌نامه بین این منطقه و سازمان بنادر و دریانوی در رابطه با الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به این منطقه گفت: به طور حتم حرکت در این مسیر می‌تواند موجب ایجاد رقابت و جذابیت بیشتر در بنادر چابهار شود.
دوشنبه, 19 خرداد 1399 ساعت 11:30

مرز مهران باز شد

سرانجام بعد از مدت‌ها توقف فعالیت در مرز مهران، طی رایزنی‌های صورت گرفته این مرز از امروز (۱۹ خرداد) باز شد.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در بحث لاستیک با هماهنگی با سازمان راهداری این امکان وجود دارد که شرکت های راهسازی خدماتی دریافت کنند تا به این شکل جلوی سوءاستفاده کنندگان و دلالان گرفته شود،گفت: نقد شدن اسناد خزانه توسط دولت یک اتفاق مهم در مسیر توسعه کشور…
معاون راهداری با بیان اینکه طرح ارتقای کیفیت راهداری به شهرستان ها ابلاغ شده تاکید کرد که واکنش سریع راهداران به حضور در صحنه سانحه، رفع چاله، رفع حفاظ خطرناک و پاک‌سازی سطح جاده به یک ساعت رسیده است.
خلبان آرش شاملی از زمان شیوع و انتشار سریع ویروس کووید19(کرونا) در جهان طی مدت کوتاهی اکثریت قریب به اتفاق مردم دنیا کلیه فعالیت های روزمره خود را به حالت تعلیق درآوردند. یکی از نتایج این ایستایی جهانی، توقف سفرهای تفریحی و حتی سفرهای مأموریتی کاری و به دنبال آن…
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نقش ارتش در انتقال پادگان‌ها به خارج از شهر گفت: از مجموع مساحت پادگان‌ها ۷۰ درصد در اختیار نهاد شهری قرار گرفته و ۳۰ را ارتش استفاده می‌کند.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه تمامی طرح های نیمه کاره مسکن مهر امسال به اتمام می‌رسد، گفت: ۶۶ هزار واحد نیمه تمام مسکن مهر در کشور باقی مانده که تا پایان شهریور و ابتدای مهر امسال به بهره برداری می رسد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان سال آینده 1660 کیلومتر راه آهن را به بهره برداری می‌رسد از اتصال مسیر ریلی ایران به افغانستان تا پایان سال آینده خبرداد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا پایان سال آینده 1660 کیلومتر راه آهن را به بهره برداری می‌رسانیم، گفت: تا پایان سال آینده 7 پروژه ریلی در اولویت را افتتاح می‌کنیم.
وزیر راه و شهرسازی ضمن رونمایی از سامانه ثبت نام متقاضیان نوسازی ناوگان حمل و نقل از تولید ۱۰۰۰ دستگاه کامیون در هر کارخانه داخلی خبر داد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: از امروز طرح واردات خودروهای ناوگان حمل و نقل با عمر سه سال اجرا می‌شود.
یکشنبه, 04 خرداد 1399 ساعت 09:50

ترافیک سنگین در جاده چالوس

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا از ترافیک سنگین در جاده چالوس و نیمه سنگین در محور هراز خبر داد.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه می توان بروکراسی های چندین ماهه را به یک روز کاهش داد تاکید کرد که عقد قراردادهای تولیدی امسال به جهت تحقق جهش تولید در این وزارت‌خانه بدون بروکراسی های معمول صورت می گیرد.
صفحه 1 از 33

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399