راه سازی و راهداری

چهارشنبه, 13 آذر 1398 ساعت 10:48

شغلی که لیاقت می خواهد و عنایت دوست

طوفان، شب و چشم انتظاری، زنگ تلفن، دلهره‌ای که با صدای آن‌سوی خط پشت را می‌لرزاند. این‌همه شاید از نظر من و شما صحنه یک فیلم داستانی باشد، ولی این‌ها روایت همیشگی و آشنای خانواده‌هایی است که پدر، فرزند، برادر یا همسرشان به عنوان امدادگر و عضوی از خانواده امدادخودرو…
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قطارهای حومه‌ای در روزهایی که شاهد صحبت‌های مردم از گرانی هستیم، با نرخ مناسب و کیفیت مطلوب در حال ارائه خدمات به مردم است.
مدیرعامل شرکت حمل فله کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (سفیران پیام دریا) از برنامه ریزی برای افتتاح خط جدید کشتیرانی ویژۀ حمل محمولات کالای عمومی از بنادر ایران به شرق دریای مدیترانه و بالعکس خبر داد.
عصر اقتصاد: وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به اینکه تعداد زیادی از دستگاه‌های عضو ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار عملکرد ضعیفی داشته‌اند، از نمایندگان این دستگاه‌ها خواست در جلسه بعدی این ستاد گزارش عملکرد عملیاتی خود در حوزه بازآفرینی را ارائه کنند و فقط به ارایه عملکرد مالی اکتفا…
دبیرکل انجمن کشتیرانی گفت: در گذشته فرمولی برای دیرکرد تخلیه کانتینرها در نظر گرفته می‌شد که با توجه به افزایش هزینه‌های ارزی در حال حاضر این تعرفه‌ها توجیه اقتصادی ندارند و تصمیم گرفتیم نرخ دیرکردها را بر اساس توافق کاهش دهیم و از فردا این سیاست در بنادر ایران در…
سه شنبه, 05 آذر 1398 ساعت 14:10

تشکیل دو شرکت مشترک ایرانی و سوری

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این وزارتخانه با تضمین شرکت‌های ایرانی قصد دارد تا مسیر حضور و فعالیت‌های این شرکتها را در سوریه هموار کند.
عصراقتصاد: دیدار وزیر راه و شهرسازی با وزیر مسکن سوریه وزیر راه و شهرسازی کشورمان با اعلام اینکه پیش‌نویس برنامه اجرایی تفاهم‌نامه منعقده بین دو کشور ایران و سوریه در سفر هیات سوری به ایران تنظیم و با توافق در روزهای آتی به امضا می‌رسد بر رفع مسائل دو کشور…
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از راه‌اندازی و تکمیل کریدور شرقی - غربی تا سال آینده خبر داد و گفت: با تکمیل این کریدور ترکمنستان به ترکیه و عراق متصل می‌شود.
رئیس اتحادیه سواری کرایه اعلام کرد: ماشین‌های سواری کرایه بین شهری که در آزادراه‌های عوارض الکترونیکی تردد می‌کنند، بدهی‌های میلیاردی پیدا کرده‌اند که پس از حدود هشت ماه به تازگی برایشان پیامک شده است و آنها نمی‌توانند آن را یکجا پرداخت کنند.
چهارشنبه, 29 آبان 1398 ساعت 09:23

۵۳۰ کیلومتر تونل در دست ساخت و طراحی است

عصراقتصاد: وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران در شرایطی قرار دارد که سیستم جغرافیایی، کوهستانی بودن و تمرکز جمعیت کشور در غرب و شمال کوهستانی، ایجاب می‌کند دسترسی‌های آسان، ایمن و سریع را بیش از پیش فراهم کنیم.
سه شنبه, 28 آبان 1398 ساعت 16:29

رشد ۵۰ درصدی ساخت تونل در کشور

وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران در شرایطی قرار دارد که سیستم جغرافیایی، کوهستانی بودن و تمرکز جمعیت کشور در غرب و شمال کوهستانی، ایجاب می‌کند دسترسی‌های آسان، ایمن و سریع را بیش از پیش فراهم کنیم.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خطوط ناوگان ریلی را از 4700 به 14 و 400 کیلومتر افزایش دادیم، گفت: قریب به 15 هزار کیلومتر نیز خطوط ریلی جدید را در دست طراحی و اجرا داریم.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با اجرای اصل ۴۴ بخشی از زیرساخت، ناوگان و سایر امکانات به‌بخش خصوصی واگذار شد و تنها حاکمیت آن در اختیار راه آهن است که باید به این شکل بهره‌برداری شبکه ریلی را در داخل کشور افزایش دهیم.
وزیر راه با بیان اینکه خیرین راه و ترابری علاوه بر تمرکز بر ساخت راه روستایی به موضوع ایمن سازی راهها و ساخت مساجد و مجتمع های بین راهی نیز هدایت شوند یا سوق داده شوند تصریح کرد: مسئولان راهداری ما در اجرای مسئولیت اجتماعی خود کوتاهی کرده اند.
 مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد در رتبه بندی جهانی در خصوص پایش ارائه خدمات، رتبه ۱۲ را در میان ۸۸ فرودگاه بین‌المللی دنیا کسب کرده و در این زمینه الگویی برای سایر فرودگاه‌هاست.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح چهار ایستگاه جدید آ‌ماده شده و به فراخوان گذاشته شده است که امیدواریم با استفاده از تجارب سایر کشورهای موفق این پروژه‌ها را به ثمر برسانیم.
یکشنبه, 19 آبان 1398 ساعت 13:57

شرایط شغلی امدادگران

شرکت امداد خودرو ایران، فعال در زمینه خدمات پس از فروش جهت تکمیل کادر امدادگری از آقایان واجدین شرایط با داشتن مدرک تحصیلی ترجیحاً دیپلم فنی (برق خودرو یا مکانیک) یا سابقه کار مرتبط، دعوت به همکاری می‌نماید.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت :بیستم تا بیست و دوم آبان ماه نشست جهانی ایستگاه‌های آینده با همکاری (UIC) بزرگترین سازمان علمی بین المللی در حوزه حمل و نقل ریلی در تهران برگزار می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ششمین سال دولت تدبیر و امید را پشت‌سر می‌گذاریم اما همچنان دولت درگیر ارائه خدمات پروژه مسکن مهری است که باید در دولت دهم تکمیل می‌شد. متاسفانه بسیاری از اصول شهرسازی در مسکن مهر نادیده گرفته شد و هنوز هم دولت درگیر ساخت…
وزیر راه و شهرسازی در ملاقات با وزیر مدیریت منطقه‌ای و زیرساخت‌های ارمنستان درباره اتصال راه‌آهن مستقیم دو کشور گفت:در صورت تکمیل۳۰درصد پیشرفت در ساخت مسیر داخل ارمنستان قطعه داخل ایران اجرایی می شود.
وزیر راه و شهرسازی از مذاکرات دو و چند جانبه‌ با همتایان خود در کشورهای عضو اجلاس شانگهای برای توسعه شقوق حمل و نقل خبر داد.
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل اعلام کرد که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان امسال حدود هزار و ۱۰۰ کیلومتر آزاد راه درکشور ساخته می‌شود. اما توانایی ساخت هزار کیلومتر آزاد راه در سال در صورت تامین شدن سرمایه…
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: اولین پروژه مشترک سازمان بنادر و دریانوردی و کمیته گسترش همکاری های اقتصادی سازمان همکاری‌های اسلامی برای بررسی راهکارهای افزایش تجارت بین ۵ ایران، قطر، عمان، ترکیه و پاکستان، نتایج…
جمعه, 10 آبان 1398 ساعت 14:09

اتوبان باکو به رشت وصل می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: سطح ارتباطات ایران با کشور آذربایجان به بهترین نقطه خود رسیده و این جزو پیشرفتهای دیپلماسی کشور است و توافقاتی را با آنها در حوزه ترانزیت جاده‌ای و ریلی داشته‌ایم.
قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی گفت: دو هدف اصلی ما در بندر چابهار؛ توزیع متوازن در تخلیه کالاها و استفاده متوازن از بنادر جنوبی است که به عنوان کریدور ارتباطی استراتژیک با کشورهای آسیای شرقی مطرح شود.
عصر اقتصاد: برگزاری یازدهمین همایش ملی قیر، آسفالت و ماشین‌آلات با حضور وزیر راه و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه یازدهمین همایش ملی قیر، آسفالت و ماشین‌آلات گفت: قیر بر اساس اولویت‌بندی پروژه‌ها، میزان مصرف و برخی دیگر معیارها در نگهداری، تعمیر و ساخت توزیع می‌شود.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بنادر و دریانوردی مکانیزم های تشویقی خاصی را برای صادرات غیر نفتی در بنادر کشور در نظر گرفته است که از جمله آن می توان به اعطای ۲۵ درصد تخفیف به حقوق و عوارض کشتی‌ها در راستای ارتقاء رقابت پذیری محصولات صادراتی کشور…
وزیر راه و شهرسازی گفت: تعدادی از شرکت‌های ما در سوریه چه قبل از جنگ داخلی و چه بعد از آن با مشکلات حقوقی و قراردادی مواجه شده بودند که بیشتر این شرکت‌ها مسائلشان حل شده و امیدواریم با توجه به شکل‌گیری رابطه بانکی و تمهیدی که ما اتخاذ کردیم…
وزیر راه در راس هیئتی اقتصادی برای شرکت در پانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکمنستان عازم عشق آباد پایتخت این کشور شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هیچ محصول معیوبی از راه آهن تحویل داده نشده است،گفت: اولین پروژه ای که با ریل ملی ساخته می شود، راه آهن میانه-تبریز است.
صفحه 1 از 29

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395