راه سازی و راهداری

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:‌ سرمایه‌گذاری مستقیم روی زیرساخت‌های حمل و نقلی باعث افزایش سطح دسترسی به مراکز تولید و رونق فعالیت‌های اقتصادی توأم با کاهش هزینه‌های تجارت و نقل و انتقال و همینطور ایجاد محیط رقابت سازنده منتج‌به توسعه و رشد اقتصادی می‌شود.
مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه شرق اصفهان فردا به افتتاح می‌رسد که این آزادراه بخشی از کریدور ترانزیتی شمال- جنوب محسوب می‌شود.
 وزیر راه و شهرسازی خواستار استفاده از ظرفیت‌های حمل و نقل ترکیبی در تداوم رساندن کالاها به بازارهای مقصد با استفاده از «فرصت‌های بیشمار» موجود در کشور شد و همزمان از امکان سرمایه‌گذاری کشورهای آسیای میانه و عضو اوراسیا در پس‌کرانه‌های بنادر جنوبی واقع در دریای عمان و خلیج فارس…
به گفته رئیس کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی، کانتینرها با وجود تحریم در کمتر از یک ماه از چین به ایران می‌رسند اما برای ترانزیت بیش از یک ماه در کشور معطل می‌شوند محمد ارفع عصر اقتصاد: بارها گفته شده است که موقعیت جغرافیایی ایران کشور را از مزیت‌های…
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد که در شرایطی که مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و مصوبات ستاد اقتصادی کشور بر این استوار است که هیچ یک از نهادهای تولید در گمرکات نماند، شگفت‌انگیز است که چرخ و محور واگن، یک سال در گمرک رسوب می‌کند.
محمد ارفع ششمین مرز ریلی کشور در مسیر خواف -هرات با ظرفیت ١.٧میلیون تن ترانزیت بار از کشورهای حوزه مستقل مشترک‌المنافع(CIS) ، ترکیه و خلیج فارس به زودی افتتاح می‌شود.
رسولی گفت: امروز اولین سیستم ترمز ملی واگن‌های باری کشور که تا پیش از این ۱۰۰ درصد وارداتی بود، به همت تولیدکنندگان داخل، بهره‌برداری می‌شود.
سه شنبه, 20 آبان 1399 ساعت 08:43

ارز ریخت، سفر هوایی ارزان نشد

به گفته رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی با جود ریزش نرخ ارز قیمت بلیت هواپیما همچنان بدون تغییر مانده و همزمان دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی تبانی ایرلاین‌ها برای افزایش قیمت بلیت هواپیما را تکذیب کرده است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: اتصال ریلی ایران به کشورهای همسایه و توسعه آن از همه مسیرهای ممکن همواره مورد تاکید بوده و در اولویت قرار دارد و پروژه خواف – هرات در همین راستا در دستور کار قرار گرفت.
اسلامی گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۰ وزارت راه و شهرسازی، لایحه مطلوبی است که باید تلاش کرد از طریق آن نسبت به محرومیت‌زدایی، توسعه و پیشرفت متوازن همه‌جانبه اقدام کرد.
سفر دو روزه محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی به سیستان و بلوچستان، با انجام بیش از 30 ماموریت کاری و افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌ به پایان رسید.
محمد اسلامی با اشاره به دریافت عوارض آزادراه‌ها به صورت الکترونیکی اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و الزامات ستاد ملی مبارزه با کرونا وزارت راه و شهرسازی تمهیدات مضاعفی داشت تا اینکه تمام آزادراه‌های کشور برای دریافت عوارضی به سیستم الکترونیکی مجهز شوند.
وزیر راه و شهرسازی گفت: طی دوسال گذشته شاهد جنگ اقتصادی بودیم و تغییرات نرخ ارز روی قیمت زمین و مسکن تاثیر داشته است.
محمد ارفع زمانی زیادی تا افتتاح خط ریلی ایران و افغانستان موسوم به «خواف-هرات» باقی نمانده است. اگر تاخیری پیش نیاد، مطابق اعلام مسئولان وزارت راه و شهرسازی، این خط آهن 206 کیلومتری در یکی از روزهای آبان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و محتمل‌ترین گزینه هفته وحدت است. 140 کیلومتر…
کشتیرانی والفجر متعلق به گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از برقراری مجدد خط مسافربری دوبی به بندرلنگه که به علت شیوع ویروس کرونا با وقفه مواجه شده بود به صورت منظم در هر هفته خبر داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد وزارت راه و شهرسازی برای قراردادهای اجاره‌‌ای جدید نرخ‌گذاری نکرده بود و اساساً امکان نرخ‌گذاری هم وجود ندارد و آنچه که مرکز آمار اعلام کرده ترکیبی از دو قراردادهای تمدید و قراردادهای جدید بوده است.
مدیرعامل شرکت راه‌آهن از آمادگی و علاقه کشورهای منطقه برای از سرگیری مبادلات ریلی خبر داد.
سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از کاهش ۱۷.۸ درصدی تردد وسایل نقلیه در جاده‌های کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد که تصمیماتی که در حوزه بانکی گرفته می‌شود تاثیر مستقیمی‌روی قیمت‌ها می‌گذارد. بنابراین باید ترتیباتی اتخاذ شود که در تصمیم گیری‌های مربوط به حوزه‌های مرتبط با بخش مسکن، وزارتخانه راه و شهرسازی نقش موثرتری داشته باشد.
قرار است سازمان هواپیمایی کشوری و ایرلاین‌ها درباره نرخنامه جدید بلیت پروازهای داخلی تصمیم‌گیری کنند، و وزیر راه اعلام کرد نتیجه این جلسه هر چه باشد، مورد تأیید وزارت‌خانه است.
ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به منظور ایجاد مدیریت واحد و انسجام بخشی به امور پایانه‌های مرزی کشور، مدیریت این پایانه‌ها، همچون پایانه‌های هوایی و دریایی را به وزارت راه و شهرسازی محول کرد.
معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با یکی از کشورهای همسایه مذاکراتی شده مبنی بر اینکه دو کشتی لاینر در خزر فعال کند تا جا به جایی کانتینر در مسیرآستاراخان به بندر انزلی، نوشهر و امیرآباد انجام شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بنادر کوچک برای جابه‌جایی‌ها و ترددهای منطقه‌ای آماده می‌شوند و عملیات کاپوتاژی و ترانشیپ در این بنادر انجام خواهد شد. برنامه نهایی بنادر بزرگ هم تا افق 1404 نهایی خواهد شد و تمام پروژه‌ها برای اجرا تا سال 1404 مشخص می‌شوند.
معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی گفت: سرمایه مورد نیاز احداث راه‌آهن شیراز به بوشهر و راه‌آهن گرگان – بجنورد – مشهد از طریق فاینانس داخلی و بازار سرمایه کشور تأمین خواهد شد.
سه شنبه, 08 مهر 1399 ساعت 08:47

تصویب طرح جامع شهر جدید تابناک

معاون وزیر راه و شهرسازی در جلسه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران از تصویب طرح جامع شهر جدید تابناک خبر داد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از اجرای مرحله نخست واگذاری اراضی روی تونل راه آهن تهران- تبریز به پیمانکار پروژه احداث محور شارباغ (محور نیلوفری) خبر داد.
چهارشنبه, 02 مهر 1399 ساعت 12:13

عوارضی های ۵ آزادراه جمع می‌شود

درپی توافق بین وزارت راه و شهرسازی و پلیس راه برای ارسال پیامک و نهایتا جریمه کردن کسانی که از آزادراه‌های الکترونیکی استفاده کرده و عوارض‌شان را پرداخت نکرده‌اند، برخی آزادراه‌ها که از حالت الکترونیکی خارج شده یا از نظر نصب تجهیزات آماده الکترونیکی شدن هستند، می‌توانند در مرحله اول…
شرکت حمل و نقل ریلی رجا برای ورود به بازار سرمایه، پذیرش خود را در شرکت فرابورس در روز گذشته (دوشنبه ۳۱ شهریور) به ثبت رساند.
سه شنبه, 25 شهریور 1399 ساعت 15:46

فرودگاه چابهار از فردا صبح باز می‌شود

رییس سازمان هواپیمایی کشوری از بازگشایی فرودگاه چابهار از فردا صبح خبر داد.
وزیر راه وشهرسازی درباره اقدامات اخیر ترکیش ایر گفت: روابط در حوزه هوایی در این زمینه متقابل و پروازهایی که لازم است به کشورهای مختلف به صورت روتین انجام می شوند.
صفحه 1 از 35

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399