یکشنبه, 24 آذر 1398 ساعت 11:06
کد خبر: 65189

اطلاعات تکميلي

  • رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران خبر داد:

احتمال خرید 630 واگن مترو پایتخت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: بحث خرید 630 واگن مترو جدی شده است و  همچنین در اتوبوسرانی نیز اتفاقات خوبی افتاده و در جلسه آقای هاشمی با آقای جهانگیری تصمیمات خوبی گرفته شده است و علاوه بر نوسازی ناوگان قرار شد از محل صندوق ذخیره ارزی اعتبار خرید ۳هزار اتوبوس در یک مدت زمانی پرداخت شود.


محمد علیخانی در حاشیه جلسه روز یکشنبه شورا در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درخصوص این که آخرین بار چه زمانی از مترو استفاده کردید، گفت: آخرین بار سه ماه قبل بود که هنوز بنزین گران نشده بود. بعد از آن نتوانستم از مترو استفاده کنم، اما همیشه بحث افزایش تعداد واگن ها را پیگیری کرده ام.

وی افزود: اتفاقات خوبی برای خرید واگن های مترو مطرح است و خرید ۶۳۰ واگن جدی شده است.

علیخانی با اشاره به خرید اتوبوس نیز گفت: در اتوبوسرانی نیز اتفاقات خوبی افتاد و در جلسه آقای هاشمی با آقای جهانگیری تصمیمات خوبی گرفته شده است و علاوه بر نوسازی ناوگان قرار شد از محل صندوق ذخیره ارزی اعتبار خرید ۳هزار اتوبوس در یک مدت زمانی پرداخت شود.
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تصریح کرد: برنامه ای برای خرید اتوبوس وجود نداشت و معاونت حمل و نقل نیز بیشتر دنبال نوسازی بود که با اعتراض آقای هاشمی روبرو شد.

وی افزود: با اطلاعات ایشان از وجود اعتبارات آقای هاشمی بحث خرید اتوبوس را مطرح کرد و در این جلسه رئیس بانک مرکزی، وزرای دولت و آقای زنگنه حضور داشته و به توافقی برای خرید اتوبوس رسیدند.

وی درباره زمان ورود این اتوبوس ها به ناوگان گفت: خرید سه هزار اتوبوس در یک مقطع کوتاه امکان پذیر نیست، چرا که امکان تولید نداریم.

منبع: خبرآنلاین

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395