شهرداری ها

سه شنبه, 26 شهریور 1398 ساعت 12:14

کمبود دو هزار واگن مترو در تهران

علیخانی: مترو تهران تجهیزات ندارد و کمبود واگن یکی از مسائل اساسی ما است. ما کمبود دو هزار واگن مترو داریم که در دو سال گذشته با ده هزار میلیارد تومان تامین می‌شد، اما اکنون با سی هزار میلیارد تومان تامین خواهد شد.
عضو شورای شهر تهران نسبت به سرعت گرفتن نابودی پارک جنگلی چیتگر و لزوم حفظ این پارک تذکر داد.
لایحه ساماندهی صنایع آلاینده دیزل در محیط های کارگاهی و عمرانی شهر تهران در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت که در نتیجه پس از ارائه گزارش توسط زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با 19 رأی موافق و 1 رأی…
یکشنبه, 24 شهریور 1398 ساعت 11:49

نرخ سرویس مدارس 20 درصد افزایش یافت

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران علت افزایش ۲۰ درصدی نرخ سرویس مدارس را تشریح کرد.
شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 09:27

اما و اگر های طرح زیست شبانه تهران

عصراقتصاد: در ماه های گذشته شاهد اخباری در خصوص زیست شبانه تهران بودیم که موافق و مخالف هایی در بر داشت.
رییس شورای شهر تهران گفت: امیدی به تکمیل پروژه های نیمه تمام فرهنگی طغرل و صبا نیست.
یکشنبه, 17 شهریور 1398 ساعت 12:24

سرمایه‌ های شهر در حال از بین رفتن است

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: ۱۸ سال از آغاز پروژه آئینی صبا می گذرد، اما همچنان بلاتکلیف است و سرمایه های شهر در حال از بین رفتن است.
رئیس اتاق اصناف تهران با بیان برگزاری نمایشگاه پاییزه در سه نقطه از شهر تهران گفت: برای هیات‌ها گوشت قرمز و مرغ، برنج، شکر و روغن در حال توزیع است.
 شهرداران پایتخت‌های دو کشور ایران و اتریش بر گسترش همه جانبه مناسبات و همکاری ها در چارچوب اسناد و موافقتنامه های همکاری تاکید کردند.
معاون برنامه‌ریزی و سرپرست معاونت منابع انسانی شهرداری تهران درباره اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد، گفت: شهرداری از مصوبه‌ای که به همکاران این اختیار را می‌دهد تا به صورت داوطلبانه بازنشسته شوند استقبال می‌کند.
سفیر اتریش در ایران در جریان بازدید از مرکز و ستاد فرماندهی مدیریت بحران شهر تهران از آمادگی وین برای همکاری با تهران در حوزه انتقال تجارب مشترک مدیریت حوادث و سوانح و ارتقای ظرفیت تاب آوری تهران در حوزه حوادث و سوانح خبر داد.
عصراقتصاد: شهردار تهران گفت: موضوع توسعه مسکن استیجاری توسط شهرداری‌ها می‌تواند یک نقطه‌عطف باشد چرا که شهرداران معمولا بزرگ ترین موجران شهر هستند‌ و قدرت مانور بالایی دارند.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از «آسفالت‌ دزدی» در شهرداری خبر داد و گفت: چند وقت پیش خبردار شدیم، بخشی از آسفالتی که رایگان بین مناطق توزیع می‌شود، توسط فردی دزدیده و در شهرهای اطراف تهران به فروش می‌رسد و حراست شهرداری در حال پیگیری این ماجرا است.
سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران به حقوق دو و نیم میلیونی پایه مدیران رده بالای شهرداری که در سامانه شفافیت درج شده بود، واکنش نشان داد.
رئیس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورای شهر تهران از ضرب‌الاجل یک ماه و نیمه به شهرداری تهران برای بازپس‌گیری املاکش خبر داد.
مرضیه امیری عصراقتصاد: هم اکنون در 22 منطقه تهران میادین میوه و تره بار با بیش از 200 بازار روز و محله ای فعالیت می کند تمامی محصولاتی که در بازار های شهر تهران عرضه می شود، نرخ ثابت دارد. متاسفانه تعدادی از بازار های مختلف نواحی تهران حداقل ویژگی…
استاندار تهران با بیان اینکه در حال تامین منابع برای تخریب هتل آرینا در منطقه شمیرانات هستیم، از تشکیل کمیته‌های نظارت و بازرسی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز خبر داد.
شهردار تهران با بیان اینکه رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت با پیشنهاد بنده در مورد طرح "مسکن استیجاری ارزان‌قیمت" موافقت کرد، گفت: شهرداری به‌عنوان بزرگ‌ترین اجاره‌دار در شهر، بیشترین ابزار را در این زمینه در دست دارد تا این طرح را به‌صورت سریع اجرا کند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ضمن تشریح جزییات تعداد شرکت‌کنندگان و داوطلبان انتخابات شورایاری‌ها از اعلام نتیجه قطعی این انتخابات تا ۱۵ مردادماه خبر داد.
فرماندار تهران گفت: اگر عوارضی در مورد محدوده زوج و فرد در سال 97 آمده که نیامده است قرار شد لیستش را شهرداری جدا کند و بدهد به پلیس تا پلیس حذف کند.
چهارشنبه, 02 مرداد 1398 ساعت 08:50

آسیب شناسی مسیرهای دوچرخه شهری در تهران

نویسنده: محمدرضا اکرمی قره چپق دانشجوی دکتری شهرسازی/ کارشناس ارشد شهرداری تهران عصراقتصاد: امروزه استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله حمل و نقل عمومی موضوعی است که در کشورهای پیشرفته مورد توجه قرار گرفته است. اما متاسفانه نبود زیرساخت های مناسب ومطمئن در کشورمان عاملی است که موجب شده…
عصراقتصاد: مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران حوزه شهری را دارای شفافیت و بستر مناسبی برای سرمایه گذاری و حضور بخش خصوصی دانست.
عصراقتصاد: رئیس شورای شهر تهران گفت: نام انجمن شورایاری‌ها در قانون اساسی آمده است ولی هنوز دولت و مجلس تکلیف شورایاری‌ها را به طور قاطع روشن نکرده اند.
عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران درباره صدور پروانه ساخت یک برج ۳۱ طبقه در حاشیه دریاچه خلیج فارس تذکر داد.
صبح امروز شهردار تهران با حضور در کیلومتر ١٧ بزرگراه فتح، در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی مناطق ٢١ و ٢٢ و کنترل سیلاب شمال و غرب شهر تهران حضور یافت و بر ضرورت بازچرخانی آب در تهران تأکید کرد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: از نظر شهرداری همه رانندگان تاکسی‌ موظف به روشن کردن کولر در تابستان و بخاری در زمستان هستند و رانندگان نباید وجه اضافی از شهروندان دریافت کنند.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی نسبت به ساخت و سازهای اطراف مجلس شورای اسلامی تذکر داد.
یکشنبه, 16 تیر 1398 ساعت 15:07

اتمام بررسی تفریغ بودجه ۹۶ شهرداری

در پایان گزارش تفریغ بودجه ۹۶ مدیریت شهری، اعضای شورای شهر، شهرداری تهران را ملزم به ارائه گزارش جامعی از بدهی های شهرداری کردند.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: برای کم کردن سرفاصله‌ حرکت اتوبوس‌ها به ۳ هزار دستگاه اتوبوس نیاز داریم.
شهردار تهران: خوشبختانه مجوز برگزاری انتخابات شورایاری‌ها از دولت گرفته شد؛ وزارت کشور عقیده داشت در ابتدا باید دولت مجوز برگزاری انتخابات را صادر کند تا همکاری‌های لازم از سوی وزارتخانه صورت بگیرد. در نهایت نیز دولت مجوز را صادر کرد که این امر جای تقدیر دارد.
صفحه 1 از 28

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395