یکشنبه, 17 شهریور 1398 ساعت 12:24
کد خبر: 61445

سرمایه‌ های شهر در حال از بین رفتن است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: ۱۸ سال از آغاز پروژه آئینی صبا می گذرد، اما همچنان بلاتکلیف است و سرمایه های شهر در حال از بین رفتن است.

 احمد مسجد جامعی در یکصد و شصت و سومین جلسه شورای شهر با اشاره به تذکر رئیس شورای شهر تهران در خصوص بلاتکلیفی پروژه آئینی صبا گفت: در شورای چهارم سندی به تصویب رسید که شهرداری تهران را ملزم به تهیه مکانی برای جمع آوری کتابها، اشیا، تابلوها و آثار مربوط به حضرت سیدالشهدا(ع) کرد. این سند، سند استواری است که باید تحقق آن پیگیری شود.
وی با اشاره به تهران گردی اخیری که به همراه رئیس شورای شهر داشته که در این میان آثار بسیار ارزشمندی از محرم مشاهده شد گفت: ۵۰۰ پرده عاشورا که در اختیار میرزاعلی بود و یا نقاشی های ارزشمند قهوه خانه ای با موضوع تعزیه و عاشورا از جمله این آثار بود که در این تهران گردی مشاهده کردیم. اما برخی از هنرمندان این آثار گلایه داشتند که در دوره ای که فکر می کردیم بیشتر به این آثار توجه شود کمترین توجه شد.
مسجدجامعی در ادامه با اشاره به مرکز هنرهای آئینی صبا که در اوایل دهه ۸۰ به طور مشترک با شهرداری تهران احداث شد گفت: این مرکز از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است. دارای کتابخانه، گالری، ۳ سالن نمایش دارد که پیشرفت فیزیکی آن ۹۰ درصد بوده است. ۶ هزار متر زمین و ۱۸ هزار متر مربع بنا دارد و بهترین جا برای جمع آوری و نمایش این آثار هنری است. اما در حال حاضر این ساختمان همچنان بلاتکلیف است و درخواست می کنیم گزارشی از وضعیت آن در صحن شورا ارائه شود.
عضو شورای شهر تهران در پایان گفت: ۱۸ سال از آغاز پروژه آئینی صبا می گذرد، اما همچنان بلاتکلیف است و سرمایه های شهر در حال از بین رفتن است.
منبع: ایلنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395