هواشناسی

سه شنبه, 22 مهر 1399 ساعت 09:42

هوای پایتخت ناسالم است

شاخص کیفیت هوای پایتخت با قرار گرفاتن بر روی عدد ۱۳۱ برای گروه‌های حساس جامعه ناسالم شد.
رییس گروه پایش آلودگی هوا و صوت سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: هوای تهران با شاخص ۱۶۱ برای همه گروه‌ها ناسالم است و هوای اهواز با شاخص ۱۲۸ برای گروه‌های حساس ناسالم است.
چهارشنبه, 31 ارديبهشت 1399 ساعت 10:27

تداوم شدت بارندگی در تهران تا ظهر امروز

کارشناس سازمان هواشناسی از شدت بارندگی‌ها در تهران و شش استان دیگر در آخرین روز اردیبشهت ماه خبر داد و گفت: بارندگی در تهران تا ظهر امروز ادامه دارد.
پنج شنبه, 04 ارديبهشت 1399 ساعت 14:01

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز شنبه

زمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه از روز شنبه سامانه بارشی جدیدی از غرب کشور وارد می‌ شود، گفت: با ورود این سامانه در شمال غرب، غرب، و دامنه‌های زاگرس در جنوب غرب کشور و در دامنه‌های غربی البرز بارش‌ها آغاز می‌شود.
سازمان فضایی ایران پیش‌بینی کرد: بارش‌های سنگین در کشور در اواخر فروردین ماه جاری رخ خواهد داد. این پیش بینی با استفاده از داده‌های ماهواره‌ای بدست آمده است.
پنج شنبه, 21 فروردين 1399 ساعت 13:41

بارش برف بهاری در تهران

با ورود سامانه بارشی جدید به کشور و آغاز بارش‌ها، در حال حاضر در برخی مناطق پایتخت بارش برف بهاری مشاهده می‌شود.
کارشناس سازمان هواشناسی از ادامه بارش در بیشتر نقاط کشور تا اوایل هفته آینده خبر داد.
سه شنبه, 19 فروردين 1399 ساعت 10:10

بارش برف و باران در جاده‌های ١١ استان کشور

برخی جاده‌های استان‌های آذربایجان شرقی، تهران، مازندران و البرز با بارش برف همراه است و در جاده‌های ٧ استان دیگر نیز اکنون بارش باران گزارش شده است.
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی امروز (۱۸ فروردین)، از کاهش ۶ تا ۱۲ درجه ای دمای هوا در برخی مناطق کشور خبر داد.
سازمان هواشناسی کشور از کاهش ۱۲-۷ درجه‌ای دما در سراسر کشور از سه شنبه ۹۹/۰۱/۱۹ تا بامداد پنج‌شنبه ۹۹/۰۱/۲۱ خبر داد.
جمعه, 15 فروردين 1399 ساعت 15:17

تداوم بارش‌ها تا پایان هفته در کشور

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بارش‌ها تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور تداوم خواهد داشت ‌و برای تهران نیز هوایی بارانی همراه با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
سه شنبه, 05 فروردين 1399 ساعت 10:38

برف و باران بیشتر مناطق کشور را فرا می گیرد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از احتمال بارش برف در مناطق سردسیر در برخی استان‌ها و بارش باران در اکثر استان‌های کشور خبر داد.
چهارشنبه, 28 اسفند 1398 ساعت 14:52

باران بیشتر مناطق کشور را در بر می‌گیرد

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به این که دو سامانه بارشی جدید طی امروز (۲۸ اسفند) و روز شنبه ( ۲ فروردین ) به کشور وارد می‌شود گفت: این سامانه‌ها بارش باران در بیشتر مناطق کشور را به دنبال دارد.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت:هفته آخر اسفند و هفته نخست سال آینده میزان بارش‌ها بیش از حد نرمال پیش بینی شده، بنابراین سیلابی شدن رودخانه ها دور از انتظار نخواهد بود.
دوشنبه, 19 اسفند 1398 ساعت 11:51

دمای هوا در اکثر مناطق کشور گرم می شود

سازمان هواشناسی با پیش بینی افزایش دما در اکثر مناطق کشور طی فردا تا آخر هفته از بارش باران در ۳ استان و دریای عمان طی امروز خبر داد.
امروز (سه‌شنبه) در استان‌های واقع در شمال‌شرق و دامنه‌های البرزشرقی بارش برف و باران و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
دوشنبه, 12 اسفند 1398 ساعت 15:33

تداوم بارش برف و باران در کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این‌که از امروز تا آخر هفته دمای هوا در بیشتر مناطق کشور به جز شمال شرق و شرق افزایش می‌یابد، اظهازکرد: طی امروز و فردا (۱۲ و ۱۳ اسفندماه) دریای خزر مواج خواهد بود و طی سه روز آینده خلیج فارس…
باران سازمان هواشناسی در اطلاعیه از بارش برف و باران در تهران و ۱۲ استان کشور به صورت برف و باران در روزهای ۱۱ و ۱۲ اسفند خبر داد و نسبت به آبگرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها و کولاک برف، هشدار داد.
میزان بارندگی‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری(ابتدای مهرماه) تا 29 بهمن به 159 میلی‌متر رسیده است که این رقم در مقایسه با بارش‌های مدت مشابه سال گذشته کاهش 14 درصدی و در مقایسه با میانگین 51 ساله افزایش 15 درصدی داشته است.
یکشنبه, 27 بهمن 1398 ساعت 16:30

ورود سامانه بارشی جدید به ایران

از بعد از ظهر امروز (یکشنبه) با ورود سامانه بارشی از شمال‌غرب به تدریج در غرب کشور شاهد بارش برف خواهیم بود.
شنبه, 26 بهمن 1398 ساعت 16:07

خروج استان گیلان از وضعیت بحرانی

اسماعیل نجار درباره آخرین وضعیت استان گیلان که برخی مناطقش درپی بارش برف هفته گذشته دچار وضعیت بحرانی شده بود، گفت: سازمان مدیریت بحران کشور در آغاز سال آبی طی بخشنامه‌ای به تمامی مدیران کل بحران استان‌ها و استانداری‌ها در سراسر کشور بر ضرورت آماده‌باش تمامی دستگاه‌ها اعم از خدماتی،…
کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به ورود یک سامانه جدید بارشی از روز یکشنبه هفته آتی از سمت غرب و شمال غرب به کشور، گفت: مناطق شمال غرب، غرب، سواحل غربی دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و رشته کوه های البرز مرکزی و غربی تحت تاثیر این سامانه،…
دوشنبه, 21 بهمن 1398 ساعت 13:01

هوای پایتخت برفی می شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: آسمان تهران فردا (سه‌شنبه) ابری همراه با بارش برف و وزش باد، به تدریج کاهش ابر و وزش باد شدید با حداقل دمای منفی ۳ و حداکثر دمای ۵ درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (۲۳ بهمن) نیز صاف همراه با…
یکشنبه, 13 بهمن 1398 ساعت 12:15

آغاز باروری ابرها از دو هفته دیگر

رئیس مرکز ملی تحقیقات و مطالعات باروری ابرها از آغاز عملیات باروری ابرها تا دو هفته دیگر خبر داد و گفت: بر اساس قرارداد امضا شده با نیروی هوافضای سپاه، یک فروند هواپیما با تجهیزات کامل آماده آغاز عملیات باروری ابرهاست.
چهارشنبه, 02 بهمن 1398 ساعت 12:43

هوای پایتخت برفی می شود

محمد اصغری کارشناس هواشناسی، گفت: از بامداد شنبه و یکشنبه هفته آینده هوایی سرد در کشور‌ها حاکم است به صورتی که رکورد تهران از اول مهر ۹۸ زده می‌شود و احتمال دارد این هوا به منفی ۴ درجه زیر صفر هم برسد و اغلب بارندگی‌ها به صورت برف همراه است.اصغری…
سازمان هواشناسی از بارش برف و باران طی امروز تا روز سه شنبه آینده در اکثر مناطق کشور خبر داد. امروز، فردا و روز یکشنبه نیز برای تهران بارش برف و باران پیش بینی شده است.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزایش پایداری جوی و عدم وزش باد مؤثر سبب تجمع آلاینده‌ها طی امروز (۱۷ دی ماه) و برقراری هوای ناسالم برای گروه‌های حساس می‌شود.
شنبه, 14 دی 1398 ساعت 15:37

برف و کولاک در راه پایتخت

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی با تداوم فعالیت سامانه بارشی، از بعدازظهر امروز شنبه (۱۴ دی ماه) موجب لغزندگی جاده‌ها، برف و کولاک، تشکیل مه، کاهش دید و احتمال تاخیر در پروازهای فرودگاهی در پایتخت و برخی نقاط کشور می‌شود.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز دوشنبه ( ۹ دی ماه ) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت که به علت همین سکون هوا احتمال افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت مانند تهران و اصفهان وجود دارد و هوا برای افراد حساس ناسالم می‌شود.
کیفت هوای تهران بر روی عدد ۱۵۸ قرار گرفت و هوای پایتخت برای تمامی گروه‌ها ناسالم است.
صفحه 1 از 12

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399