هواشناسی

چهارشنبه, 29 آبان 1398 ساعت 13:08

رشدی ۲۹ درصدی بارش‌های کشور

میزان بارش‌های‌کشور درحالی در دومین ماه سال آبی جدید(مهرماه۹۸ تا پایان شهریور۹۹) به رقم ۳۵.۳ میلیمتر رسید که این میزان بارش در مقایسه با دوره ۵۱ ساله اخیر(بابارش۲۷.۳ میلیمتر) از رشد ۲۹درصدی برخودار شده است.
سه شنبه, 28 آبان 1398 ساعت 11:43

هوای تهران در وضعیت ناسالم قرار گرفت

شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد 110 قرار گرفته و هوای تهران آلوده است.
یکشنبه, 26 آبان 1398 ساعت 14:42

ادامه بارش‌ برف و باران در کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا پایان هفته بارش در سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت و برای ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده برف و باران پیش‌بینی می شود.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، با پایداری هوا در نیمه شمالی کشور تا پایان این هفته شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای تهران و کرج خواهیم بود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به رگبار باران در برخی مناطق کشور طی امروز و فردا (۱۰ و ۱۱ آبان) گفت: تا روز سه‌شنبه (۱۴ آبان) جوی به نسبت پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم می‌شود. صادق ضیاییان، اظهار کرد: امروز (۱۰ آبان) در سواحل غربی…
پنج شنبه, 09 آبان 1398 ساعت 10:15

موج جدید بارش‌ها در راه است

سازمان هواشناسی کشور از موج جدید بارش‌ها در اکثر مناطق کشور خبر داد و اعلام کرد:‌ یکشنبه آینده در نوار شمالی کشور کاهش دما محسوس خواهد بود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش باران در نقاط مختلف کشور طی امروز (۵ آبان ماه) از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از سه‌شنبه (۷ آبان‌ماه) خبر داد.
مرکز مدیریت راه‌های کشور از وجود تردد روان در محور کرج چالوس خبر داد.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز یکشنبه (۲۴ شهریور) تا اوسط این هفته در شمال، شمال غرب، غرب، مرکز و از روز دوشنبه شمال شرق افزایش نسبی دمای هوا بین ۳ تا ۴ درجه رخ می‌دهد.
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، به دنبال افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده‌ها در هوای پایتخت طی امروز (۲۴ شهریور)، کیفیت هوا در برخی مناطق برای گروه‌های حساس ناسالم می‌شود.
مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوا شهر تهران گفت: بخش زیادی از افزایش اُزن هوا به دلیل وزش باد از قسمت‌های شمال و شمال غربی به تهران و ناشی از فعالیت شهرک‌های صنعتی واقع در این ناحیه است.
دوشنبه, 28 مرداد 1398 ساعت 11:48

تداوم خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم وزش باد نسبتا شدید و خیزش گرد و خاک در نوار شرقی کشور طی پنج روز آینده خبر داد.
دوشنبه, 28 مرداد 1398 ساعت 09:09

خنک‌تر شدن هوای تهران در روزهای آتی

یک کارشناس سازمان هواشناسی کشوری گفت: هوای تهران در روزهای پایانی هفته دو تا سه درجه خنک‌تر می‌شود.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز ( ۲۰ مرداد ) با شمالی شدن جریانات وزش باد بر روی دریای خزر، شاهد بارش باران و وزش باد در استان‌های ساحلی خواهیم بود. از این رو کشاورزان مراقب مزارع برنج، کندوهای زنبور و استخرهای پرورش ماهی باشند.
شنبه, 19 مرداد 1398 ساعت 10:18

نوسان دما در نوار شمالی کشور

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا ( شنبه و یکشنبه ۱۹ و ۲۰ مرداد ) شاهد افزایش نسبی دما در سواحل خزر بین ۳ تا ۶ درجه خواهیم بود اما روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ( ۲۱ و ۲۲ مرداد ) دوباره کاهش نسبی دما در همین حدود ۳ تا…
شنبه, 19 مرداد 1398 ساعت 10:01

دمای هوای تهران 2 درجه کاهش یافت

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: دمای هوای تهران با ۳۶ درجه سانتیگراد کمی ابری گاهی با وزش باد است که نسبت به روز گذشته ۲ درجه کاهش دما را نشان می دهد.
یکشنبه, 06 مرداد 1398 ساعت 10:39

امسال گرما رکورد زد

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی گفت: در استان تهران امسال بیشترین دمای ثبت شده مربوط به ایستگاه مهرآباد با عدد ۴۱.۷ درجه سلسیوس بود و کمترین دما در ایستگاه فیروزکوه با عدد ۷.۲ درجه سلسیوس ثبت شده است.
سه شنبه, 01 مرداد 1398 ساعت 10:31

هوای تهران گرم تر می شود

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: پنجشنبه سوم مرداد هوای تهران صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. دمای تهران در این روز بین ۴۱ و ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: امروز فعالیت سامانه بارشی در نوار شمالی کشور به پایان رسیده و دمای هوا در این مناطق تا ۱۰ درجه‌ گرم تر می شود. احد وظیفه با اشاره به اینکه فعالیت سامانه بارشی در نوار شمالی کشور تا اواسط وقت امروز (سه‌شنبه…
هوای تهران برای اولین بار در سال 98 در وضعیت ناسالم برای همه افراد قرار گرفت.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از امروز، دوم تیرماه تا چهارشنبه این هفته ماندگاری هوای گرم را در نقاط مختلف کشور داریم.
شنبه, 18 خرداد 1398 ساعت 17:30

ممنوعیت شنا در دریای خزر

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: طی دو روز آینده به دلیل مواج بودن دریا، شنا در دریای خزر ممنوع است.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد که از امروز، سه شنبه تا پایان هفته در نواحی از مناطق شرق و جنوب شرق به ویژه در منطقه زابل، وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک انتظار می‌رود و در اکثر مناطق کشور روند افزایش دما…
سه شنبه, 07 خرداد 1398 ساعت 15:33

سازمان هواشناسی اطلاعیه داد

سازمان هواشناسی از رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور از جمله پایتخت تا دو روز آینده خبر داد.
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: برای برخی ساعات عصر وزش باد شدید به بزرگی بالاتر از ۸ متر بر ثانیه در پایتخت انتظار می‌رود.
شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 10:59

رطوبت 90 درصدی هوا در آبادان و خرمشهر

رییس اداره هواشناسی آبادان از رطوبت 90 درصدی هوا در شهرستان های آبادان و خرمشهر در روز شنبه خبر داد.
سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اشاره به احتمال سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه‌های کوهپایه‌ای در برخی نقاط کشور خواستار خودداری از اسکان در حاشیه رودخانه‌ها شد.
شنبه, 07 ارديبهشت 1398 ساعت 11:54

بارش‌های پراکنده در کشور تا چهارشنبه

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد بارش‌های پراکنده تا روز چهارشنبه این هفته به‌صورت متناوب در نقاط مختلف کشور ادامه دارد.
دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 13:01

پیش بینی وقوع تند باد در تهران

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از وقوع تند باد لحظه‌ای در تهران طی عصر روز دوشنبه (۲ اردیبهشت) خبر داد.
 مدیر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی اعلام کرد: در پی بارندگی‌های اخیر و رهاسازی آب سدهای استان، امروز تراز دریاچه ارومیه به یک هزار و 271 متر و 42 سانتی متر رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 70 سانتی متر افزایش نشان می…
صفحه 1 از 11

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395