پنج شنبه, 07 آذر 1398 ساعت 11:21
کد خبر: 64508

کاهش  آلودگی هوا در شهرهای بزرگ صنعتی از شامگاه پنجشنبه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: شدت آلودگی هوا در شهرهای تهران، کرج، اراک، قم و اصفهان از امشب کاهش می یابد.

امین‌حسین نقشینه روز پنجشنبه با اشاره به اینکه یک مقدار ناپایداری در شهرهای بزرگ صنعتی وجود خواهد داشت، افزود: امروز بارش باران را در استان های شمال غربی و غرب کشور خواهیم داشت و این بارش ها در برخی از ساعات همراه با رعدو برق و وزش باد خواهد بود.

وی ادامه داد: ضمنا در مناطق سرد سیر و مرتفع بارش ها به شکل برف خود را نشان خواهد داد و برای ارتفاعات و دامنه های البرز مرکزی در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران هم رگبار باران و بر روی ارتفاعات بارش برف را خواهیم داشت.

نقشینه افزود: در مناطق جنوب غرب، خوزستان و ایلام رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت، فردا - جمعه - نیز برای برخی مناطق از شمال غرب وغرب بارش باران داریم و در مناطق مرتفع برف پیش بینی شده و برای جنوب غرب شامل خوزستان، ایلام و جزایر شمال خلیج فارس مثل جزیره خارک نیز بارش باران گاهی همراه با رعدو برق و وزش باد رخ می دهد.

وی افزود: شنبه و یکشنبه هم در بیشتر مناطق کشور جوی نسبتا آرام حاکم خواهد و مجددا یکشنبه شب و دوشنبه با ورود سامانه بارشی از غرب به کشورمان ابتدا غرب و جنوب غربی به تدریج مناطقی از شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی تحت تاثیر این سامانه قرار می گیرند.

افزایش تدریجی دما در کشور تا روز یکشنبه / افت ۷ درجه‌ای دما در شمال کشور

وی یادآورشد: ضمنا دوشنبه از سمت دیگر با نفوذ جریانات سرد شمالی بر روی سواحل دریای خزر، گیلان، مازندران و گلستان بارانی خواهد شد، در ارتفاعات این استان ها برف و کاهش محسوس دما پیش بینی شده، روز دوشنبه برای سواحل شمال کشور و دامنه های شمالی البرز افت دما ۵تا ۷ درجه رخ می دهد اما تا یکشنبه افزایش تدریجی دما را برای بیشتر نقاط کشورمان خواهیم داشت.

این کارشناس افزود: روز دوشنبه و سه شنبه برای دامنه های البرز و زاگرس و استان های واقع بر این دو رشته کوه بارش باران و برف خواهیم داشت.

غبار محلی و افزایش نسبی دما در تهران

وی در خصوص وضعیت هوای تهران هم افزود: برای امروز تهران نیزی جوی غبار آلود و مه رقیق پیش بینی شده است، احتما بارش خفیف برای برخی از نقاط تهران وجود دارد و در ارتفاعات تهران بارش برف نیز پیش بینی شده است، بیشینه دمای تهران در ایستگاه مهرآباد امروز ۱۰درجه و در ایستگاه شمیرانات ۱۱درجه و کمینه دمای شمیرانات درجه ۳ و و مهرآباد ۴درجه است و فردا و پس فردا تهران هم غبار محلی را خواهد داشت.

وی گفت: در سه روزه آینده افزایش نسبی دما را در تهران خواهیم داشت، یعنی فردا جمعه دمای تهران ۱۲ و شنبه ۱۳ درجه به تدریج افزایش دمای یک تا دو درجه ای رخ می دهد تا اینکه غبار تهران روز دوشنبه برطرف می شودو آسمان تهران بعد از ظهر دوشنبه ابری و با احتمال بارش خواهد بود.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399