شنبه, 09 آذر 1398 ساعت 15:33
کد خبر: 64569

درخواست مجلس برای تعطیلی ادارات در پی آلودگی هوای تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دبیر مجمع نمایندگان تهران از ورود این مجمع به موضوع آلودگی هوای تهران خبر داد و گفت که پیشنهاد مجمع نمایندگان تهران این است که علاوه بر تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها برخی از ادارات هم تعطیل شود تا با کاهش رفت و آمدها از حجم آلودگی هوا کم شود.

محسن علیجانی، اظهار کرد: بنده به عنوان دبیر مجمع نمایندگان تهران طی دو روز گذشته صحبت‌هایی با استاندار داشتم که ضمن ارائه‌ گزارش از تصمیمات کمیته اضطرار آلودگی هوا بحث و تبادل نظر صورت گرفت تاکنون تصمیمات خوبی گرفته شده، اما کافی نیست.

وی ادامه داد: هر سال شاهد مشکل آلودگی هوا هستیم باید این مشکل ریشه‌ای حل شود، با تعطیل کردن مدارس و دانشگاه‌ها مساله حل نخواهد شد باید فکری به حال بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی و انجام اقدامات قانونی شود، نه این‌که منتظر باد و باران برای کاهش آلودگی هوا بمانیم.

نماینده تهران با تاکید بر لزوم اتخاذ تصمیم جدی برای مقابله با آلودگی هوا اظهار کرد: آلودگی هوا هزینه‌های زیادی به حوزه سلامت وارد می‌کند و باعث تشدید بیماری‌های قلبی، عروقی و تنفسی خواهد شد باید کاری کنیم که وضعیت هوا هرچه سریع‌تر از شرایط ناسالم خارج شود در همین راستا امروز یا فردا مجمع تهران جلسه‌ای با استاندار تهران برگزار خواهد کرد.

علیجانی در پایان گفت که پیشنهاد ما تعطیلی برخی ادارات در کنار مدارس و دانشگاه‌هاست تا با کاهش رفت و آمد از حجم آلودگی هوا هم کم شود البته این تصمیم منوط به نظر استاندار و کمیته اضطرار است.

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399