دوشنبه, 09 دی 1398 ساعت 10:07
کد خبر: 65772

احتمال افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای پرجمعیت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز دوشنبه ( ۹ دی ماه ) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار خواهیم داشت که به علت همین سکون هوا احتمال افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت مانند تهران و اصفهان وجود دارد و هوا برای افراد حساس ناسالم می‌شود.

فریبا گودرزی افزود: با توجه به شرایط سکون هوا از بعدازظهر امروز تا حدودی افزایش آلاینده ها را داریم اما اواخر وقت فردا موج های ضعیفی از روی کشور عبور می‌کند که بر این اساس تا آخر هفته شمال غرب و غرب بارش پراکنده خواهند داشت که با تاثیر این موج فردا بارش‌های پراکنده برای شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های البرز مرکزی و شرقی و اواخر وقت هم برای شمال شرق پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: فردا ناپایداری هوا به تهران هم می‌رسد و شرایط بهتر می‌شود چون به علت جابجایی هوا و وزش باد موجب کاهش غلظت آلاینده‌ها می‌شود.

گودرزی ادامه داد: چهارشنبه استان‌های واقع در نوار شرقی، سواحل دریای خزر و برخی نقاط شمال غرب و ارتفاعات البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده دارند ، بارش ها تقریبا تا روز جمعه به شکل پراکنده بر روی نیمه شمالی ادامه دارد چون به طور مرتب موج های ضعیفی از آن منطقه عبور می‌کند.

غبار محلی در تهران

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری و کمی همراه با غبار محلی خواهد بود، عصر امروز به تدریج افزایش ابر رخ می‌دهد و فردا بارش پراکنده خواهد داشت. بر این اساس هوای تهران تا آخر هفته تقریبا در شرایط خوبی خواهد بود، کمینه دمای امروز تهران ۴ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۱۳ درجه بالای صفر می‌رسد.

گودرزی گفت: شهرکرد با دمای ۹ درجه زیر صفر، اردبیل ۸ درجه زیر صفر و بندرعباس ۲۴ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

منبع: ایرنا

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1399