کد خبر: 30080056700
اخبار شرکت هابانک و بیمهروزنامه

آغاز پرداخت خسارت به زلزله‌‌زدگان هرمزگان از سوی بیمه کوثر

پس از زلزله شدید ۲۳آبان ۱۴۰۰در استان هرمزگان، با حضور مدیرعامل و سرپرست معاونت فنی بیمه کوثر در مناطق زلزله‌‌زده و بررسی روند رسیدگی به پرونده‌‌های آسیب‌‌دیدگان، پرداخت خسارت به افراد زیان‌‌دیده در محل حادثه آغاز شد.

به گزارش روابط‌عمومی بیمه کوثر، مدیرعامل شرکت و هیات‌ همراه علاوه بر بازدید از مناطق آسیب‌دیده استان هرمزگان، به ویژه شهر فین و روستاهای تابعه که بیشترین خسارت را متحمل شدند، در محلی که برای اعلام خسارت بیمه‌گزاران این شهر در نظر گرفته شده بود حاضر شدند و از نزدیک در جریان چگونگی پیشرفت کار و رسیدگی به پرونده‌های بیمه‌گزاران خسارت‌دیده قرار گرفتند.

مدیرعامل بیمه کوثر با بیان اینکه از ساعات ابتدایی این زمین‌لرزه، بیمه کوثر کار تشکیل پرونده و ارزیابی خسارت‌ها را با دقت و سرعت بالا آغاز کرده است، گفت: برای تسریع در رسیدگی به خسارت‌ها و جبران حقوق بیمه‌گزاران بر مبنای پوشش‌ها و تعهداتی که طبق بیمه‌نامه، موظف به ادای آن هستیم، پنج تیم ارزیاب خسارت را به منطقه اعزام کردیم که پس از تقسیم مناطق جغرافیایی، کار تشکیل پرونده و سپس ارزیابی و تکمیل پرونده‌ها را با سرعت آغاز کردند.

ابوالفضل آقادادی، از تشکیل ۸۰۰فقره پرونده خسارت مربوط به این زلزله تا امروز خبر داد و افزود: خوشبختانه گروه‌های ارزیاب طی این شش روز پس از این حادثه، از بیشتر واحدهایی که اعلام خسارت شده بود حتی مناطق دوردست و صعب‌العبور بازدید و میزان آسیب‌های واردشده را تعیین کرده‌اند.

برای تسریع کار و جلب رضایت آسیب‌دیدگان، این اختیار به گروه‌های ارزیاب داده شده است که در صورت تکمیل مدارک پرونده، مبلغ خسارت در محل به زیان‌دیده پرداخت شود.

چنانچه مدارک ناقص باشد نیز ما آمادگی داریم بلافاصله پس از تکمیل مدارک پرونده از سوی بیمه‌گزاران خسارت آنان را بپردازیم.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا