ارائه خدمات رایگان بیمارستان‌ها به سیل‌زدگان

  کد خبر: 09050194252

رئیس مرکز مدیریت بیمارستانی و خدمات تعالی بالینی وزارت بهداشت وضع بیمارستان‌های مناطق سیل‌زده و نحوه ارائه خدمت به سیل‌زدگان را تشریح کرد.

دکتر حسن واعظی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت بیمارستان‌ها در مناطق سیل‌زده کشور، گفت: خوشبختانه در بیمارستان‌ها آبگرفتگی ناشی از سیل یا چالش‌های اینچنینی نداشته‌ایم. چند مورد نشتی جزئی داشتیم که رفع شده و خدا را شکر آبگرفتگی عمده نداشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در بیمارستان‌های مناطق سیل‌زده خسارت عمده‌ای نداشته‌ایم، افزود: معمولا بعد از حادثه و بلایا یا حوادث جوی، گزارشات را جمع‌آوری کرده و بحث تعداد بیماری که به آنها خدمات ارائه دادیم یا اگر آسیبی به تجهیزات‌مان رسیده باشد را بعد از حادثه جمع‌آوری و اعلام می‌کنیم.

وی درباره ارائه خدمت به سیل‌زدگان نیز گفت: ارائه خدمت به مردم سیل‌زده بدون قید و شرط و به صورت رایگان در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان‌های سیل‌زده در حال انجام است که معمولا گزارش جمع‌بندی آن را بعدا اعلام می‌کنیم.

باتوجه به اینکه همچنان بارش‌ها را در کشور شاهدیم و ظاهرا سازمان هواشناسی هشدارش را در سطح قرمز نگه داشته و معمولا بعد از اینکه فرآیند بحران تمام می‌شود، گزارش جمع‌بندی را اعلام می‌کنیم.

در حال حاضر هم در کشور بیمارستانی نداریم که از زنجیره خدمت خارج شده باشد و بیمارستان‌ها در حال ارائه خدمت هستند.

واعظی ادامه داد: عمدتا خدماتی که به سیل‌زدگان ارائه شده، مربوط به تروما بوده است. در عین حال مراجعاتی را به دلیل گزش هم داشته‌ایم، اما عمده مراجعات مربوط به تروما مانند شکستگی، ضرب‌دیدگی، ضربه به سر و اندام‌ها، و … است.

همچنین مراجعاتی به دلیل آلودگی مسیر گوارش و بحث بیماری‌های عفونی است که بعد از ۷۲ ساعت خودشان را نشان می‌دهند.

وی گفت: معمولا در حوادث اینچنینی حادثه‌دیدگان از سوی هلال‌احمر یا اورژانس پیش بیمارستانی به بیمارستان منتقل می‌شوند و معمولا درمان در محل به صورت حداقل است و برای ارزیابی کامل پزشکی، آسیب‌دیدگان را به بیمارستان منتقل می‌کنند.

واعظی درباره وضع اشغال تخت و بستری‌های کرونایی در استان‌های سیل‌زده نیز گفت: خوشبختانه در زمینه بستری بیماران کرونایی در استان‌های سیل‌زده مشکلی نداریم. در عین حال خدا را شکر تعداد بستری در این موج کرونا، نسبت به پیک‌های قبلی آنقدر افزایش نیافته است.

خروج از نسخه موبایل