کد خبر: 14010175869
ورزش

اسکوچیچ: شانس صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی را داریم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به صعود تیمش به مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر امیدوار است.

به گزارش تسنیم، دارگان اسکوچیچ درباره همگروهی ایران در گروه B جام جهانی ۲۰۲۲ با انگلیس، آمریکا و برنده پلی‌آف اروپایی (ولز، اسکاتلند، اوکراین)، گفت: گروهی که در آن قرار می‌گیریم همیشه می‌تواند بهتر یا سخت‌تر باشد.

در کل قرعه بدی نصیب ما نشد، اما کمی غیرعادی است چون روش بازی تیم‌های گروه خیلی شبیه به هم است. فکر می‌کنم در کل ما در گروه خوبی هستیم و گروه‌های سخت‌تری هم وجود دارد.

وی افزود: ایران پیش از این هرگز موفق نشده از مرحله گروهی جام جهانی صعود کند. انگلیس بخت اول صعود از این گروه است و ما و دیگر تیم‌های گروه نیز شانس راهیابی به مرحله یک‌هشتم نهایی را داریم. تیم‌های ملی که تقریباً در سطح خود ما قرار دارند در انتظارمان هستند و ما می‌توانیم با آنها بازی کنیم.

سرمربی کروات تیم ملی در تمجید از ورزشگاه‌های جام جهانی قطر اظهار داشت: حدود یکی دو ماه پیش در قطر بودم و در جریان بازی‌های جام عرب همه ورزشگاه‌های این کشور را دیدم. سازماندهی جام جهانی ۲۰۲۲ فوق‌العاده است.

اسکوچیچ در خصوص همگروهی کرواسی با بلژیک، مراکش و کانادا در گروه F گفت: کرواسی در کنار بلژیک بخت اول صعود از گروه‌شان است، اما نباید مراکش را هم فراموش کنیم و کانادا هم از دید من تیم سطح پایین‌تری به نظر می‌رسد.

سرمربی تیم ملی درباره رویارویی ایران و آمریکا که خارج از مستطیل سبز سال‌هاست که روابط دیپلماتیکی با هم ندارند، خاطرنشان کرد: علاقه‌ای به روابط سیاسی ایران با آمریکا ندارم. بین دو کشور اختلاف‌نظر وجود دارد، اما ما فقط می‌خواهیم به فوتبال فکر کنیم. هدف ما صعود از گروه‌مان است.

همیشه گفته‌ام که تیم فوق‌العاده‌ای داریم و می‌توانیم به مرحله یک‌هشتم نهایی صعود کنیم که اولین بار برای ایران خواهد بود.

دراگان اسکوچیچ تأکید کرد: انگلیس سخت‌ترین حریف ما خواهد بود، اما با توجه به نزدیکی ایران و قطر، اینجا زمین خانگی ما خواهد بود. بازی در قطر بازی در ورزشگاه آزادی خواهد بود.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد
دکمه بازگشت به بالا