کد خبر: ۱۶۰۶۰۰45389
لینک کوتاه:
تولید و بازرگانیروزنامهکشاورزی

اعلام رضایت ۵ تشکل  کشاورزی از سامانه بازارگاه

۵ تشکل بخش کشاورزی در نامه‌ای به وزیر جهاد کشاورزی به تمجید از سامانه بازارگاه پرداخته و این در حالی است که به نواقص این سامانه که در سال‌های اخیر مشکلات متعددی را ایجاد کرده بود هیچ اشاره‌ای نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ۵ تشکل بخش کشاورزی شامل انجمن تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه، اتحادیه سراسری مرغداران میهن، کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی مرغ گوشتی ایران، اتحادیه کارخانجات خوراک دام و طیور و انجمن صنفی گاوداران ایران در نامه‌ای به سیدجواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی، از عملکرد سامانه بازارگاه صرفاً تقدیر کرده‌اند.

در متن این نامه آمده است:

«احتراماً همانگونه که مستحضرید توزیع نهاده‌های مورد نیاز صنعت طیور کشور از ابتدای مهر ماه سال گذشته به طور سیستمی از طریق سامانه بازارگاه انجام می‌شود و این روند علاوه بر ایجاد سهولت و شفافیت در دسترسی بدون واسطه به واردکنندگان نهاده‌های دامی سرعت و راحتی در خرید نهاده‌های مذکور را نیز به همراه داشته است.

در همین راستا تشکل‌های تولیدی مرتبط با صنعت دام و طیور کشور به نمایندگی از تولیدکنندگان زحمتکش این صنعت ضمن ابراز رضایت از نحوه عملکرد سامانه بازارگاه از تمام دست‌اندرکاران و متولیان موضوع در وزارت جهاد کشاورزی به خصوص معاونت امور تولیدات دامی و مرکز فناوری اطلاعات آن وزارتخانه تقدیر و تشکر می‌نمائیم.

در همین رابطه خواهشمند است دستور فرمائید علاوه بر ادامه مناسب خدمات توزیع نهاده‌ها و خوراک آماده طیور از طریق سامانه بازارگاه نسبت به تأمین به موقع نهاده‌های مورد نیاز نظارت بر کیفیت نهاده‌های عرضه شده و همچنین رفع مشکل حمل و نقل نهاده‌های خریداری شده اقدام مقتضی انجام شود.»

سال گذشته بسیاری از فعالان صنعت دام و طیور کشور از عملکرد سامانه بازارگاه انتقاد کرده و خواستار رفع ایرادات آن شده بودند. در همین زمینه ناصر نبی‌پور، سخنگوی وقت اتحادیه سراسری مرغداران میهن با اشاره به نارضایتی تولیدکنندگان از عملکرد سامانه بازارگاه، گفته بود: اگر وزارت جهاد کشاورزی نمی‌تواند این سامانه را اصلاح و ساماندهی کند، کلاً آن را تعطیل کند.

حجت ورمزیاری، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران هم با بیان اینکه نشتی نهاده‌های دامی عمدتاً از سامانه بازارگاه است، ۵ پیشنهاد را برای حل معضل بازار نهاده‌های دامی ارائه کرده بود.

کسری لشگری، بازرس اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران نیز در گفت‌وگویی با اشاره به مشکلات سامانه بازارگاه، از طولانی بودن روند ترخیص و توزیع نهاده‌های دامی از طریق سامانه بازارگاه ابراز نگرانی کرده بود.

سیداحمد مقدسی، رئیس هیأت‌مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران نیز در گفت‌وگو با اشاره به ۴ ایراد سامانه بازارگاه که تولیدکننده و واردکننده را دچار مشکل کرده است، گفته بود: متأسفانه بانک کشاورزی در رفع ایرادات این سامانه همکاری نمی‌کند.

در ۳۰ دی ۱۳۹۹، حبیب اسدالله‌نژاد، نایب‌رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران نیز با اشاره به اینکه سامانه بازار گاه بسیار به‌روزتر شده و نواقص کار آن به حداقل رسیده به لزوم برخی از اصلاحات در سامانه بازار گاه اشاره کرد و گفت: علی‌رغم وعده‌های وزارت جهاد کشاورزی برای انجام اصلاحات همچنان ایراداتی در سامانه بازار گاه وجود دارد و لازم است در ایجاد برخی تغییرات و ویژگی‌ها در سامانه بازار گاه تسریع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا