کد خبر: 191202153770
اخبار شرکت هابانک و بیمه

افتتاح فاز یک مجتمع کشت و صنعت پاک چوب با حمایت مالی بانک سپه و با حضور رئیس‌جمهور

فاز اول مجتمع کشت و صنعت گروه صنعتی پاک چوب، به‌عنوان بزرگترین واحد تولید ورق‌های فشرده چوبی در غرب آسیا، با حضور رئیس‌جمهور افتتاح و به شکل رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

فاز اول مجتمع کشت و صنعت گروه صنعتی پاک چوب، به‌عنوان بزرگترین واحد تولید ورق‌های فشرده چوبی در غرب آسیا، با حضور رئیس‌جمهور افتتاح و به شکل رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

دکتر سیدابراهیم رئیسی به همراه جمعی از وزرا و دکتر آیت اله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه صبح امروز جمعه در اولین بخش از برنامه‌های سفر به استان خوزستان با حضور در شهرستان شوش، فاز اول مجتمع کشت و صنعت گروه صنعتی پاک چوب را افتتاح کرد.

فاز اول این مجتمع در مدت ۲ سال و با حمایت مالی بانک سپه و سرمایه ای معادل ۴۳ میلیون یورو اجرا شده و از ظرفیت تولید سالانه ۴۰۰ هزار مترمکعب برخوردار است.

رئیس جمهور در جریان این مراسم از بخش‌های مختلف کارخانه و مزرعه کشت چوب این واحد بازدید کرد و با توضیحات دست‌اندرکاران از جزئیات فعالیت‌های آن مطلع شد.

با بهره‌برداری از این مجتمع حداقل هزار فرصت شغلی مستقیم و ۸ هزار فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد و ضمن تامین مواد اولیه تولید انواع محصولات فشرده چوبی بدون آسیب و لطمه به محیط زیست، از منابع طبیعی نیز صیانت شده و باعث جلوگیری از خروج ارز برای واردات و ایجاد رونق اقتصادی در منطقه خواهد شد.

گروه صنعتی پاک چوب یکی از بزرگترین تولید کننده‌های انواع ورق‌های MDF و نئوپان ملامینه، پانل‌های هایگلاس، صفحات لب گرد و کاغذ آغشته ملامینه است.

این مجموعه در راستای تولید و ایجاد اشتغال و به منظور حفاظت از جنگل‌ها و محیط زیست، صیانت از منابع ملی و فراهم کردن بستری مطمئن برای جوانان جویای کار، جلوگیری از خروج ارز و خودکفایی در خصوص تأمین مواد اولیه، طرح زراعت درختان جنگلی با سرعت رشد بالا را در قالب شرکت کشت و صنعت پاک چوب در دستور کار قرار داده است.

مراحل اجرایی پروژه کشت و صنعت پاک چوب پس از تحویل زمینی به مساحت ۵۸۴.۶ هکتار از اراضی بایر در سال ۹۴ آغاز و در فاز اول ۱۲۵ هزار اصله نهال اکالیپتوس در زمینی به وسعت ۷۰ هکتار از اراضی شرکت، در اسفند ۹۴ کشت شد.

در بهار سال ۹۶ پس از تکمیل ایستگاه پمپاژ و شبکه آبیاری مجموعه، طی مدت سه ماه کل اراضی باقیمانده شرکت با وسعت حدود ۵۰۰ هکتار و تعداد ۹۰۰ هزار اصله نهال کشت شد و تا به حال بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار اصله درخت در این مجموعه کشت شده است.

شرکت پاک چوب همچنین در راستای اشتغال‌آفرینی غیرمستقیم، تاکنون اقدام به توزیع حداقل ۲ میلیون ۵۰۰ هزار نهال میان مردم به منظور خرید چوب آن کرده است.

در مجتمع کشت و صنعت پاک چوب در راستای صیانت از منابع ملی و درختان، از تنه درختان اکالیپتوس کشت شده برای تولید الوار، از شاخه‌های آن برای تولید محصولات فشرده و از برگ‌های درخت نیز برای تولید عصاره اکالیپتوس استفاده می‌شود.

نمایش بیشتر
عصر اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا