کد خبر: ۰۷۰۹۰۰58100
  لینک کوتاه:
اخبار شرکت هابازارها و خدمات مالیبانک و بیمهروزنامه

افزایش استقبال از تسهیلات خرید مسکن

گزارش‌ها و تحقیقات میدانی حاکی از افزایش استقبال از تسهیلات خرید مسکن پرداختی از سوی بانک مسکن به متقاضیان است.

به گزارش هیبنا، بررسی‌ها و تحقیقات میدانی نشان می‌دهد ‌اکنون و به دلیل به‌روز رسانی سقف تسهیلات خرید مسکن از سوی بانک مسکن، تعداد بیشتری از متقاضیان اقدام به مراجعه به شعب برای اطلاع از شرایط دریافت تسهیلات به منظور خرید مسکن کرده‌اند.

یافته‌ها حاکی است در روزهای اخیر نه تنها حجم مراجعه به شعب بانک مسکن در سراسر کشور برای اطلاع از شرایط و دریافت تسهیلات با سقف جدید افزایش یافته است بلکه تعداد بیشتری از متقاضیان به پشتوانه تقویت قدرت خرید با استفاده از تسهیلات جدید مسکن وارد بازار ملک شده و در حال رصد شرایط و شناسایی سطح قیمت‌ها هستند.

مشاهدات حاکی است استقبال متقاضیان در شهرهایی که تسهیلات پوشش بالاتری از هزینه خرید آپارتمان را تامین می‌کند بیش از کلانشهرها است. در این میان همزمان با افزایش سقف تسهیلات جعاله مسکن به ۸۰میلیون تومان، برخی از مالکان واحدهای مسکونی نیز از این تسهیلات جدید استقبال کرده‌اند.

طی روزهای اخیر برخی از مالکان واحدهای مسکونی با مراجعه به شعب بانک مسکن اقدام به ارائه درخواست برای دریافت تسهیلات جعاله مسکن کردند تا از این طریق بتوانند در وضع فعلی بازار مسکن که به دلیل افزایش شدید قیمت‌های ملک، امکان تبدیل به احسن واحدهای مسکونی محدود شده است، با کمک تسهیلات، واحد خود را بازسازی و از خرید و فروش مسکن بی‌نیاز شوند.

سقف تسهیلات فعلی خرید مسکن در شهر تهران برای زوجین (ترکیب تسهیلات خرید مسکن به علاوه تسهیلات جعاله) به ۴۸۰میلیون تومان افزایش یافته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا