کد خبر: 05010175489
جهاندولتسیاست

امیر عبداللهیان: نسبت به نتایج مذاکرات وین خوش‌بین هستیم

امیرعبداللهیان بر آمادگی کشورمان جهت همکاری متقابل با لبنان به منظور رفع نیاز‌های این کشور در زمینه انرژی از جمله در زمینه برق و گاز تاکید کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌ها با مقامات عالیرتبه لبنان، عصر پنج شنبه با «نجیب میقاتی» نخست وزیر این کشور دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، در این ملاقات امیرعبداللهیان بر آمادگی کشورمان جهت همکاری متقابل با لبنان به منظور رفع نیاز‌های این کشور در زمینه انرژی از جمله در زمینه برق و گاز تاکید کرد و افزود: در این راستا علاقمند به توسعه مناسبات با لبنان هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین، جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر دستیابی به مطالبات بر حق خود، از خطوط قرمز ترسیم شده – که عدم گذشت از منافع و حقوق مردم کشور می‌باشد – عبور نخواهد کرد.

ما نسبت به نتایج مذاکرات وین خوش‌بین و در عین حال جدی هستیم. از نظر ما توافق باید به گونه‌ای باشد که لغو تحریم‌ها به صورت حداکثری انجام پذیرد. ما می‌خواهیم توافقات به صورتی باشد که منطقه از آن بهره‌مند شده و روابط خوب ما با کشور‌های منطقه گسترش یابد.

در این دیدار نخست وزیر لبنان نیز نسبت به موفقیت مذاکرات وین ابراز امیدواری کرده و تاثیرات مثبت آن بر منطقه و از جمله لبنان را مورد تاکید قرار داد.

نجیب میقاتی همچنین از گفت و گو‌های میان جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی استقبال و اظهار کرد: لبنان از حل اختلافات میان دو کشور بهره‌مند خواهد شد.

وی از دیپلماسی منطقه‌ای ایران در جهت کاهش تنش و رفع سوءتفاهمات تمجید به عمل آورد. در این دیدار جمعی از وزیران لبنانی حضور داشتند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا